UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Życie w 2017

Wszyscy będą z niepokojem patrzeć na wyniki wyborów, jakie odbędą się w kilku krajach – w tym najważniejsze będą wybory prezydenckie we Francji oraz wybory powszechne w Niemczech. Od ich wyników będzie zależała jedność Unii Europejskiej. Jeśli wygrają ruchy skrajnie prawicowe, rozpad Unii będzie niemal pewny.

Jakie wydarzenia w tym roku powinny skupić naszą uwagę? Które z nich mogą mieć największy wpływ na zwykłe życie mieszkańców Wielkiej Brytanii? Na to pytanie starali się odpowiedzieć dziennikarze i eksperci magazynów „The Wired” oraz „The Economist”.

Bez wątpienia największą niewiadomą pozostaje dalej sprawa Brexitu. Pomimo zapewnień Theresy May, dalej nie wiadomo, czy Brexit w ogóle będzie. Co prawda brytyjska premier cały czas mówi, że to już przesądzone, jednak nawet ona nie może stawiać się ponad prawem. A według brytyjskiego dziennika „The Guardian”, Supreme Court zamierza podtrzymać wcześniejszą decyzję sądu mówiącą, że ogłoszenie Brexitu może się odbyć dopiero po głosowaniu w parlamencie. Samo referendum nie jest według brytyjskiego prawa wiążące.

BREXIT

Pozostaje wtedy pytanie, dlaczego May chce mimo wszystko – wbrew regulacjom prawnym – ogłaszać Brexit. Po to, żeby ktoś potem mógł tę decyzję podważyć? Czy już przygotowuje teren pod kolejne wybory parlamentarne?

Może tak się stać (jest to oczywiście jeden z wielu scenariuszy, ale jak najbardziej możliwy), bo gdy Brexit przepadnie w głosowaniu w parlamencie, rząd Theresy May będzie zmuszony podać się do dymisji. Oczywiście z drugiej strony pozostaje Jeremy Corbyn jako lider Partii Pracy. Lecz ten nieoczekiwanie ogłosił, że Wielkiej Brytanii będzie lepiej bez UE. Co może oznaczać, że pomimo pewnych wątpliwości, głosowanie w parlamencie może przejść. Chyba, że lider laburzystów zagra na przedwczesne wybory. Cóż, polityka.

Dziennikarz „The Economist”, Jeremy Cliffe zatytułował swój tekst o Brexicie dosyć dramatycznie  – „W oczekiwaniu na upadek” (w oryginale: „The wait before the fall” – przyp. red.). Widać zatem jednoznacznie, że Theresa May nie ma łatwo w trwaniu w drodze do Brexitu. A trzeba zaznaczyć, że dotychczasowy plan negocjacji brexitowych był krytykowany dosłownie przez wszystkich – polityków opozycji, również tych rządowych, nie mówiąc już o ekspertach i dziennikarzach.

Generalnie prognozy nie są dobre. Niskie notowania rodzimej waluty są dobre, jeśli jakiś kraj opiera swoją gospodarkę na exporcie. Jednak Wielka Brytania do takich krajów nie należy, zatem niski funt oznacza podwyżki i droższe życie przeciętnego Brytyjczyka. Według utrzymującej się powszechnej opinii to nie dosięgnie tych, którzy głosowali za wyjściem z UE, ponieważ większość z nich siedzi na benefitach. Jednak nawet dla tych ludzi nie ma dobrej informacji. Niskie dochody budżetowe to jeszcze większe cięcie zasiłków. Zatem bez względu na to, czy za wyjściem głosowali bogaci bankierzy z City czy „beneficiarze” z północnej Anglii, wszyscy odczują wyjście na własnej skórze.

EKONOMIA

Bo właśnie o to się wszystko rozbija. Bank Anglii szacował przed Brexitem, że wzrost PKB Wielkiej Brytanii w 2017 roku będzie oscylował w granicach 2.3 proc. i delikatnie spadnie do 2,2 proc. w roku 2019. Jednak po ogłoszeniu przez rząd wejścia na drogę zmierzającą do opuszczenia Unii Europejskiej, prognozy zmieniły się odpowiednio – 1,4 proc. w 2017 i dobrnie do 1,6 proc w 2019 roku. Spadek jest zatem znaczny, biorąc pod uwagę twarde liczby, ponieważ PKB w UK wynosi ponad 37 tys. funtów na jednego mieszkańca. Oczywiście można liczyć właśnie na export, ale jak zaznacza Callum Williams z „The Economist” – nie będzie boomu eksportowego, ponieważ Wielka Brytania więcej importuje, niż eksportuje. Analitycy zastanawiają się na ile Wielka Brytania poradzi sobie będąc samotną – dosłownie i w przenośni – wyspą w Europie. Do tego dochodzi jeszcze umowa handlowa pomiędzy UE a Kanadą. Po wyjściu z UE, Wielka Brytania nie będzie beneficjentem tej umowy, a wydaje się, że to właśnie rząd UK najbardziej naciskał (poza Francją) na jej ratyfikowanie. Oczywiście można mówić o tym, że Brytyjczycy po prostu będą musieli rozszerzyć swoje negocjacje o inne kraje, w tym spoza Unii Europejskiej. Jest jednak problem. Wielka Brytania nie posiada tylu wyspecjalizowanych negocjatorów. Istnieje zatem ryzyko, że jakość nowych umów międzynarodowych pomiędzy Zjednoczonym Królestwem a resztą świata będzie co najmniej dyskusyjna.

TECHNOLOGIE

Rządowe agencje coraz częściej sięgają po nasze dane, które pojawiają się w Internecie. Nie ma co się dziwić, jest to jedna z najłatwiejszych dróg, żeby dowiedzieć się sporo o kimś bez jego wiedzy. Eksperci „The Wired” przewidują, że właśnie z tego powodu coraz więcej ludzi będzie używało szyfrowanych połączeń i serwerów, które zapewnią im prywatność. W 2017 roku według prognoz, pierwszy raz w historii ponad połowa populacji Ziemi stanie się internautami, a trend ten będzie się tylko rozwijał dalej.

Jeśli chodzi o technologie mobilne, to coraz więcej będą mieli do powiedzenia gracze spoza wielkiej trójki – Apple, Samsung oraz Huawei. Coraz częściej klienci będą wybierali tańsze, ale sprzętowo podobne do „majorsów” – jeśli ich nie przewyższające – modele smartfonów. Już teraz mało znane firmy potrafią wyprodukować lepsze i bardziej wydajne zarówno sprzętowo jak i energetycznie modele. Rok 2017 będzie też rokiem wielkiego powrotu smartfonów z logiem Nokii.

STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Na pewno największy wpływ na relacje pomiędzy krajami będą miały trzy, cztery kraje – USA, Rosja, Chiny i Turcja. W USA po zmianie prezydenta zapewne zmieni się również doktryna handlowa i militarna. Przynajmniej może się zmienić w założeniu. Prezydent Trump uważa bowiem, że większość umów międzynarodowych działa na niekorzyść Stanów Zjednoczonych. Zupełnie inaczej niż Barack Obama i jego poprzednicy, którzy stawiali międzynarodowy spokój nad interesy USA. Przynajmniej tak się działo w przekonaniu Donalda Trumpa.

Rosja podejmie próby odzyskania swojego miejsca w świecie jako rozgrywające mocarstwo. Ze względu na to, że gospodarczo będzie jej trudno, Władimir Putin użyje do tego sił militarnych oraz bazy surowców, jakie posiada ten kraj. Przypadek zaangażowania się w wojnę w Syrii może przestać być przypadkiem, a stanie się rutyną.

Przy takim stanie rzeczy Turcja będzie dążyła do ograniczenia wpływów Rosji na kraje muzułmańskie, jednocześnie rozpychając się na arenie międzynarodowej. Rządy Erdoğana będą raczej rządami spalonej ziemi i pokazu siły, a nie dyplomacji. Poza tym „władca” Turcji ma w ręku mocną kartę przetargową – setki tysięcy uchodźców, których może przestać pilnować na swoim terytorium.

Chiny, oprócz stałych punktów militarnych wokół swojego terytorium, będą kontynuować ofensywę gospodarczą. Początki już widać. Pierwszy pociąg z towarem z Chin dojedzie do Wielkiej Brytanii jeszcze w styczniu.

UNIA EUROPEJSKA

Wszyscy będą z niepokojem patrzeć na wyniki wyborów, jakie odbędą się w kilku krajach – w tym najważniejsze będą wybory prezydenckie we Francji oraz wybory powszechne w Niemczech. Od ich wyników będzie zależała jedność Unii Europejskiej. Jeśli wygrają ruchy skrajnie prawicowe, rozpad Unii będzie niemal pewny. Skorzysta na tym oczywiście Rosja i to właśnie ona jest najbardziej zainteresowana tym, żeby podburzać nastroje nacjonalistyczne i narodowe.

Pod znakiem zapytania stają też gospodarka i finanse państw UE. Zacznijmy od Polski, co do której istnieje pewne zastrzeżenie odnośnie przegłosowania budżetu. To, że politycy w Polsce mówią, że jest to budżet legalny, to nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości. Theresa May mówi, że nie potrzebuje zgody parlamentu na wprowadzenie Brexitu, co oczywiście nie oznacza, że rzeczywiście nie potrzebuje.

Do tego sektor bankowy Włoch staje się coraz bardziej niewydolny, a to jest trzecia gospodarka Unii Europejskiej. Jeśli coś upadnie we Włoszech, to pociągnie za sobą resztę Unii.

TERRORYZM

To, że czeka nas kolejna fala terroryzmu religijnego, to niemal pewne. Pytanie tylko, czy służby specjalne Wielkiej Brytanii sobie z tym poradzą. Na razie nie dochodzi do większych incydentów, jednak coraz częściej słychać o działaniach służb, które co jakiś czas pojawiają się w różnych miejscach kraju, aresztując osoby powiązane z tzw. Państwem Islamskim. Rok 2017 może stać się rokiem, kiedy w Wielkiej Brytanii – a na pewno w Anglii i Walii – wszyscy policjanci będą nosili broń palną. Rozmowy na ten temat były jednymi z pierwszych, jakie rozpoczęły ten rok.

W związku z zagrożeniem terrorystycznym służby będą chciały nas coraz bardziej inwigilować. Na pierwszym miejscu będzie to na pewno Internet, ale na pewno będą to też inne strefy życia. Bezpieczeństwo na lotniskach, promach i dworcach kolejowych będzie na pewno priorytetem.

Na walkę z terroryzmem Wielka Brytania będzie wydawała coraz więcej pieniędzy, a po wyjściu z UE te wydatki na pewno będą musiały być jeszcze większe.

Autor | Opracował Piotr Dobroniak

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!