Zwyczajne świństwo! Polak okradał powodzian!

Polak, Krzysztof Leśny mieszkający w Carlisle został skazany na 12 miesięcy pozbawienia wolności za okradanie domów podczas powodzi po uderzeniu huraganu Desmond.

Trudno określić zachowanie Polaka jednym słowem. Mężczyzna wykorzystał trudną sytuację powodzian i z premedytacją przystąpił do kradzieży. A że było to postępowanie przemyślane świadczą narzędzia jakimi się posłużył: łom, nożyce do metalu, kominiarka, rękawice i podręczna torba. Z takimi narzędziami z pewnością nie chodzi się na zakupy do sklepu ani na spacer do parku, tym bardziej jeśli pada intensywny deszcz.

Na szczęście 30-letniego Polaka schwytała policja, która rutynowo patrolowała okolicę. Gdyby funkcjonariusze nie aresztowali Krzysztofa Leśnego, jego łupem padłyby kolejne posiadłości, które zamierzał splądrować.

Krzysztof Leśny został skazany na 12 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto musiał wpłacić pieniądze na fundusz pomocy dla ofiar powodzi. Sędzia w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że Polak nie zasługuje na żadne współczucie i jak się wydaje sporo jest w tym racji, bowiem Krzysztof Leśny zwyczajnie chciał się wzbogacić kosztem ludzkiego dramatu i cierpienia.

OM | Open Magazyn.pl
Źródło | Daily Mail | Na fotografii Krzysztof Leśny

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA