Zrobiono ze mnie alkoholiczkę, narkomankę i niebezpieczną dla otoczenia. (…). Odebrano mi dziecko…

Nie protestowałam pozwalałam ex-partnerowi na wszystko, nocami płakałam, a w dzień udawałam, iż jest okej, by syn nie patrzył, by nie cierpiał tak jak ja cierpiałam. (…) Zrobiono ze mnie alkoholiczkę, narkomankę i niebezpieczną dla otoczenia. (…). Odebrano mi dziecko…

Po serii kilku informacji i artykułów na temat przemocy w rodzinie, a także o tym jak w Wielkiej Brytanii polskim rodzinom odbierane są dzieci, do Redakcji przyszedł list od czytelniczki. List jest napisany dość chaotycznie (co nie dziwi) i zawiera wstrząsający opis bezradności i choroby kobiety, której odebrano jedyną miłość życia – Syna.

Warto przy okazji przypomnieć, iż przemoc w rodzinie to problem ogromny. Według ostatnich szacunków, w Polsce zostało zgłoszonych ponad 800 tys. (!) przypadków przemocy w rodzinie. A przecież są to tylko liczby osób które się zgłosiły. Ile osób – w przeważającej większości kobiet – nie zgłosiło się na policję z powodu „siniaka pod okiem”? Ile nie powiedziało nikomu, że zostało przymusem zmuszone do seksu? Ile zostało zwyczajnie zgwałcone? Ile z tych kobiet było poniżane, obrażane w obecności dzieci? – trudno oszacować.

Ile podobnych przypadków jest na emigracji? Tego z pewnością nie dowiemy się nigdy. Strach, lęk i bezradność, a do tego osamotnienie, brak pieniędzy i brak odpowiedniej znajomości języka, powodują, że kobiety są niemal skazane na długoletnie cierpienie. Niekiedy do końca życia.

Damian Biliński | Open Magazyn.pl
Fot: Fotolia.com | Poniżej treść listu od czytelniczki.

To tu odebrano mi dziecko ostatnie co trzyma mnie przy życiu. Ex- partner okradał moją rodzinę i pozaciągał kredyty na moje imię na blisko 3000 funtów. Znęcał się psychicznie przez wiele lat. Uciekałam i wracałam gdyż z znikąd pomocy nie uzyskałam. Ex-partner również groził mi gdybym chciała pójść na policję – chciał zrobić tak abym została z niczym – i tak się właściwie stało. Odebrał mi wszystko, a ze mnie zrobił wariatkę uzależnioną od środków odurzających, a po latach i dziwkę na własnych usługach.

Owszem pragnęłam miłości chciałam być kochana a zostałam zgwałcona – jednak gdy się skarżyłam twierdził, że przecież sama tego chciałam, a sam związek partnerski jest sam w sobie zezwoleniem. Tak trwało latami. Gdy byłam już całkiem bezradna, uległa i podporządkowana w jego chorym świecie tyran zaczął mnie bić – wszyscy z otoczenia to widzieli lecz nikt nie zareagował. Byłam bliska śmierci ponieważ ex-partner uraczył mnie jakimś świństwem ponoć legalny tak zwanym – dopalaczem. Od tamtej pory już nie krzyczałam nic nie mówiłam – lecz coraz bardziej we mnie rodził się lęk. O własne życie. Tylko dlatego iż chciałam chronić swego jedynego syna, by nie widział jak ex-partner wyżywał się nade mną.

Zgadzałam się na zamknięte drzwi sypialni, w pól mroku za zasłoniętymi zasłonami czułam się jak w grobowcu; m.in. z tych niektórych powodów muszę przejść operację. Aż doszło do kolejnej próby pozbawienia mnie życia. Jednak po tym wszystkim zaczęłam mówić prawdę i tylko prawdę jak przed Bogiem. Stanęłam przed sądem, by ratować swoje życie – dla jedynej iskierki co mi na świecie pozostała dla mego syna. Chciałam, aby te piekło w końcu się skończyło i żeby ex-partner nie mógł mnie więcej krzywdzić.

Gdy ex-partner został zatrzymany myślałam, iż to koniec tej gehenny. Nazwano to przemocą w rodzinie – jednak nie zaoferowano mi pomocy w tym wypadku tak bardzo istotnej Psychologicznej pozostawiono mnie sobie samej. W bezradności bez niczyjej pomocy osamotniona i załamana – przyznaje się zaczęłam spożywać alkohol w nadmiarze co spowodowało w połączeniu z lekami przepisanymi przez lekarza na sen; Diazepam i Lamartine / pogłębienie depresji a w konsekwencji brak kontroli nad myślami i czynami. Na skraju załamania nerwowego pakując ex-partnera odnalazłam dawno zaginiony zeszyt syna. Ale to co zobaczyłam przeraziło mnie jeszcze bardziej – ten rysunek będę miała chyba do końca życia przed oczami.

Zawierzyłam instytucji i im to pokazałam (jak babcia z góry krzyczy, a ex-partner zwany kiedyś tatą jest zły na mamę, a ja mama poddana stałam z rękami w górze a synek wyciągał do mnie ręce. Był i piesek i osa nad synkiem, osa której tak bardzo się boi). Koszmar.

W lęku, i u kresu sił mimo zakazu kontaktów rodzina ex-partnera nękała mnie telefonami, że niby on tata potrzebuje pieniędzy na to i owo, że niby ex-partner potrzebuje pieniędzy, bo chce złożyć apelację, gdyż jest bardzo schorowany po operacji na serce. A w tym samym czasie wysyłał po znajomych listy, by świadczyli w sadzie o mojej niepoczytalności, co zostało potwierdzone . Niestety znowu powrócił lęk i obawy z analizą lat przeżytego piekła i dramatu i na sama myśl o nim trzęsłam się i drżałam (przepraszam za określenie) diable.

Nie wiedząc co czynić dalej, pomyślałam, o Boże, gdy wróci to mnie na pewno zabije. To fakt mimo zakazu kontaktów pojechałam do wiezienia – chciałam spojrzeć mu prosto w oczy i wygarnąć wszystko co uczynił dla moich najukochańszych – jednak tak się nie stało, bo gadał i gadał a ja słuchałam uważnie jaki on biedny pokrzywdzony schorowany samotny i jak napisze oświadczenie o swojej niepoczytalności to jak on wyjdzie to weźmiemy kredyt i się pobierzemy, ale nic nie wspominając, jak my się czujemy w tej sytuacji. Myślałam że mnie szlak trafi, ale zachowywałam pozory. Za namową jego rodziny, ex-partner upoważnił mnie do sprzedaży auta – niestety to szrot nic nie warty. I gdy przybyłam za drugim razem ponownie na odwiedziny, byłam już pewna – taki diabeł niech wraca skąd przyszedł do własnego piekła za kraty.

Ponownie nie dał mi do słowa dojść ja tylko słuchałam i analizowałam co ma do powiedzenia, a on sam jak czort próbował mnie wkręcić w jego znajomości kryminalne, handlarzy narkotyków co ponoć otworzyli sklep z dopalaczami i sex szop – bezczelny co mało nie odebrało mi wcześniej życia, a mój jedyny synek utracił by mamę i dziedziczył by tylko długi, które zaoferował mu ojczym – niech mu Bóg wybaczy bo ja nie potrafienie. Przy okazji chciałam mu wręczyć dokumenty, o które tak prosił, a wraz z nimi zamki, za którymi byłam zamykana – jak w niewoli.

Wówczas nie protestowałam pozwalałam jemu na wszystko, nocami płakałam, a w dzień udawałam, iż jest okej, by syn nie patrzył, by nie cierpiał tak jak ja cierpiałam. Mojemu synkowi nigdy nic nie brakowało, nigdy go nie uderzyłam tylko tuliłam i kochałam, a sama chodziłam w porwanych ubraniach. Mimo moich starań Syn jednak widział jak przeszłam po tym załamanie nerwowe. Te piętno będzie mnie prześladowało chyba do końca moich dni. Tak mi przykro i serce me kraje i płacze, bo boje się, że syna już nigdy nie zobaczę. O dziw bierze, że jestem w stanie napisać choć jedno słowo, bo moja mowa nie ma ni składu ni sensu tylko pisząc potrafię wyrazić swój i ból i rozczarowanie.

Nie dano nam szansy życia w zamian odebrano mi jego sens. Tak trzęsłam się gdyż wiedziałam, że odbiorą mi dziecko i to zrozumie każda matka czym jest rozerwane i zdeptane serce. A wsparcie jakie mi obiecywano to widziałam tylko na piśmie, a której nie otrzymałam. W zamian zadano mi 30 pytań, na które zakazano mi odpowiedzieć bez szansy obrony czy troszkę zrozumienia, to zaczęłam robić notatki, i to też im nie odpowiadało i przeszkadzało – wyrok zapadł, iż jestem alkoholiczką i narkomanką i zagrożeniem publicznym. I odebrano mi mą jedyną miłość, moje słoneczko, mojego syna, twierdząc, iż jestem niebezpieczna i chora psychicznie. Szkocja już chyba na zawsze będzie mi się kojarzyć z największym cierpieniem jakie może doznać kobieta i matka….

Dziecko moje nosiłam pod sercem przez 9 miesięcy wyrzekając się wszystkiego co nie zdrowe. Tyko by mój synek był zdrowy i silny i tak się stało; mierzył 50 centymetrów i miał wagę 4 kilo przy moim wzroście 155 centymetrów i konflikcie krwi – mało oboje nie straciliśmy życia. To dla niego wyemigrowałam, by mógł mieć to czego ja nigdy nie miałam, szansę na lepsze życie – bez biedy i głodu. Przez osiem lat jego życia byliśmy nierozłączni – choć dzielił nas mur i drzwi z zasuwa od środka, a za nimi me upokorzenie. Moje kochanie moje życie, moje serduszko i słoneczko jest zdrowe i inteligentne nieprzeciętnie. Zarazem skryte, ale i ufne. Nigdy nie dał poznać po sobie, że cierpi wraz ze mną – to empatia więź nierozłączna od samego poczęcia i narodzin i tak na całe życie.

Syn będzie w mym sercu na zawsze na pierwszym miejscu jak w sercu tak i duszy. Kocham go nad życie… Na szczęście dzięki pani adwokat – osoby godnej swej pozycji – syn już powrócił i jest zemną po traumie, a jego stan psychiczny wymaga wykwalifikowanego psychologa. I chwała naszemu kraju Polsce, iż posiadamy najlepiej wyspecjalizowanych lekarzy. Wyjeżdżamy i wracamy na własne włości gdzie jest wolność. Oczekujemy tylko na dokument uprawniający nas do powrotu do kraju niezwłocznie.

Imię i nazwisko do wiadomości Redakcji.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

UWAGA! Dzisiaj odbędzie się głosowanie nad drugim referendum ws. brexitu!

, , ,
Takie rzeczy tylko w Wielkiej Brytanii. Wtorkowe głosownie przegrała premier Theresa May. Nad głosowaniem w środę zebrały się czarne chmury bowiem groziła Brytyjczykom opcja "no deal". I tym razem premier May, można powiedzieć przegrała. Czy dzisiaj dojdzie do piłkarskiego "Hat Tricka"? Jeśli wieczorem posłowie zagłosują za przeprowadzeniem drugiego referendum mecz o Brexit być może zostanie ostatecznie wygrany - przez tych, którzy Brexitu nie chcą - czyli rozsądek?

May zapowiada koniec Brexitu? "Możemy nigdy nie opuścić UE"

, , ,
Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci porozumienie w sprawie Brexitu, wynegocjowane z Brukselą - ostrzegła dziś premier Theresa May.

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

, , , ,
Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

"Robimy wszystko, by Brexit nie pogorszył sytuacji Polaków na Wyspach"

, , ,
"Zdajemy sobie sprawę, że wśród Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii panuje obecnie ogromna niepewność co do ich dalszych losów i ewentualnych perspektyw powrotu do kraju. Chcemy odpowiedzieć na szereg pytań i wątpliwości związanych z Brexitem oraz uspokoić Polaków, że ich sytuacja się nie pogorszy"

Brytyjski rząd i UE rozważają opóźnienie Brexitu

, , ,
Wyjście Wielkiej Brytanii z UE może opóźnić się o co najmniej dwa miesiące w ramach planów rozważanych przez premier Theresę May - podał dzisiaj 'The Telegraph'. 'Guardian' zaznaczył, że liderzy UE są gotowi rozważyć nawet dwuletnie odroczenie tej decyzji.

Brexit może nastąpić później

, , ,
Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Jak seks wpływa na zdrowie?

, , , ,
Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

"Oddajcie nam naszych ludzi" - premier Morawiecki odleciał

, , , ,
"Mamy najniższy poziom bezrobocia, wzrost gospodarczy w wysokości 5,5 proc. PKB - jeden z najwyższych w UE, mam więc nadzieję, że do Polski wróci wielu, wielu Polaków"

Anglicy kupują "brexit box" zestaw na wypadek pustych półek w sklepach

, , , , ,
Brexit box, który kosztuje 295 funtów (ponad 1400 zł), można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego Emergency Food Storage. „Ten brexit box to świetny początek, aby pomóc ci przezwyciężyć obawy o brak jedzenia w sklepach po brexicie” – czytamy w opisie produktu.

Brexit: Parlament odrzucił umowę. Co teraz będzie? Jest kilka scenariuszy

, , , ,
Premier Theresa May zaliczyła kompletną – choć przewidywaną – wpadkę. Jest to gigantyczna porażka. W historii brytyjskiego parlamentaryzmu nie notowana. Umowy ws. brexitu w takiej formie nie chcą brytyjscy posłowie. To już wiemy. Ale co będzie dalej?

Umowa ws. Brexitu odrzucona. Wielka porażka premier May

, , , ,
Brytyjska Izba Gmin zagłosowała dzisiaj wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów).

Polak z Londynu przyznał się do popełnienia przestępstw związanych z terroryzmem

, , ,
Jeden z plakatów umieszczonych w internecie sugerował, że księcia Harry'ego należy zastrzelić za "zdradę rasy", wskazując, że zdecydował się na małżeństwo z mającą afroamerykańskie korzenie aktorką Meghan Markle.

INFORMACJE I BIZNES

May zapowiada koniec Brexitu? "Możemy nigdy nie opuścić UE"

, , ,
Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci porozumienie w sprawie Brexitu, wynegocjowane z Brukselą - ostrzegła dziś premier Theresa May.

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

, , , ,
Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

"Robimy wszystko, by Brexit nie pogorszył sytuacji Polaków na Wyspach"

, , ,
"Zdajemy sobie sprawę, że wśród Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii panuje obecnie ogromna niepewność co do ich dalszych losów i ewentualnych perspektyw powrotu do kraju. Chcemy odpowiedzieć na szereg pytań i wątpliwości związanych z Brexitem oraz uspokoić Polaków, że ich sytuacja się nie pogorszy"

Brytyjski rząd i UE rozważają opóźnienie Brexitu

, , ,
Wyjście Wielkiej Brytanii z UE może opóźnić się o co najmniej dwa miesiące w ramach planów rozważanych przez premier Theresę May - podał dzisiaj 'The Telegraph'. 'Guardian' zaznaczył, że liderzy UE są gotowi rozważyć nawet dwuletnie odroczenie tej decyzji.

Brexit może nastąpić później

, , ,
Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

Brytyjczycy najgorszymi pasażerami samolotów

, , ,
Z danych Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu lotniczego wynika, że Brytyjczycy zachowują się w samolotach najgorzej. Mieszkańcy Wysp najczęściej wdają się w awantury, piją alkohol i palą papierosy na pokładzie.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Cud natury czy in vitro?

, , , , ,
Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

, , ,
Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

, , ,
System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

, , , , , ,
On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

Wracać czy zostać? Już za niecałe pół roku Wielka Brytania wyjdzie z Unii!

, , , ,
Już teraz zauważalny jest kryzys związany z kursem funta. Ceny rosną a płace nie. Brakuje rąk do pracy. Na budowach ubywa Polaków. Zdarza się, że nawet w polskich sklepach sprzedawcami są obcokrajowcy. To Brexit. Marzec 2019 budzi duży niepokój.

STYL I KULTURA

Jak seks wpływa na zdrowie?

, , , ,
Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

, , , ,
W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

, , , ,
Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

le prawdy zawierają ciążowe mity?

, , , ,
Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

, , , ,
Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

, , , ,
Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.