Zrobiono ze mnie alkoholiczkę, narkomankę i niebezpieczną dla otoczenia. (…). Odebrano mi dziecko…

Nie protestowałam pozwalałam ex-partnerowi na wszystko, nocami płakałam, a w dzień udawałam, iż jest okej, by syn nie patrzył, by nie cierpiał tak jak ja cierpiałam. (…) Zrobiono ze mnie alkoholiczkę, narkomankę i niebezpieczną dla otoczenia. (…). Odebrano mi dziecko…

Po serii kilku informacji i artykułów na temat przemocy w rodzinie, a także o tym jak w Wielkiej Brytanii polskim rodzinom odbierane są dzieci, do Redakcji przyszedł list od czytelniczki. List jest napisany dość chaotycznie (co nie dziwi) i zawiera wstrząsający opis bezradności i choroby kobiety, której odebrano jedyną miłość życia – Syna.

Warto przy okazji przypomnieć, iż przemoc w rodzinie to problem ogromny. Według ostatnich szacunków, w Polsce zostało zgłoszonych ponad 800 tys. (!) przypadków przemocy w rodzinie. A przecież są to tylko liczby osób które się zgłosiły. Ile osób – w przeważającej większości kobiet – nie zgłosiło się na policję z powodu „siniaka pod okiem”? Ile nie powiedziało nikomu, że zostało przymusem zmuszone do seksu? Ile zostało zwyczajnie zgwałcone? Ile z tych kobiet było poniżane, obrażane w obecności dzieci? – trudno oszacować.

Ile podobnych przypadków jest na emigracji? Tego z pewnością nie dowiemy się nigdy. Strach, lęk i bezradność, a do tego osamotnienie, brak pieniędzy i brak odpowiedniej znajomości języka, powodują, że kobiety są niemal skazane na długoletnie cierpienie. Niekiedy do końca życia.

Damian Biliński | Open Magazyn.pl
Fot: Fotolia.com | Poniżej treść listu od czytelniczki.

To tu odebrano mi dziecko ostatnie co trzyma mnie przy życiu. Ex- partner okradał moją rodzinę i pozaciągał kredyty na moje imię na blisko 3000 funtów. Znęcał się psychicznie przez wiele lat. Uciekałam i wracałam gdyż z znikąd pomocy nie uzyskałam. Ex-partner również groził mi gdybym chciała pójść na policję – chciał zrobić tak abym została z niczym – i tak się właściwie stało. Odebrał mi wszystko, a ze mnie zrobił wariatkę uzależnioną od środków odurzających, a po latach i dziwkę na własnych usługach.

Owszem pragnęłam miłości chciałam być kochana a zostałam zgwałcona – jednak gdy się skarżyłam twierdził, że przecież sama tego chciałam, a sam związek partnerski jest sam w sobie zezwoleniem. Tak trwało latami. Gdy byłam już całkiem bezradna, uległa i podporządkowana w jego chorym świecie tyran zaczął mnie bić – wszyscy z otoczenia to widzieli lecz nikt nie zareagował. Byłam bliska śmierci ponieważ ex-partner uraczył mnie jakimś świństwem ponoć legalny tak zwanym – dopalaczem. Od tamtej pory już nie krzyczałam nic nie mówiłam – lecz coraz bardziej we mnie rodził się lęk. O własne życie. Tylko dlatego iż chciałam chronić swego jedynego syna, by nie widział jak ex-partner wyżywał się nade mną.

Zgadzałam się na zamknięte drzwi sypialni, w pól mroku za zasłoniętymi zasłonami czułam się jak w grobowcu; m.in. z tych niektórych powodów muszę przejść operację. Aż doszło do kolejnej próby pozbawienia mnie życia. Jednak po tym wszystkim zaczęłam mówić prawdę i tylko prawdę jak przed Bogiem. Stanęłam przed sądem, by ratować swoje życie – dla jedynej iskierki co mi na świecie pozostała dla mego syna. Chciałam, aby te piekło w końcu się skończyło i żeby ex-partner nie mógł mnie więcej krzywdzić.

Gdy ex-partner został zatrzymany myślałam, iż to koniec tej gehenny. Nazwano to przemocą w rodzinie – jednak nie zaoferowano mi pomocy w tym wypadku tak bardzo istotnej Psychologicznej pozostawiono mnie sobie samej. W bezradności bez niczyjej pomocy osamotniona i załamana – przyznaje się zaczęłam spożywać alkohol w nadmiarze co spowodowało w połączeniu z lekami przepisanymi przez lekarza na sen; Diazepam i Lamartine / pogłębienie depresji a w konsekwencji brak kontroli nad myślami i czynami. Na skraju załamania nerwowego pakując ex-partnera odnalazłam dawno zaginiony zeszyt syna. Ale to co zobaczyłam przeraziło mnie jeszcze bardziej – ten rysunek będę miała chyba do końca życia przed oczami.

Zawierzyłam instytucji i im to pokazałam (jak babcia z góry krzyczy, a ex-partner zwany kiedyś tatą jest zły na mamę, a ja mama poddana stałam z rękami w górze a synek wyciągał do mnie ręce. Był i piesek i osa nad synkiem, osa której tak bardzo się boi). Koszmar.

W lęku, i u kresu sił mimo zakazu kontaktów rodzina ex-partnera nękała mnie telefonami, że niby on tata potrzebuje pieniędzy na to i owo, że niby ex-partner potrzebuje pieniędzy, bo chce złożyć apelację, gdyż jest bardzo schorowany po operacji na serce. A w tym samym czasie wysyłał po znajomych listy, by świadczyli w sadzie o mojej niepoczytalności, co zostało potwierdzone . Niestety znowu powrócił lęk i obawy z analizą lat przeżytego piekła i dramatu i na sama myśl o nim trzęsłam się i drżałam (przepraszam za określenie) diable.

Nie wiedząc co czynić dalej, pomyślałam, o Boże, gdy wróci to mnie na pewno zabije. To fakt mimo zakazu kontaktów pojechałam do wiezienia – chciałam spojrzeć mu prosto w oczy i wygarnąć wszystko co uczynił dla moich najukochańszych – jednak tak się nie stało, bo gadał i gadał a ja słuchałam uważnie jaki on biedny pokrzywdzony schorowany samotny i jak napisze oświadczenie o swojej niepoczytalności to jak on wyjdzie to weźmiemy kredyt i się pobierzemy, ale nic nie wspominając, jak my się czujemy w tej sytuacji. Myślałam że mnie szlak trafi, ale zachowywałam pozory. Za namową jego rodziny, ex-partner upoważnił mnie do sprzedaży auta – niestety to szrot nic nie warty. I gdy przybyłam za drugim razem ponownie na odwiedziny, byłam już pewna – taki diabeł niech wraca skąd przyszedł do własnego piekła za kraty.

Ponownie nie dał mi do słowa dojść ja tylko słuchałam i analizowałam co ma do powiedzenia, a on sam jak czort próbował mnie wkręcić w jego znajomości kryminalne, handlarzy narkotyków co ponoć otworzyli sklep z dopalaczami i sex szop – bezczelny co mało nie odebrało mi wcześniej życia, a mój jedyny synek utracił by mamę i dziedziczył by tylko długi, które zaoferował mu ojczym – niech mu Bóg wybaczy bo ja nie potrafienie. Przy okazji chciałam mu wręczyć dokumenty, o które tak prosił, a wraz z nimi zamki, za którymi byłam zamykana – jak w niewoli.

Wówczas nie protestowałam pozwalałam jemu na wszystko, nocami płakałam, a w dzień udawałam, iż jest okej, by syn nie patrzył, by nie cierpiał tak jak ja cierpiałam. Mojemu synkowi nigdy nic nie brakowało, nigdy go nie uderzyłam tylko tuliłam i kochałam, a sama chodziłam w porwanych ubraniach. Mimo moich starań Syn jednak widział jak przeszłam po tym załamanie nerwowe. Te piętno będzie mnie prześladowało chyba do końca moich dni. Tak mi przykro i serce me kraje i płacze, bo boje się, że syna już nigdy nie zobaczę. O dziw bierze, że jestem w stanie napisać choć jedno słowo, bo moja mowa nie ma ni składu ni sensu tylko pisząc potrafię wyrazić swój i ból i rozczarowanie.

Nie dano nam szansy życia w zamian odebrano mi jego sens. Tak trzęsłam się gdyż wiedziałam, że odbiorą mi dziecko i to zrozumie każda matka czym jest rozerwane i zdeptane serce. A wsparcie jakie mi obiecywano to widziałam tylko na piśmie, a której nie otrzymałam. W zamian zadano mi 30 pytań, na które zakazano mi odpowiedzieć bez szansy obrony czy troszkę zrozumienia, to zaczęłam robić notatki, i to też im nie odpowiadało i przeszkadzało – wyrok zapadł, iż jestem alkoholiczką i narkomanką i zagrożeniem publicznym. I odebrano mi mą jedyną miłość, moje słoneczko, mojego syna, twierdząc, iż jestem niebezpieczna i chora psychicznie. Szkocja już chyba na zawsze będzie mi się kojarzyć z największym cierpieniem jakie może doznać kobieta i matka….

Dziecko moje nosiłam pod sercem przez 9 miesięcy wyrzekając się wszystkiego co nie zdrowe. Tyko by mój synek był zdrowy i silny i tak się stało; mierzył 50 centymetrów i miał wagę 4 kilo przy moim wzroście 155 centymetrów i konflikcie krwi – mało oboje nie straciliśmy życia. To dla niego wyemigrowałam, by mógł mieć to czego ja nigdy nie miałam, szansę na lepsze życie – bez biedy i głodu. Przez osiem lat jego życia byliśmy nierozłączni – choć dzielił nas mur i drzwi z zasuwa od środka, a za nimi me upokorzenie. Moje kochanie moje życie, moje serduszko i słoneczko jest zdrowe i inteligentne nieprzeciętnie. Zarazem skryte, ale i ufne. Nigdy nie dał poznać po sobie, że cierpi wraz ze mną – to empatia więź nierozłączna od samego poczęcia i narodzin i tak na całe życie.

Syn będzie w mym sercu na zawsze na pierwszym miejscu jak w sercu tak i duszy. Kocham go nad życie… Na szczęście dzięki pani adwokat – osoby godnej swej pozycji – syn już powrócił i jest zemną po traumie, a jego stan psychiczny wymaga wykwalifikowanego psychologa. I chwała naszemu kraju Polsce, iż posiadamy najlepiej wyspecjalizowanych lekarzy. Wyjeżdżamy i wracamy na własne włości gdzie jest wolność. Oczekujemy tylko na dokument uprawniający nas do powrotu do kraju niezwłocznie.

Imię i nazwisko do wiadomości Redakcji.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

, , , ,

Partia Pracy gotowa poprzeć drugie referendum i pozostanie w UE

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn ogłosił dziś, że ktokolwiek zostanie nowym premierem Wielkiej Brytanii, powinien poddać propozycję twardego brexitu - albo brak umowy - ponownie pod referendum. Jego ugrupowanie opowiedziałoby się za pozostaniem w Unii Europejskiej.
, , , ,

Mija termin składania skarg odnośnie PPI

Urząd nadzoru finansowego (FCA) wzywa konsumentów do „natychmiastowego działania” w związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem składania skarg odnośnie PPI
, , , ,

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.
, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

, , , ,

Większość Szkotów przeciwna odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa

Większość Szkotów wypowiada się przeciw odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa, ostrożnie podchodząc do propozycji szkockiej pierwszej minister Nicoli Sturgeon w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum na ten temat do 2021 roku - wynika z sondażu firmy Survation.
, , , ,

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości

Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała dzisiaj do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.
, , ,

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
, , ,

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.
, , ,

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.
, , ,

NO!, NO!, NO!... Osiem scenariuszy dla Wielkiej Brytanii odrzuconych! Co dalej?

Członkowie Izby Gmin wieczorem głosowali nad ośmioma scenariuszami w sprawie brexitu. Po krótkiej przerwie ogłoszone zostały rezultaty, z których wynika, że żaden ze scenariuszy nie uzyskał większości głosów. Czyli chaosu w Wielkiej Brytanii ciąg dalszy.

INFORMACJE I BIZNES

, , , ,

Mija termin składania skarg odnośnie PPI

Urząd nadzoru finansowego (FCA) wzywa konsumentów do „natychmiastowego działania” w związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem składania skarg odnośnie PPI
, , , ,

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.
, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.
, , ,

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

, , ,

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.
, , , ,

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.
, , , , ,

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.
, , ,

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?
, , ,

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.
, , , ,

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

, , , ,

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą.
, , , ,

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.
, , , ,

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.
, , , ,

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.
, , , ,

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.
, , , ,

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Sharing is caring!