Setki mieszkających w Wielkiej Brytanii dziewcząt i kobiet otrzymuje propozycje wyjścia za mąż za prowadzących wojnę ze światem Zachodu członków ISIS.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Według oficjalnych statystyk z Wielkiej Brytanii od lipca zeszłego roku wyjechało już 8 dziewczyn w wieku od 15 do 16 lat. W zeszłym tygodniu „zniknęły” trzy dziewczyny z Bethnal Green Academy, które udały się do Syrii aby poślubić tam walczących dzihadystów. W grudniu z tej samej szkoły, także do Syrii wyjechała inna uczennica. Dziewczyny wyjeżdżają do Syrii nie tylko jednak z Londynu. Pierwszymi bowiem dziewczynami, które wyjechały aby poślubić walczących członków ISIS były dwie bliźniaczki z Manchesteru Salma and Zahra Halane, 16.

Jak się okazało dziewczyny wyjechały za namową urodzonej w Edynburgu innej narzeczonej dzihadystów. Wszystkie dziewczyny jakie opuściły Wielką Brytanię otrzymały propozycje wyjścia za mąż za terrorystów przez internet. Podczas dochodzenia w sprawie zniknięcia dziewczyn okazało się, że w internecie istnieją nawet specjalne strony takie jak Jihad Matchmaker, które oferują zawarcie małżeństwa, najczęściej urodzonym w Wielkiej Brytanii dziewczynom, pochodzącym z muzułmańskich rodzin.

O skali zjawiska niech świadczy fakt, że jeden z urodzonych w Europie wojowników ISIS, został dosłownie zbombardowany propozycjami małżeństwa z dziewczynami z całego świata. Ciekawym wydaje się, fakt że przy zawieraniu małżeństw między dwojgiem ludzi oddalonych od siebie o tysiące kilometrów, zgodnie z prawem islamskim pośredniczy swatka, która reprezentuje interesy dziewczyn wychodzących za mąż.

W październiku do Syrii wyjechały także dwie dziewczyny: Yusra Hussien, 15, z Easton, Bristol oraz Samya Dirie. Obie wyleciały z lotniska Heathrow do Turcji, gdzie zostały przetransportowane do Syrii.

Obecnie jak się przypuszcza w Syrii mieszka około 60 brytyjskich kobiet i dziewczyn, które wyszły tam za mąż.

Z jednej strony patrząc z punktu widzenia rodzin wyjazd córek do miejsca, z którego się już nie powraca to tragedia. Z drugiej jednak strony czy nie lepiej by przeświadczone o słuszności walki dzihadystów dziewczyny spędziły swoje życie z dala od zachodnich społeczeństw, gdzie czuły się niedobrze.

Źródło | Informacje 24

info24_logo