Znamy datę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej!

David Davis – powołany właśnie przez Theresę May minister do spraw wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, podał termin rozpoczęcia i zakończenia procesu opuszczenia UK ze struktur Wspólnej Europy.

Według jego słów rząd Wielkiej Brytanii ma poinformować o wyjściu swojego kraju ze struktur UE pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku. David Davis dodał także, że całkowite odzyskanie niepodległości przez Brytyjczyków ma zakończyć się przed grudniem 2018 roku. Nowy minister do spraw wyjścia Wielkiej Brytanii szacuje, że proces negocjacji może zająć od 12 do 24 miesięcy.

Jak podkreślają komentatorzy znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że proces oficjalnych negocjacji rozpocznie się dopiero na początku przyszłego roku i prowadził je będzie Davis. Minister zapewnił, że wbrew wcześniejszym spekulacjom medialnym Wielka Brytania zamierza wyjść z Unii Europejskiej tak szybko jak to tylko będzie możliwe.

Wydaje się, że rząd konserwatystów nie będzie skłonny do tego by przeciągać negocjacje ze względu na nadchodzące w 2020 roku wybory parlamentarne.

Źródło / Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA