Znaleźli się winni w związku ze wczorajszym alarmem na stacji metra w Londynie

Stacja Oxford Circus była w piątek zamknięta z powodu paniki i doniesień o „strzałach” i „rozlewie krwi”.

Po sprawdzeniu alarmu dotyczącego stacji metra Oxford Circus i okolicznych ulic oraz stacji Bond Street okazało się, że nie ma powodu do wywołania paniki wśród londyńczyków, którzy uciekali w popłochu rozsiewając wokół coraz straszniejsze wersje wydarzeń. 

Na miejsce zostali wysłani uzbrojeni policjanci i straż pożarna. W akcji nie uczestniczyły jednostki antyterrorystyczne. Po godzinie ruch w okolicy Oxford Street został przywrócony, choć stacje Oxford Circus i Bond Street przez jakiś czas były zamknięte.

Dzisiaj do policji zgłosiło się dwóch mężczyzn. Była to dobrowolna decyzja londyńczyków. Po przejrzeniu monitoringu stacji metra, policja zainteresowała się nimi, więc sami skontaktowali się z MET Office. Są to: 20-latek i 41-latek, którzy wczoraj znajdowali się w miejscu wybuchu paniki.

W reakcji ludzi, która spowodowała masową ewakuację ze stacji metra Oxford Circus i jednocześnie klientów okolicznych sklepów, ruch w okolicy był wstrzymany, kilka osób trafiło do szpitala z powodu obrażeń, wiele osób jest w złym stanie psychicznym wywołaną przez traumę, jaką przeszli.

Jak zaznacza policja, wszystko zostało dokładnie sprawdzone, a namierzeni przez nich mężczyźni najprawdopodobniej wywołali panikę z powodu bójki między nimi. Londyńczycy wystraszeni coraz częstszymi atakami terrorystycznymi uciekali w popłochu siejąc dezinformację, którą dodatkowo podsycały media informujące o „strzałach”, „zamachu terrorystycznym” i „dużej ilości krwi na miejscu”.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.