» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.t-online.de

Wystarczył jeden dzień po śmiertelnym ataku na supermarket w Hanowerze, by sprawca zaatakował ponownie. Policja poszukuje 40 – 50-letniego podejrzanego, który dopuścił się kolejnego rabunku, napadając na supermarket w piątek wieczorem.

_________________________________________________________________________________________________________

Jak poinformowała policja, również podczas drugiego ataku w Hemmingen-Westerfeld sprawca początkowo zachowywał się jak klient, po czym przy kasie wyciągnął broń palną. Gdy 25-letnia kasjerka ociągała się z oddaniem pieniędzy, sprawca sam zaczął wyjmować je z kasy, a następnie uciekł na rowerze.

W Tatmuster dokonano rabunku dokładnie według takiego samego schematu.
Poprzedniego dnia, w czwartek wieczorem, rabuś postrzelił śmiertelnie 21-latka po tym jak ten próbował zapobiec rabunkowi. Kolejny klient z tego supermarketu został poważnie ranny gdy znajdował się przy drzwiach wejściowych. Policja uważa, że prawdopodobieństwo, że rabunku dokonał ten sam sprawca jest duże. W jednym i drugim przypadku rabunku dokonano dokładnie według tego samego schematu.

Przed sklepem, gdzie zmarł w czwartek postrzelony młody człowiek, ludzie przynieśli kwiaty i zapalili znicze.

Korpulentny człowiek poszukiwany.
W sobotę policja w Hanowerze prowadziła intensywnie śledztwo sprawdzając kilka tropów i między innymi przeszukując park z wykrywaczami metalu. Rzecznik policji powiedział, że wszelkie możliwe środki zostały zaangażowane w to dochodzenie. Funkcjonariusze upublicznili również materiały wideo i zdjęcia z człowiekiem z supermarketu.

Według opisu sprawca to korpulentny mężczyzna o wzroście od 1,65 do 1,75 m w wieku od 40 – 50 lat. Włosy koloru blond wpadające w odcień rudego. Mówił z akcentem z Europy Wschodniej i był ubrany w czerwoną kurtkę z tkaniny, a na głowie miał czapkę z daszkiem z przodu i okrągłym denkiem (kaszkiet).