Złota jesień kinomana. Play Poland Film Festival

Polskie kino w ostatnich latach umacnia swoją pozycję coraz lepszymi propozycjami. Niegdyś, postrzegane jednoznacznie przez pryzmat takich nazwisk jak Andrzej Wajda, czy Krzysztof Kieślowski, dziś stanowi dla widza zagadkę. Do jej rozwiązania przybliży publiczność rozpoczynający się 20 października Play Poland Film Festival.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

W trakcie festiwalu zaprezentowane zostaną na przestrzeni kolejnych tygodni filmy, które w ostatnim czasie zdobyły rozgłos w kraju i za granicą. Tym razem fani polskiego kina będą mieli okazję zobaczyć m.in. „Obce niebo” Dariusza Gajewskiego opowiadające o polskim małżeństwie, któremu w dramatycznych okolicznościach odebrane zostaje dziecko. Poruszający obraz nierównej walki rodziców z przedstawicielami władz zostanie zestawiony z panelem dyskusyjnym po pokazie. W dalszej kolejności publiczność będzie miała możliwość zobaczenia kina gatunkowego: horroru „Demon” w reżyserii Marcina Wrony oraz thrillera „Czerwony pająk” Marcina Koszałki. „Zaćma” Ryszarda Bugajskiego, będzie z kolei ciekawą próbą rozliczenia się z komunistyczną przeszłością… Rzadka w polskim kinie próba opowiedzenia o współczesnych 30-latkach, czyli „Kamper” Łukasza Grzegorzka, zagości na ekranach w Edynburgu już 27. października.

play-poland_filmTwórcy festiwalu od lat starają się promować filmowe nowości, nie zapominając o tradycjach rodzimej kinematografii. Dlatego w tym roku Play Poland Film Festival aktywnie włączy się w obchody Roku im. Krzysztofa Kieślowskiego, rozpoczynając 6. edycję wydarzenia kultowym „Przypadkiem” tego reżysera.

Wszystko to w doborowym towarzystwie ponad 50 filmów krótkometrażowych prezentowanych we współpracy z polskimi festiwalami, studiami i szkołami filmowymi.

Poza pokazami odbędzie się szereg imprez towarzyszących: w Edynburgu będzie to wernisaż unikatowej wystawy prac sławy polskiego plakatu – Waldemara Świerzego, warsztaty filmowe, pokaz niemego filmu „Mocny Człowiek” z muzyką na żywo, po którym odbędzie się impreza zamknięcia szkockiej edycji. Polish Art Europe wychodzi również naprzeciw starszej widowni, organizując pokazy we współpracy z grupą Aktywni 50+ oraz Health in Mind z Edynburga. Zadbano również o publiczność w Glasgow: 26. października w klubie The Old Hairdressers odbędzie się projekcja etiud Łódzkiej Szkoły Filmowej. Gościem specjalnym będzie absolwentka szkoły i reżyserka jednego z pokazywanych filmów, Urszula Jurzyna. Poza pokazami (od 23. października) widownia w Glasgow będzie miała okazję podziwiać również wystawę prac artystów Polskiej Szkoły Plakatu, rozpoczynającą się niedzielnym wernisażem. Tradycyjnie już, w polskich szkołach w Glasgow, Edynburgu, Motherwell i Livingston (5. listopada) odbędą się ponadto pokazy kultowych animacji dla najmłodszych.

Na ponad 40 wydarzeń kulturalnych i filmowych zaprasza organizator VI edycji Play Poland Film Festival, Polish Art Europe wraz ze współorganizatorami: Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Stowarzyszeniem Wspólnota Polska oraz Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w Edynburgu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Festiwalu i w mediach społecznościowych:

Informacja prasowa | Monika Mądrzejewska
www.playpoland.org.uk
www.facebook.com/PlayPoland

play-poland_baner

PRZYPADEK
Reżyseria: Krzysztof Kieślowski | 1981 | 120 min
Obsada: Bogusław Linda (Witek Długosz), Tadeusz Łomnicki (Werner), Zbigniew Zapasiewicz (Adam), Marzena Trybała (Werka)

DRAMAT
„Przypadek” uznawany jest za jeden z najlepszych filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Witek Długosz (Bogusław Linda) jest studentem medycyny. Decyduje się przerwać studia i wyjechać do Warszawy. Usiłuje zdążyć na pociąg do stolicy… Fabuła przedstawia trzy wersje życiorysu bohatera, które zależą od tytułowego przypadku – od tego czy Witkowi uda się wsiąść do pociągu…

przypadek

Edynburg 20.10, 17:50, Filmhouse
Aberdeen 14.11, 17:50, Belmont Filmhouse

CZERWONY PAJĄK
Reżyseria: Marcin Koszałka | 2015 | 90 min
Obsada: Filip Pławiak (Karol Kremer), Adam Woronowicz (Weterynarz), Julia Kijowska (Danka), Małgorzata Foremniak (Matka Karola)

THRILLER
Karol (Filip Pławiak) pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem staje się świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. Morderca okazuje się… weterynarzem.

czerwony-pajak_

Edynburg 1.11, 20:45, Filmhouse
Aberdeen 7.11, 18:05, Belmont Filmhouse
Londyn 26.11, Clapham Picturehouse

DEMON
Reżyseria: Marcin Wrona | 2015 | 94 min
Obsada: Itay Tiran (Piotr „Pyton”), Agnieszka Żulewska (Żaneta), Tomasz Schuchardt („Jasny, brat Żanety), Katarzyna Herman (Gabryjelska)

HORROR
Piotr bierze ślub z piękną Żanetą. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego…

demon_

Aberdeen 31.10, 18:05, Belmont Filmhouse
Edynburg 08.11, 20:50, Filmhouse
Londyn, 24.11, 18:45, Hackney Picturehouse

KAMPER
Reżyseria: Łukasz Grzegorzek | 2016 | 89 min
Obsada: Piotr Żurawski (Kamper) , Marta Nieradkiewicz (Mania), Jacek Braciak (Marek Bana), Justyna Suwała (Dorota)

DRAMAT
Wydaje się, że jest spoko. Samochód masz fajny, żonę jeszcze fajniejszą, a na życie zarabiasz testując gry wideo. I nagle bomba między oczy. Wstajesz gotowy by walczyć. Ale właściwie z kim? Z żoną? Z jej kochasiem, kucharzem-celebrytą? Czy z własnym życiem utkanym z niewinnych kłamstw, drobnych iluzji i żartów, które przestały być śmieszne? Ogarnij się, Kamper.

kamper_

Edynburg 27.10,17:55, Filmhouse

OBCE NIEBO
Reżyseria: Dariusz Gajewski | 2015 | 110 min
Obsada: Agnieszka Grochowska (Basia), Bartłomiej Topa (Marek) , Ewa Fröling (Anita)

DRAMAT
Na północy Szwecji mieszka para polskich emigrantów. Pewnego dnia w ich domu pojawia się Anita z Urzędu do spraw Społecznych. Kolejne nieporozumienia i różnice kulturowe sprawiają, że mała Ula, podobnie jak 30 tysięcy innych dzieci w Szwecji, zostaje odebrana rodzicom.

obce-niebo_

Belfast 22.10, 18:00, Strand Cinema
Edynburg 3.11, 17:50, Filmhouse
Londyn 22.11, 18:45, Clapham Picturehouse

ZAĆMA
Reżyseria: Ryszard Bugajski | 2016 | 110 min
Obsada: Maria Mamona (Julia Brystygierowa), Małgorzata Zajączkowska (siostra Benedykta), Janusz Gajos (ksiądz Cieciorka), Marek Kalita (Prymas Stefan Wyszyński)

DRAMAT
Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana „Krwawą Luną”, to eks funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita).

zacma

Edynburg, 10.11, 18:00, Filmhouse
Londyn, 18.11, 19:00, Picturehouse Central

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!