Ten rok na Ziemi, a zatem w Wielkiej Brytanii również, będzie rekordowo gorący!

O pogodzie na Wyspach wiadomo wszystko – zazwyczaj jest taka sama, czyli kapryśna. Miała być najzimniejsza zima stulecia, zamiast tego były deszcze i powodzie. Ale teraz naprawdę może być inaczej zapowiadają eksperci.

Amerykańscy naukowcy, na podstawie danych z pierwszych trzech miesięcy, przewidują, że ten rok będzie wyjątkowo gorący, a nawet może być jednym z najgorętszych w historii świata.

W marcu zanotowano najcieplejszą temperaturę dla tego miesiąca od 137 lat. Ponadto okazuje się, że już 11-sty miesiąc z rzędu średnia temperatury utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie w stosunku do poprzednich lat – wynika z danych opublikowanych przez National Oceanic Atmospheric Administration (NOAA), amerykańską rządową agencję zajmującą się prognozami pogody.

„Zakładam, że w 2016 roku padnie rekord temperatury, jestem przekonany co do tego na ponad 99 procent” — napisał na Twitterze Gavin Schmidt, szef Institute for Space Studies w NASA.

Warto w tym miejscu wspomnieć o niedawno opublikowanych przez amerykanów mapach pogodowych na świecie. Według wspomnianych map, wakacje w Polsce mogą być nieco chłodniejsze (30 stopni Celsjusza), ale za to mogą obfitować w burze z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Amerykanie przewidują, że w Polsce może nastąpić również fala porywistych wiatrów z trąbami powietrznymi włącznie.

Z kolei wakacje w Wielkiej Brytanii, bez większych zmian. Krótko mówiąc… niże i w rzeczy samej opady deszczu, a szczególnie w północnej części, czyli w Szkocji. Ale wysokiej temperatury w Wielkiej Brytanii nie zabraknie, bowiem będzie wyjątkowo gorąco, a wiadomo o tym od co najmniej kilkunastu miesięcy, kiedy ogłoszono szereg wyborów i referendum. Po gorączce wyborów na burmistrza Londynu, teraz dla Brytyjczyków i całej Ziemi nadchodzi najgorętszy czas. Brexit.

OM | Open Magazyn.pl

DOBRA ZMIANA … TO KASZANA! ZRÓB DOBRĄ ZMIANĘ PO SWOJEMU! A NIE WEDŁUG WZORU PREZESA

Krok po kroku – Emigracja / Koszt £ 4.00 „Emigracja. Krok po kroku”, to gotowa instrukcja wyjazdu za granicę: przygotowanie do wylotu; lotnisko i taksówka; lista agencji pracy i pracodawców; wzór brytyjskiej aplikacji o pracę oraz cv; gdzie i jak szukać pokoju; najszybszy sposób – kontakty i telefony – na załatwienie niezbędnego ubezpieczenia, konta bankowego i przychodni oraz wszelkich formalności; a także lista najczęściej popełnianych błędów na podstawie życia codziennego na emigracji właśnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!