» Damian Biliński | Fot: za BBC

Wstrząsające wyznanie gwałciciela. Kobieta, która jest gwałcona powinna zachować spokój, powinna siedzieć cicho i nikomu nic nie mówić.

___________________________________________________________________________________________________________

Brytyjska dokumentalistka przeprowadziła wywiad z jednym z sześciu gwałcicieli 23-letniej studentki. Sprawa wydarzyła się dwa lata temu w New Delhi w Indiach. Oprawcy gwałcili dziewczynę w autobusie przez godzinę, ale także torturowali metalowym prętem. Według zebranych przez policję informacji, podczas gwałtu zmieniali się kierowcy autobusu, w ten sposób, aby każdy z nich miał możliwość obcowania z dziewczyną. Oprawcy brutalnie pobili również partnera dziewczyny, a dziewczynę po godzinnej orgii po prostu wyrzucili nagą z autobusu. Po dwóch tygodniach dziewczyna zmarła.

W Indiach zawrzało. Ludzie wyszli na ulice domagając się kary śmierci dla oprawców. Gwałcicieli wyłapano i skazano. Jeden z mężczyzn powiesił się w celi, a czterech mężczyzn skazano na karę śmierci przez powieszenie. Szóstego oprawcę, który w chwili gwałtu nie był pełnoletni, skazano na trzy lata więzienia. Ale dzisiaj okazuje się, że sprawa nie dobiegła końca. Jeden z gwałcicieli złożył apelację i jak się wydaje, jego argumentacja budzi co najmniej podobne obrzydzenie jak sam czyn, którego się dopuścił.

„Porządna dziewczyna nie szwenda się po ulicach”

Brytyjska dokumentalistka Leslee Udwin, przeprowadziła rozmowę z Mukesh Singh, jednym z gwałcicieli. Mieszkaniec New Dehli nie krył skruchy i powiedział, że dziewczyna sama zasłużyła na swój los.

– Porządna dziewczyna nie szwenda się po ulicach o 21 w nocy. Dziewczyna ponosi o wiele większą odpowiedzialność za gwałt niż chłopak. (…) Prace w domu, opieka nad domowym ogniskiem – to są zajęcia dla dziewczyn, a nie szlajanie się po dyskotekach i barach w nocy w nieodpowiednim stroju. Powinna była siedzieć cicho. Gdyby siedziała cicho zostałaby tylko zgwałcona, a chłopak tylko pobity. (…) Kary śmierci za gwałt i zwiększające się zainteresowanie sytuacją kobiet jedynie pogarszają sprawę. – Dla kobiet będzie po prostu bardziej niebezpiecznie. Kiedy mężczyźni będą gwałcić, nie będą już zostawiać dziewczyn tak jak wcześniej. Teraz będą je zabijać. Wcześniej gwałcili i byli pewni, że dziewczyna nie piśnie nikomu ani słowa – wyjaśniał Mukesh Singh. (Źródło: BBC, TVN24)

Czy Indie poważnie potraktują apelację gwałciciela i pozwolą mu cieszyć się życiem? Jeśli tak, Indie z pewnością zatrzymają się w miejscu na kolejne lata, albo do kolejnego głośnego zbiorowego gwałtu. Dyskusja na temat złego traktowania kobiet w Indiach trwa.

Sharing is caring!