Żeby wyjąć, trzeba najpierw wsadzić

Ta uniwersalna prawda doskonale obrazuje działanie biznesu. Jeśli chcesz zaistnieć, zacząć być firmą, a nie tylko samozatrudnionym „wyrobnikiem”, musisz włożyć w swój biznes pieniądze i wkładać je przez dłuższy czas.

Jednym z podstawowych błędów biznesów , zwłaszcza początkujących, jest traktowanie pieniędzy zarobionych przez firmę jako pensji biznesmena. Naturalnie – są to Twoje pieniądze, ale oprócz tego, że musisz od nich zapłacić podatek, musisz pamiętać, że są to pieniądze, z których jak najwięcej powinno zostawać w firmie na jej dalszy rozwój, poszerzanie oferty, zdobywanie nowych klientów itp.

Pieniądz robi pieniądz

Żeby oferować klientom usługi na odpowiednim poziomie, musisz dysponować odpowiednim sprzętem i odpowiednią siłą roboczą. Nie możesz przecież jako jednoosobowa firma sprzątająca, posiadająca tak naprawdę wiadro, mop, odkurzacz, kilka ścierek i specyfików, liczyć na to, że zdobędziesz kontrakt na regularne sprzątanie dużego obiektu. Nie masz bowiem ani sprzętu, ani możliwości podołania takiemu kontraktowi. Co innego, gdy dysponujesz profesjonalnym sprzętem do czyszczenia dużych powierzchni i kilkuosobowym zespołem.

Wiele małych firm zaczyna od drobnych kontraktów, od klientów indywidualnych, żeby za jakiś czas poszerzyć swoją klientelę i ofertę. Jeśli jednak, zamiast inwestować w firmę, biznesmen zacznie „przejadać” zyski firmy, kupując sobie nowy samochód czy wyjeżdżając na egzotyczną wakację, to jego firma – zamiast iść na przód, będzie stać w miejscu. Stać w miejscu nie będzie za to konkurencja, więc „przejedzenie” pieniędzy odbije się na rozrzutnym biznesmenie podwójnie.

Jeśli chcesz do czegoś dojść w biznesie, staraj się początkowe pensje trzymać na takim poziomie, żeby równocześnie jak najwięcej pieniędzy zostawało w firmie na dalsze inwestycje – mniejsze i większe. Przyjdzie jeszcze czas na szpanowanie nowym samochodem czy na odpoczynek w egzotycznych krajach. Jeśli teraz przejesz te tysiące, opóźnisz rozwój swojej firmy. Jeśli jednak zainwestujesz je w firmę – w nowe sprzęty, technologie, marketing itp., to wkrótce zbierzesz owoce tej mądrej decyzji w myśl zasady: „Pieniądz robi pieniądz”.

Bogata oferta

Trochę inaczej jest ze sklepem. Nie możesz otwierać go na raty, zaczynając od kilku produktów. Jeśli chcesz otworzyć sklep, musisz go dotowarować „na maksa”. Nie możesz zacząć działać z pustymi półkami, licząc, że jak zarobisz na pierwszych klientach, do dokupisz towaru i zapełnisz te pustki. Nic bardziej mylnego. Klient przyjdzie pierwszy raz i rozczarowany brakiem szerokiego asortymentu nie wróci więcej,  a na dodatek będzie opowiadał znajomym o pustkach w sklepie, zniechęcając innych, potencjalnych klientów.

Oczywiście nawet taki świetny, w pełni dotowarowany sklep nie może spocząć na laurach i stanąć w miejscu. Zawsze można przecież sklepik przekształcić w supermarket lub w sieć sklepów lub też poszerzyć ofertę i zasięg sklepu o sprzedaż online lub na zamówienie telefoniczne. Sklepikarz, siedzący za ladą kilkadziesiąt godzin tygodniowo, może się przeobrazić w prawdziwego biznesmena.

Od zera

Można zacząć biznes od zera. Można. Ale wtedy droga do satysfakcjonujących dochodów i rezultatów jest bardzo długa i wyczerpująca. Dużo lepiej jest spróbować zaoszczędzić pieniądze z zatrudnienia, żeby zainwestować je w pierwszy biznes. Warto pamiętać jednak nie tylko o sprzęcie, materiałach, reklamie itp., ale też o właściwym przygotowaniu się do prowadzenia biznesu. Przydadzą się więc i jakieś szkolenia, np. z zakresu obsługi komputera czy księgowości, ale również wiedza biznesowa. Jeśli takowej nie posiadasz, zleć pewne usługi specjalistom. Wbrew pozorom, jest to oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Jeśli jesteś przykładowo budowlańcem, oferującym usługi remontowe, raczej niewiele wiesz o budowaniu stron internetowych. Zamiast więc samemu ślęczeć tydzień nad prostą stroną www, która i tak będzie zawsze wyglądać po amatorsku, czy nie lepiej zlecić tę robotę specjalistom? To, co im zapłacisz za robotę, z powodzeniem zarobisz w trzy dni na swojej budowie. Czyż nie jest to więc oszczędność czasu i pieniędzy?

Trzeba więc „odżałować” pieniądze i zamiast wydać na weekendowy wypad do Paryża, włożyć je w biznes.

Jeśli masz pomysł na biznes, ale nie wiesz, jak go zrealizować, skorzystaj z pomocy doradcy biznesowego, który pomoże Ci opracować nie tylko suchy biznesplan, ale – tak jak to robi firma Polish Matters Consulting Ltd. – „Przepis na sukces”. Pieniądze włożone w ten sposób w biznes, zwrócą się szybciej, niż przypuszczasz.

Musisz jednak nabrać nawyku wkładania pieniędzy w biznes, a nie tylko ich wyciągania. Jeśli chcesz być prawdziwym biznesmenem, nie możesz tylko przejadać dochodów firmy, ale inwestować je w dalszy rozwój biznesu.

Źródło | Twój Sukces

Twoj Sukces_150

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!