Zatrzymano Polaka oskarżonego o pedofilię!

Krzysztof Zalewski miał odpowiadać przed sądem w 2014 roku, za współżycie z 13-latką. Jednak tuż przed rozprawą „rozpłynął się”. Właśnie został zatrzymany.

Poszukiwany od 2014 roku, 33-letni Krzysztof Zalewski, został skazany przed Leicester Crown Court za seks z osobą nieletnią. Tuż przed rozprawą Polak zniknął. Jednak jak informuje policja w Leicester, Zalewski został zatrzymany przez polską policję. Po doprowadzeniu przed brytyjski sąd i odczytaniu wyroku, trafił do więzienia. W sprowadzeniu Polaka do Wielkiej Brytanii wykorzystano Europejski Nakaz Aresztowania (ENA).

Przypomnijmy: Krzysztofowi Zalewskiemu w 2014 roku, zarzucono, iż w miesiąc od ślubu , a także podróży poślubnej z partnerką, doprowadził do współżycia z 13-letnią dziewczyną. W wyniku zbliżenia Zalewskiego z nieletnią, doszło do pozbawienia dziewczyny dziewictwa. Zalewski miał również wysyłać do nieletniej smes-y i namawiać do kolejnych stosunków. Jednak gdy dziewczyna opowiedział dorosłym o tym co ją spotkało Zalewskiego aresztowano i oskarżono o utrzymywanie cielesnych stosunków z dziewczyną, a także innymi nieletnimi Jednak po przesłuchaniu pozwolono Polakowi odpowiadać z tzw. wolnej stopy.

Niestety Polak, czując że sprawy przybrały bardzo poważny charakter, na rozprawie nie pojawił się i zniknął. Sprawa toczyła się bez jego obecności ,w trakcie której ława przysięgłych uznała go winnym 5 czynności seksualnych na 13- letnim dziecku, i wpisała Zalewskiego dożywotnio na listę przestępców seksualnych.

Za Krzysztofem Zalewskim wysłano list gończy, lecz przez niemal dwa lata nie potrafiono mężczyzny złapać. Do teraz, bowiem mężczyznę aresztowała polska policja w Polsce. Zalewskiego przetransportowano do Wielkiej Brytanii, gdzie odsiedzi otrzymany 7-letni wyrok pozbawienia wolności. Do Polski wróci po odsiedzeniu wyroku.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA