UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Zabójstwo polskiej hrabiny w zachodnim Londynie

Pracownik metra nie od razu zdaje sobie sprawę, jak poważna jest sytuacja. Dopiero gdy oboje wchodzą do windy, mężczyzna spostrzega krew spływającą spod płaszcza staruszki. – Zostałam pchnięta nożem…

Niezwykle drobiazgowe śledztwo prowadzone w sprawie zabójstwa polskiej hrabiny Teresy Łubieńskiej nie doprowadziło do skazania sprawcy. Detektywi nigdy nie ustalili tożsamości mordercy ani nawet motywu.

Piątek, 24 maja 1957 r. Późnym wieczorem na peronach podziemnej kolejki Gloucester Road w zachodnim Londynie nie ma wielu pasażerów. Stację tego dnia obsługuje trzech pracowników metra. Jeden z nich, Emmanuel Akinyemi, odpowiedzialny za bilety oraz obsługę windy około 22:20 słyszy, że ktoś wspina się po schodach ewakuacyjnych. Zwykle to gapowicze w ten sposób unikają zapłaty za przejazd. Emmanuel nie ma jednak tym razem czasu, by to sprawdzić. Z dołu bowiem dobiegają go wrzaski. Gdy zbiega na peron widzi ledwie trzymającą się na nogach starszą kobietę. – Bandyta, bandyta – krzyczy, uciskając jednocześnie klatkę piersiową pasażerka. Pracownik metra nie od razu zdaje sobie sprawę, jak poważna jest sytuacja. Dopiero gdy oboje wchodzą do windy, mężczyzna spostrzega krew spływającą spod płaszcza staruszki.

– Zostałam pchnięta nożem – cedzi przez zaciśnięte z bólu zęby kobieta.

Hrabina Teresa Łubieńska umrze tej samej nocy w szpitalu św. Marii w Paddington, po drugiej stronie Hyde Park. W trakcie operacji lekarze odnajdą wytatuowany na jej ramieniu numer – pamiątkę po pobycie w Auschwitz.

Stacje i tunele

Z pięciu ciosów, które otrzymała 73-latka, trzy dosięgły klatki piersiowej, z czego dwa przebiły serce. Poza tym sprawca pchnął Łubieńską w brzuch przebijając żołądek oraz w plecy. W drodze do szpitala towarzyszył jej oficer Metropolitan Police, ale nie udało mu się wiele ustalić – stan kobiety gwałtownie się pogarszał. Jej ostatnie słowa brzmiały: – Byłam na peronie, a potem zostałam pchnięta nożem.

Na stacji w tym czasie zaroiło się od mundurowych. Trwające kilka godzin przeszukiwanie peronów nie przyniosło żadnego efektu. Nie wykryto ani sprawcy, ani narzędzia zbrodni. Ślady krwi odnaleziono jedynie w okolicy windy, więc nie udało się określić, gdzie dokładnie nastąpił atak. Zakres poszukiwań rozszerzono następnie na przyległe do stacji tunele, ale podobnie – bez skutku. Wkrótce zidentyfikowano pociąg, z którego wysiadła hrabina. Przesłuchania kierowcy oraz strażnika jadącego taborem niczego nowego do sprawy nie wniosły.

Biegli ustalili natomiast, że sprawny fizycznie człowiek jest w stanie wejść na górę po schodach zanim dotrze tam winda, a zatem zabójca mógł bez większego problemu opuścić stację niezauważony.

Zbawienie

Zespół detektywów wytypowanych do sprawy szybko ustalił tożsamość zasztyletowanej. Mieszkająca przez ostatnie kilkanaście lat w mieszkaniu przy Cromwell Gardens kobieta, okazała się pochodzącą z Polski hrabiną. Jej barwny życiorys, a szczególnie działalność w okupowanej Polsce, dostarczały kolejnych znaków zapytania w i tak już dość skomplikowanym śledztwie.

Owdowiała jeszcze w 1919 roku, gdy mąż zginął podczas wojny polsko-bolszewickiej. W odrodzonej Polsce Teresa Łubieńska aktywnie działała na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, co później ocaliło ją od śmierci w obozie koncentracyjnym. We wrześniu 1939 r. wojna zabrała jej syna. Mieszkała wtedy w Warszawie przy Placu Zbawiciela, a jej dom stał się jednym z ważniejszych punktów pomocy polskim oficerom oraz cywilom, którzy próbowali wydostać się z okupowanej Warszawy.

Dobry znajomy Łubieńskiej, kpt. Stefan Witkowski, ukrywając się w „Zbawieniu”, jak wkrótce zaczęto nazywać mieszkanie, stworzył struktury polskiej organizacji wywiadowczej. Tzw. „Muszkieterzy” działali w głębokiej konspiracji i do dzisiaj historycy opierają się raczej na niepotwierdzonych informacjach niż pewnym materiale źródłowym. Komórka działała dość niezależnie, co w końcu doprowadziło do konfliktu z AK. W sierpniu 1942 r. „Muszkieterzy” zostali rozwiązani, a sam Witkowski oskarżony o niesubordynację i kolaborację z Niemcami, a następnie skazany na karę śmierci. Niedługo po wykonaniu wyroku Gestapo aresztowało Łubieńską.

18 tys. przesłuchanych

Przetrwała Pawiak, Auschwitz, aż w końcu trafiła do obozu w Ravensbruck w Brandenburgii we wschodnich Niemczech. Interwencja Szwedzkiego Czerwonego Krzyża uratowała ją przed egzekucją. Po wojnie przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Zamieszkała w Londynie, ale wkrótce dopadły ją duchy przeszłości. Część historyków skłania się ku opinii, że Łubieńska, która przecież pozostawała w ścisłym kontakcie z Witkowskim, po prostu za dużo wiedziała. Faktem jest, że na kilka dni przed śmiercią kobieta zgłosiła się na policję. W zeznaniu oświadczyła, że czuje się zagrożona oraz obawia się o własne życie.

Detektywi po jej śmierci dotarli do tych zeznań. W konsekwencji przesłuchali świadków także z tamtego okresu, choć niewielu pozostało przy życiu. W sumie przesłuchano 18 tys. świadków. Śledczy wytypowali nawet kilku podejrzanych: pracownika metra, który w dniu zabójstwa wynajął pokój w hotelu obok stacji, choć nigdy się tam nie pojawił albo mężczyznę zatrudnionego w lokalnej szkole, który dzień po zabójstwie Polki przyszedł do pracy z podbitym okiem i zadrapaniami na twarzy. Nigdy jednak nie postawiono im zarzutów.

Bez wyjaśnienia

Policjanci ustalili, że tamtej nocy kobieta wracała z przyjęcia u znajomych w dzielnicy Ealing. Mieszkanie opuściła w towarzystwie polskiego księdza. Razem wsiedli do wagonu pociągu lini Piccadilly jadącego na wschód. Ksiądz jednak wysiadł stację wcześniej, więc nie posiadał żadnych wartościowych informacji.
Pomimo prowadzonego niezwykle intensywnie śledztwa, grupa dochodzeniowa nigdy nie ustaliła motywu zabójstwa. Z całą pewnością nie był to napad na tle rabunkowym. Morderca niczego bowiem nie zabrał. Z drugiej strony niewielkich rozmiarów nóż, jakiego użył, nie pasował do wersji o zamachu na życie hrabiny. Podobnie miejsce – dobrze oświetlona stacja metra – nie wydaje się świadomym wyborem do przeprowadzenia zaplanowanego morderstwa.

Przez kilka następnych miesięcy każdy nóż znaleziony w metrze był przekazywany biegłym z zespołu dochodzeniowego zajmującego się tą sprawą, ale mimo to nie udało się odnaleźć narzędzia zbrodni. Dochodzenie wkrótce utknęło w martwym punkcie, a kilka miesięcy później sąd wydał wyrok, klasyfikując sprawę zabójstwa Teresy Łubieńskiej, jako morderstwo dokonane przez osobę nieznaną. Sprawa jej śmierci nigdy nie została wyjaśniona.

Autor | Paweł Chojnowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Sklepokalipsa

Wielka Brytania przeżywa biznesowy armagedon. Z centrów miast znikają znane marki sklepowe, firmy zamykają oddziały, redukują zatrudnienie lub bankrutują. Czy to trwały trend?

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Polacy wśród najczęściej zgłaszanych ofiar handlu ludźmi

Brytyjska organizacja Unseen opublikowała raport podsumowujący pierwszy rok działania ogólnokrajowej infolinii Modern Slavery Helpline, na którą można zgłaszać podejrzenia dotyczące handlu ludźmi. Polacy są drugą najczęściej zgłaszaną narodowością, po Rumunach.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Polacy wśród najczęściej zgłaszanych ofiar handlu ludźmi

Brytyjska organizacja Unseen opublikowała raport podsumowujący pierwszy rok działania ogólnokrajowej infolinii Modern Slavery Helpline, na którą można zgłaszać podejrzenia dotyczące handlu ludźmi. Polacy są drugą najczęściej zgłaszaną narodowością, po Rumunach.

STYL I KULTURA

/Autor

Co potrafimy zgubić? Wszystko!

Plecak odrzutowy, pudełko doczepianych włosów, kurczak z rożna, różaniec, pistolet na kauczuk, obrączka, dokumenty rozwodowe czy nawet respirator – To tylko niektóre z najciekawszych zgub, jakie nieuważni pasażerowie zostawili po przejeździe...