Zabójcze pragnienie. Historia zabójstwa polskiej prostytutki

Chwilę przed południem Michael wyszedł z mieszkania przy Lowestoft Drive w zachodniej części Londynu. Był oszołomiony, ale zdawał sobie sprawę, że to koniec. Usiadł na chodniku przed domem, wyjął telefon i wykręcił numer na policję. Opowiedział, co właśnie zrobił i się rozłączył. Zastanowił się i po chwili znów wykręcił numer, tym razem do żony.

zabójstwo polskiej prostytutki

– To ja. Przepraszam, zrobiłem coś głupiego. Zabiłem kogoś, zabiłem prostytutkę! Proszę nie mów dzieciom. Wybacz mi – rozłączył się, bo teraz wyraźnie słyszał już sygnały nadjeżdżających radiowozów.

Dwudziestopięcioletnia Karolina dwa lata wcześniej przeniosła się do Anglii. W Londynie studiowała prawo. Urokliwa blondynka, średniego wzrostu, niebieskie oczy. Wesoła, inteligentna, jedyne dziecko w rodzinie. Rezolutna też była, bo żeby zarobić na studia, łączyła trud nauki na uczelni wyższej z obowiązkami dziewczyny do towarzystwa. W mieszkaniu w zachodniej dzielnicy Londynu prowadziła, wraz z dwiema koleżankami, dom schadzek, do którego – zwabieni kolorowymi zdjęciami w internecie – przychodzili panowie na trzydzieści minut bądź na godzinę – zależnie od stawki.

Karolina miała pecha i to niebywałego, ponieważ tego dnia zastępowała inną dziewczynę, bo ta była niedysponowana. No i wg ekspertów zabójstwo wcale nie miało charakteru seksualnego. Była po prostu łatwym celem ze względu na profesję, którą się parała. Blady strach ogarnął dziewczyny z biznesu, a wiele z nich usunęło swoje zdjęcia i ogłoszenia z sieci po tym, co spotkało młodą studentkę.

Na uczelni ludzie lubili Karolinę. Z chęcią sama pomagała innym, dlatego studenci nie szczędzili grosza, gdy trzeba się było zrzucić na powrót ciała dziewczyny do Polski, do rodziców. Przecież mieli tylko ją. Ci, co znali Karolinę przyszli do kościoła na Ealingu gorliwie pomodlić się za jej duszę.

Dwie osobowości Michaela

Trzydziestosześcioletni Michael mieszkał w Uxbridge w zachodnim Londynie. Dobrze zbudowany, krótkie ciemne włosy, twarz dziecka. Z jeden strony złego słowa o Michaelu powiedzieć nie można, bo na co dzień o swoją żonę i dzieci, których miał trójkę, dbał i kochał ich miłością męża i ojca. A i w pracy wszystko wyglądało normalnie. Koledzy z urzędu statystycznego nigdy niczego zdrożnego nie zauważyli, a ten z którym Michael pracował przy projekcie nawet w sądzie zaświadczył, że normalny, nie z tych co odcinają człowiekowi głowę ni z tego, ni z owego.

Z drugiej strony – strasznie niezręcznie było żonie o tym w sądzie opowiadać – Michael miał problem natury seksualnej. Najprościej mówiąc nie był pewny siebie. No bo nakłaniał żonę do seksu z innym, a sam chciał się tylko poprzyglądać albo prosił ją niekiedy, by go poniżała i wyzywała w czasie aktu miłosnego. Pewnego razu gościli nawet w klubie dla swingersów. Mężczyzna był też entuzjastą ekstremalnych filmów porno.

Ale największym problemem Michaela była jego męskość, a właściwie jej rozmiar. Dlatego pod koniec 2013 roku poleciał na operację do Stanów, gdzie miał tę męskość podreperować. Ale coś poszło nie tak podczas zabiegu i męskości zamiast przybyć, ubyło o klika centymetrów. Po tym Michael się załamał i nie potrafił już wcale zaspokoić chuci. To wpędziło go w depresję, więc każdego ranka oprócz pigułki na osłabienie popędu, którą przepisali mu amerykańscy lekarze, zaczął łykać pigułkę na nową przypadłość. Czekał na kolejną wycieczkę za ocean, ale po tym co go spotkało ostatnim razem, miał mieszane uczucia. Bo przecież, gdy człowiek płaci tyle pieniędzy, oczekuje efektów, a tutaj coś takiego.

Amerykański horror

W międzyczasie rozmyślał dużo o sensie życia, do głowy przychodziły mu dziwne myśli. Raz chciał walczyć z islamskim ekstremizmem, potem zapragnął przyłączyć się do MI5, aż w końcu wpadł na pomysł, że zostanie seryjnym mordercą – opowiadał później w areszcie podczas sesji z psychiatrą. Kilka godzin przed morderstwem Michael całkiem na serio rozważał zamordowanie jednego z radykalnych duchownych muzułmańskich. W końcu jednak zdecydował się zabić Polkę i według psychiatry nie ma tu mowy o zabójstwie na tle seksualnym, bo brak istotnych jego elementów – to pierwsza z dwóch hipotez co do motywu.

Inny specjalista od umysłu (oraz znawca kinematografii amerykańskiej), co badał Michaela w więzieniu zauważył, że zbrodnia przypomina kulminacyjną scenę amerykańskiego horroru „Hostel”, w której w podobnych okolicznościach, czyli przez dekapitację, ginie jeden z głównych bohaterów – co według specjalisty – mogło zainspirować Michaela. Libido, którego nie potrafił zaspokoić na skutek nieudanej operacji, mogło przekształcić się w gniew, którego ujście odnalazł w mieszkaniu Karoliny – oto hipoteza numer dwa.

Wiadomo, że dzień przed spotkaniem z Karoliną, Michael nie zażył swoich pigułek, dlatego przed sądem zachodzono w głowę czy z tego wynikła tragedia. Ale śledztwo dowiodło, że już wcześniej planował, że zabije. Tymczasem w więzieniu okazało się, że brzemię mordercy to dla Michaela zbyt wiele, więc próbował ze sobą skończyć. Ale próba samobójcza mu się nie powiodła i w styczniu następnego roku stanął przed sądem w Reading.

Na procesie nikt nie potrafił określić z całą pewnością co kierowało mężczyzną, gdy zjawił się w domu Karoliny. On sam przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci, a nie do morderstwa, co oczywiście, gdyby przekonał do tego ławników, mogłoby skończyć się dla niego niższym wyrokiem. Ale nie przekonał, zwłaszcza że jeden z ławników zemdlał na widok zdjęć ciała Karoliny, zrobionych przez techników po zabójstwie. I tak, po ośmiu dniach procesu 36-latek dostał dożywocie z możliwością wyjścia po 26 latach, jeśli nie będzie za kratami sprawiał problemów.

Niema śmierć

Rano 17 lutego 2014 roku Michael wyszedł z domu i choć był poniedziałek, nie poszedł tego dnia do pracy. Wcześniej zadzwonił, że źle się czuje – w pracy nikt nie wnikał. Miał umówione spotkanie na jedenastą. Wszystko przemyślał i teraz krok po kroku realizował swój plan. Kilka dni temu kupił za gotówkę telefon na kartę specjalnie na tę okazję i z niego umówił spotkanie z dziewczyną. Żadnych śladów, które mogłyby do niego doprowadzić. Po drodze zaszedł do sklepu po kilka drobiazgów: nóż do cięcia tapet oraz rękawiczki jednorazowego użytku – będą mu potrzebne.

O 11:30 zapukał do mieszkania na Slough. Otworzyła mu dziewczyna, którą widział pierwszy raz w życiu. Karolina zaprosiła go do swojego pokoju. Kazał jej się rozebrać. Wyjął nóż z torby. Zaatakował od tyłu. Dziewczyna nie broniła się, nie wydała żadnego dźwięku. Zadał cztery ciosy nożem z taką siłą, że niemal całkowicie odciął jej głowę. Przeciął żyły oraz rdzeń kręgowy. W kilka sekund dziewczyna przestała się poruszać. Kiedy skończył, krew zaczęła ściekać na podłogę. Zapadła cisza. Odłożył zakrwawiony nóż do szafki i poszedł do łazienki wziąć prysznic. Dwie dziewczyny, które w tym czasie były w mieszkaniu słyszały szum wody, ale nic poza tym. Chwilę później wybiegł z mieszkania. Było kilka minut przed południem. Usiadł na chodniku przed domem i wyjął telefon.

Paweł Chojnowski | Goniec.com

goniec_150

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

Wielka Brytania: Izba Gmin odłożyła decyzję ws. brexitu

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować ws. nowej umowy o warunkach brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna premier Boris Johnson zapewne będzie musiał poprosić o przesunięcie terminu wyjścia z UE do 31 stycznia 2020 r.

Partia Pracy gotowa poprzeć drugie referendum i pozostanie w UE

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn ogłosił dziś, że ktokolwiek zostanie nowym premierem Wielkiej Brytanii, powinien poddać propozycję twardego brexitu - albo brak umowy - ponownie pod referendum. Jego ugrupowanie opowiedziałoby się za pozostaniem w Unii Europejskiej.

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mija termin składania skarg odnośnie PPI

Urząd nadzoru finansowego (FCA) wzywa konsumentów do „natychmiastowego działania” w związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem składania skarg odnośnie PPI

Większość Szkotów przeciwna odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa

Większość Szkotów wypowiada się przeciw odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa, ostrożnie podchodząc do propozycji szkockiej pierwszej minister Nicoli Sturgeon w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum na ten temat do 2021 roku - wynika z sondażu firmy Survation.

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości

Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała dzisiaj do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.

INFORMACJE I BIZNES

Wielka Brytania: Izba Gmin odłożyła decyzję ws. brexitu

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować ws. nowej umowy o warunkach brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna premier Boris Johnson zapewne będzie musiał poprosić o przesunięcie terminu wyjścia z UE do 31 stycznia 2020 r.

Partia Pracy gotowa poprzeć drugie referendum i pozostanie w UE

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn ogłosił dziś, że ktokolwiek zostanie nowym premierem Wielkiej Brytanii, powinien poddać propozycję twardego brexitu - albo brak umowy - ponownie pod referendum. Jego ugrupowanie opowiedziałoby się za pozostaniem w Unii Europejskiej.

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą.

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Sharing is caring!