Zabójcze pragnienie. Historia zabójstwa polskiej prostytutki

Chwilę przed południem Michael wyszedł z mieszkania przy Lowestoft Drive w zachodniej części Londynu. Był oszołomiony, ale zdawał sobie sprawę, że to koniec. Usiadł na chodniku przed domem, wyjął telefon i wykręcił numer na policję. Opowiedział, co właśnie zrobił i się rozłączył. Zastanowił się i po chwili znów wykręcił numer, tym razem do żony.

zabójstwo polskiej prostytutki

– To ja. Przepraszam, zrobiłem coś głupiego. Zabiłem kogoś, zabiłem prostytutkę! Proszę nie mów dzieciom. Wybacz mi – rozłączył się, bo teraz wyraźnie słyszał już sygnały nadjeżdżających radiowozów.

Dwudziestopięcioletnia Karolina dwa lata wcześniej przeniosła się do Anglii. W Londynie studiowała prawo. Urokliwa blondynka, średniego wzrostu, niebieskie oczy. Wesoła, inteligentna, jedyne dziecko w rodzinie. Rezolutna też była, bo żeby zarobić na studia, łączyła trud nauki na uczelni wyższej z obowiązkami dziewczyny do towarzystwa. W mieszkaniu w zachodniej dzielnicy Londynu prowadziła, wraz z dwiema koleżankami, dom schadzek, do którego – zwabieni kolorowymi zdjęciami w internecie – przychodzili panowie na trzydzieści minut bądź na godzinę – zależnie od stawki.

Karolina miała pecha i to niebywałego, ponieważ tego dnia zastępowała inną dziewczynę, bo ta była niedysponowana. No i wg ekspertów zabójstwo wcale nie miało charakteru seksualnego. Była po prostu łatwym celem ze względu na profesję, którą się parała. Blady strach ogarnął dziewczyny z biznesu, a wiele z nich usunęło swoje zdjęcia i ogłoszenia z sieci po tym, co spotkało młodą studentkę.

Na uczelni ludzie lubili Karolinę. Z chęcią sama pomagała innym, dlatego studenci nie szczędzili grosza, gdy trzeba się było zrzucić na powrót ciała dziewczyny do Polski, do rodziców. Przecież mieli tylko ją. Ci, co znali Karolinę przyszli do kościoła na Ealingu gorliwie pomodlić się za jej duszę.

Dwie osobowości Michaela

Trzydziestosześcioletni Michael mieszkał w Uxbridge w zachodnim Londynie. Dobrze zbudowany, krótkie ciemne włosy, twarz dziecka. Z jeden strony złego słowa o Michaelu powiedzieć nie można, bo na co dzień o swoją żonę i dzieci, których miał trójkę, dbał i kochał ich miłością męża i ojca. A i w pracy wszystko wyglądało normalnie. Koledzy z urzędu statystycznego nigdy niczego zdrożnego nie zauważyli, a ten z którym Michael pracował przy projekcie nawet w sądzie zaświadczył, że normalny, nie z tych co odcinają człowiekowi głowę ni z tego, ni z owego.

Z drugiej strony – strasznie niezręcznie było żonie o tym w sądzie opowiadać – Michael miał problem natury seksualnej. Najprościej mówiąc nie był pewny siebie. No bo nakłaniał żonę do seksu z innym, a sam chciał się tylko poprzyglądać albo prosił ją niekiedy, by go poniżała i wyzywała w czasie aktu miłosnego. Pewnego razu gościli nawet w klubie dla swingersów. Mężczyzna był też entuzjastą ekstremalnych filmów porno.

Ale największym problemem Michaela była jego męskość, a właściwie jej rozmiar. Dlatego pod koniec 2013 roku poleciał na operację do Stanów, gdzie miał tę męskość podreperować. Ale coś poszło nie tak podczas zabiegu i męskości zamiast przybyć, ubyło o klika centymetrów. Po tym Michael się załamał i nie potrafił już wcale zaspokoić chuci. To wpędziło go w depresję, więc każdego ranka oprócz pigułki na osłabienie popędu, którą przepisali mu amerykańscy lekarze, zaczął łykać pigułkę na nową przypadłość. Czekał na kolejną wycieczkę za ocean, ale po tym co go spotkało ostatnim razem, miał mieszane uczucia. Bo przecież, gdy człowiek płaci tyle pieniędzy, oczekuje efektów, a tutaj coś takiego.

Amerykański horror

W międzyczasie rozmyślał dużo o sensie życia, do głowy przychodziły mu dziwne myśli. Raz chciał walczyć z islamskim ekstremizmem, potem zapragnął przyłączyć się do MI5, aż w końcu wpadł na pomysł, że zostanie seryjnym mordercą – opowiadał później w areszcie podczas sesji z psychiatrą. Kilka godzin przed morderstwem Michael całkiem na serio rozważał zamordowanie jednego z radykalnych duchownych muzułmańskich. W końcu jednak zdecydował się zabić Polkę i według psychiatry nie ma tu mowy o zabójstwie na tle seksualnym, bo brak istotnych jego elementów – to pierwsza z dwóch hipotez co do motywu.

Inny specjalista od umysłu (oraz znawca kinematografii amerykańskiej), co badał Michaela w więzieniu zauważył, że zbrodnia przypomina kulminacyjną scenę amerykańskiego horroru „Hostel”, w której w podobnych okolicznościach, czyli przez dekapitację, ginie jeden z głównych bohaterów – co według specjalisty – mogło zainspirować Michaela. Libido, którego nie potrafił zaspokoić na skutek nieudanej operacji, mogło przekształcić się w gniew, którego ujście odnalazł w mieszkaniu Karoliny – oto hipoteza numer dwa.

Wiadomo, że dzień przed spotkaniem z Karoliną, Michael nie zażył swoich pigułek, dlatego przed sądem zachodzono w głowę czy z tego wynikła tragedia. Ale śledztwo dowiodło, że już wcześniej planował, że zabije. Tymczasem w więzieniu okazało się, że brzemię mordercy to dla Michaela zbyt wiele, więc próbował ze sobą skończyć. Ale próba samobójcza mu się nie powiodła i w styczniu następnego roku stanął przed sądem w Reading.

Na procesie nikt nie potrafił określić z całą pewnością co kierowało mężczyzną, gdy zjawił się w domu Karoliny. On sam przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci, a nie do morderstwa, co oczywiście, gdyby przekonał do tego ławników, mogłoby skończyć się dla niego niższym wyrokiem. Ale nie przekonał, zwłaszcza że jeden z ławników zemdlał na widok zdjęć ciała Karoliny, zrobionych przez techników po zabójstwie. I tak, po ośmiu dniach procesu 36-latek dostał dożywocie z możliwością wyjścia po 26 latach, jeśli nie będzie za kratami sprawiał problemów.

Niema śmierć

Rano 17 lutego 2014 roku Michael wyszedł z domu i choć był poniedziałek, nie poszedł tego dnia do pracy. Wcześniej zadzwonił, że źle się czuje – w pracy nikt nie wnikał. Miał umówione spotkanie na jedenastą. Wszystko przemyślał i teraz krok po kroku realizował swój plan. Kilka dni temu kupił za gotówkę telefon na kartę specjalnie na tę okazję i z niego umówił spotkanie z dziewczyną. Żadnych śladów, które mogłyby do niego doprowadzić. Po drodze zaszedł do sklepu po kilka drobiazgów: nóż do cięcia tapet oraz rękawiczki jednorazowego użytku – będą mu potrzebne.

O 11:30 zapukał do mieszkania na Slough. Otworzyła mu dziewczyna, którą widział pierwszy raz w życiu. Karolina zaprosiła go do swojego pokoju. Kazał jej się rozebrać. Wyjął nóż z torby. Zaatakował od tyłu. Dziewczyna nie broniła się, nie wydała żadnego dźwięku. Zadał cztery ciosy nożem z taką siłą, że niemal całkowicie odciął jej głowę. Przeciął żyły oraz rdzeń kręgowy. W kilka sekund dziewczyna przestała się poruszać. Kiedy skończył, krew zaczęła ściekać na podłogę. Zapadła cisza. Odłożył zakrwawiony nóż do szafki i poszedł do łazienki wziąć prysznic. Dwie dziewczyny, które w tym czasie były w mieszkaniu słyszały szum wody, ale nic poza tym. Chwilę później wybiegł z mieszkania. Było kilka minut przed południem. Usiadł na chodniku przed domem i wyjął telefon.

Paweł Chojnowski | Goniec.com

goniec_150

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

Kłopoty Premier: sondaże pokazują rosnące poparcie dla drugiego referendum

Brytyjczycy są krytyczni wobec proponowanej przez premier Theresę May umowy w sprawie Brexitu i gotowi są poprzeć organizację drugiego referendum, w którym opowiedzieliby się za pozostaniem we Wspólnocie - wynika z dwóch opublikowanych wczoraj sondaży.

Miłość: On muzułmanin, ona chrześcijanka

On muzułmanin ze stolicy Bangladeszu, ona chrześcijanka z miasteczka w zachodniej Polsce. Poznali się w Berlinie. Synka urodziła zaraz po maturze. Historia jak z „Faktu”, a jednak się udało. Oto Klaudia, Mamun i ich multikulturowy „happy end”. Wychowana w rodzinie „patchworkowej”, Klaudia pragnęła, by jej własna była taka „na zawsze”. Życie wystawiło ją na większą próbę, niż zakładał plan.

Fałszywe 20-funtówki w obiegu. Kolejny raz przed świętami

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym w Wielkiej Brytanii pojawiły się w obiegu fałszywe banknoty o nominale 20 funtów. Dla oszustów jest to sposób na zrobienie tańszych zakupów na święta Bożego Narodzenia.

W UK rekordowy spadek liczby pracowników z Europy Wschodniej

Liczba pracowników w Wielkiej Brytanii z byłych krajów komunistycznych Europy Wschodniej, w tym z Polski, spadła w najszybszym tempie od 20 lat - wynika z najnowszych danych Krajowego Urzędu Statystycznego (ONS).

Brytyjscy farmerzy będą mogli zatrudniać pracowników spoza UE

Zgodnie z nowymi propozycjami rządowymi brytyjscy farmerzy po opuszczeniu Unii przez Wielką Brytanię będą mogli zatrudniać do prac sezonowych pracowników spoza Wspólnoty.

Czy mięso zostanie opodatkowane?

Naukowcy apelują do brytyjskich władz, by podnieśli ceny produktów zwierzęcych. Według nich mogłoby uratować życie tysiącom osób.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Brexit wpłynie na opiekę medyczną w Wielkiej Brytanii?

Przez Brexit w Wielkiej Brytanii może zabraknąć nawet 380 tys. pracowników opieki do 2026 roku. Już teraz w branży tej jest około 90 tys. wolnych miejsc pracy.

Jak zostać dawcą szpiku

Pobranie szpiku jest bezpieczne ale wiąże się z paroma niedogodnościami związanymi z przeszczepieniem. Jednak nie są one zbyt dotkliwe. Przy pobraniu komórek macierzystych z krwi obwodowej trzeba się liczyć z jednodniową wizytą w klinice pobrania.

Wracać czy zostać? Już za niecałe pół roku Wielka Brytania wyjdzie z Unii!

Już teraz zauważalny jest kryzys związany z kursem funta. Ceny rosną a płace nie. Brakuje rąk do pracy. Na budowach ubywa Polaków. Zdarza się, że nawet w polskich sklepach sprzedawcami są obcokrajowcy. To Brexit. Marzec 2019 budzi duży niepokój.

Czy jeszcze „opłaca się” przyjechać do Wielkiej Brytanii?

Po pierwsze praca nie leży tu na ulicy; pieniądze też nie spadają z nieba, a zasiłki, jeśli nam w ogóle przysługują są bardzo niskie. Jeśli nie mamy pracy możemy bardzo szybko znaleźć się na ulicy, bo nikt nie zapłaci za nasz czynsz, ciocia nie zaprosi na obiad, a babcia nie zostanie z dziećmi, kiedy trzeba iść na nocną zmianę do pracy.

Pomnik ku czci Generała Stanisława Maczka odsłonięty w Edynburgu

W sobotę 3 października w Edynburgu został odsłonięty pomnik poświęcony gen. Stanisławowi Maczkowi - jednemu z największych polskich bohaterów wojennych. Odsłonięcia dokonali Lady Fraser z Carmyllie, wdowa po lordzie Fraserze - inicjatorze pomysłu budowy pomnika - oraz major Zbigniew Mieczkowski.

Premier Szkocji Nicola Sturgeon odwiedziła Auschwitz-Birkenau

"Wróciłam z poruszającego dnia w Auschwitz-Birkenau z @HolocaustUK. Trudno ubrać w słowa, jaki to miało na mnie wpływ. Sama skala makabry i pozostałości po tylu ludzkich życiach - buty, walizki, zdjęcia - są trudne do objęcia rozumem" - napisała.

INFORMACJE I BIZNES

Fałszywe 20-funtówki w obiegu. Kolejny raz przed świętami

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym w Wielkiej Brytanii pojawiły się w obiegu fałszywe banknoty o nominale 20 funtów. Dla oszustów jest to sposób na zrobienie tańszych zakupów na święta Bożego Narodzenia.

W UK rekordowy spadek liczby pracowników z Europy Wschodniej

Liczba pracowników w Wielkiej Brytanii z byłych krajów komunistycznych Europy Wschodniej, w tym z Polski, spadła w najszybszym tempie od 20 lat - wynika z najnowszych danych Krajowego Urzędu Statystycznego (ONS).

Brytyjscy farmerzy będą mogli zatrudniać pracowników spoza UE

Zgodnie z nowymi propozycjami rządowymi brytyjscy farmerzy po opuszczeniu Unii przez Wielką Brytanię będą mogli zatrudniać do prac sezonowych pracowników spoza Wspólnoty.

Czy mięso zostanie opodatkowane?

Naukowcy apelują do brytyjskich władz, by podnieśli ceny produktów zwierzęcych. Według nich mogłoby uratować życie tysiącom osób.

Od stycznia spadają ceny prądu i gazu!

Od pierwszego stycznia spadają ceny prądu i gazu. Jak poinformował Ofgem – regulator rynku energetycznego w Wielkiej Brytanii - dla przeciętnego gospodarstwa domowego oznacza to oszczędności rzędu 76 funtów na rachunkach za prąd i gaz.

Ryanair zwalnia za zdjęcie śpiących na podłodze

W minionym miesiącu do sieci trafiło zdjęcie, na którym widać pilotów i pracowników personelu pokładowego Ryanaira, którzy śpią na podłodze pokoju biurowego. Teraz linie lotnicze ich zwolniły.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Wracać czy zostać? Już za niecałe pół roku Wielka Brytania wyjdzie z Unii!

Już teraz zauważalny jest kryzys związany z kursem funta. Ceny rosną a płace nie. Brakuje rąk do pracy. Na budowach ubywa Polaków. Zdarza się, że nawet w polskich sklepach sprzedawcami są obcokrajowcy. To Brexit. Marzec 2019 budzi duży niepokój.

Czy jeszcze „opłaca się” przyjechać do Wielkiej Brytanii?

Po pierwsze praca nie leży tu na ulicy; pieniądze też nie spadają z nieba, a zasiłki, jeśli nam w ogóle przysługują są bardzo niskie. Jeśli nie mamy pracy możemy bardzo szybko znaleźć się na ulicy, bo nikt nie zapłaci za nasz czynsz, ciocia nie zaprosi na obiad, a babcia nie zostanie z dziećmi, kiedy trzeba iść na nocną zmianę do pracy.

Universal credit - Uniwersalna katastrofa

Wielkiej Brytanii grozi społeczna katastrofa. Rząd jednak odmawia dodatkowych pieniędzy. I wątpliwe, żeby to się zmieniło, zwłaszcza teraz, gdy tematem dominującym będzie brexit.

„Nie każdy ma na tyle pokory w sobie, aby poprosić kogoś o pomoc”

„Skuteczność jest miarą prawdy, jeśli nie jesteśmy skuteczni, należy ją zmienić”. Marcin Kamoda z MK Business Consulting edukuje ze Świadomej Sprzedaży biznesy w UK.

Ludzkość ma ogromny dług u Ziemi

Na każdy rok życia ludzkości na Ziemi przypada określona ilość odnawialnych zasobów naturalnych. Dzień Długu Ekologicznego to dzień, w którym wykorzystaliśmy wszystkie zasoby przeznaczone na dany rok. Codziennie jemy, pijemy, podłączamy smartfony do prądu, poruszamy się pojazdami wydzielającymi spaliny – w skrócie: zużywamy zasoby Ziemi.

"The Guardian": Polscy sędziowie zastraszani przez państwo

Brytyjski dziennik "The Guardian" poinformował, że trzech wysokich rangą polskich sędziów poskarżyło się na prowadzoną przeciwko nim przez instytucje rządowe kampanię "zastraszania i szykan". "Próbują mnie złamać" - przyznał jeden z nich.

STYL I KULTURA

Brytyjska szkoła zorganizowała konkurs na „najlepszy tyłek” wśród nastolatek

„To są młodzi ludzie i jeśli w szkole są dzieci, które mają problemy ze swoim ciałem albo ze swoja osobowością, to to może mieć wpływ na ich zdrowie psychiczne w przyszłości. Myślałam, że szkoły są od tego, by do takich zachowań nie dopuszczać”

Apel do Brytyjczyków, aby gromadzili własne zapasy. Rząd spodziewa się braków

Brytyjski rząd obawia się opóźnień w dostawie żywności i leków w razie załamania się negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i przygotowuje alternatywny plan, zakładający m.in. wynajem własnych promów - ujawnił 'Financial Times'. Jednocześnie wezwano Brytyjczyków, aby na własną rękę gromadzili zapasy leków.

Posłanka PiS żąda zakazu pokazywania filmu KLER

Posłanka PiS, Anna Sobecka – związana z Radiem Maryja, chce zakazać wyświetlania filmu w kinach chociaż, jak sama przyznaje, widziała jedynie zwiastun.

Służba zdrowia bije na alarm - fala zachorowań na kiłę

W ciągu ostatniej dekady liczba zachorowań na kiłę wzrosła na Wyspach trzykrotnie, a na rzeżączkę dwukrotnie. Dało to największą zachorowalność od 1949 roku.

Chłopcy w Anglii będą szczepieni przeciwko wirusowi brodawczaka

Rząd potwierdził, że chłopcy w Anglii będą szczepieni przeciwko ludzkiemu wirusowi brodawczaka zgodnie z ostatnimi zaleceniami ze strony Komitetu ds. Szczepień i Immunizacji (JCVI).

Polskie matki rodzą najwięcej dzieci w Wielkiej Brytanii

Według danych brytyjskiego urzędu statystycznego, Polki-migrantki zajmują pierwsze miejsce wśród kobiet, które urodziły dzieci w Wielkiej Brytanii. „Polskie” porody stanowią prawie 30%.