» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.faz.net

Oskarżony w głośnej sprawie Tuğçe Albayrak – Sanel M. , który od listopada siedzi w areszcie już po raz drugi wnioskował o zwolnienie.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Zatrzymany napastnik i oprawca Tuğçe Albayrak ponownie wnioskował o zwolnienie z aresztu. Sąd Rejonowy w Darmstadt rozpatrzy w ten piątek (13.2) wniosek Sanela M., powiedział w poniedziałek rzecznik. Nie jest przesądzone, że jego wniosek zostanie odrzucony. 18-latek został aresztowany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Zaatakował on w połowie listopada przed restauracją fast food w Offenbach studentkę nauczania Tuğçe Albayrak. Młoda kobieta w wyniku ataku uderzyła głową o zimię tak mocno, że zapadła w śpiączkę. Zaledwie dwa tygodnie później, na jej 23 urodziny, maszyny do podtrzymywania życia zostały wyłączone.

Prokuratura w zeszłym tygodniu wniosła przeciwko mężczyźnie akt oskarżenia o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Kiedy rozpocznie się proces przed sądem rejonowego w Darmstadt, nie jest jeszcze dokładnie ustalone. Obserwatorzy oczekują, że może to stać się w kwietniu.

Więcej aktualnych informacji z Niemiec o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie –
Polacy w Niemczech – Polen in Deutschland https://www.facebook.com/groups/331734167024480/.