Za jakich durni ma nas Cameron

Pomimo osiągnięcia kompromisu z Unią Europejską, premier David Cameron jest poważnie krytykowany w brytyjskich mediach. „Za jakich durni ma nas Cameron” – głosi tytułów jednego z brytyjskich dzienników.

Część komentatorów uważa, że osiągnięty przez Camerona kompromis nie zmienia niczego w obecnie funkcjonującym systemie. Restrykcje zasiłkowe jakie mają obowiązywać nowych imigrantów z krajów Unii Europejskiej nie są wystarczającym sukcesem dla sporej części społeczeństwa, a także niektórych publicystów, którzy gorliwie komentują zawarte porozumienie.

Wśród osób, które uważają, że Wielka Brytania powinna opuścić Unię znajduje się między innymi Iain Duncan Smith – szef Ministerstwa Prawy i Emerytur, który kwestionuje efektywność zawartych w Brukseli porozumień, mimo iż dotyczą one ograniczenia zasiłków dla imigrantów z Unii Europejskiej. Iain Duncan Smith, uważa, że sukces Camerona jest pozorny. Ponadto Smith jest także zdania, że pozostanie Wielkiej Brytanii w strukturach unijnych zwiększa ryzyko przeprowadzenia ataku terrorystycznego przez muzułmańskich radykałów. Jego zdaniem Wielka Brytania będzie bezpieczniejsza i silniejsza jeśli opuści Unię Europejską.

Do Brexitu dopisał się właśnie burmistrz Londynu, Boris Johnson, który ogłosił ogłosił, że zaangażuje się w kampanię na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE wbrew premierowi Davidowi Cameronowi.

„Będę namawiał do głosowania za opuszczeniem Unii, ponieważ chcę lepszego porozumienia dla ludzi w Wielkiej Brytanii, aby oszczędzić ich pieniądze i przywrócić kontrolę. (…) Wziąwszy pod uwagę czas, jaki miał, David Cameron, bardzo dobrze sobie poradził w renegocjacjach z partnerami europejskimi. Ale myślę, że nikt nie może udawać, że to porozumienie stanowi fundamentalną reformę UE lub stosunków Wielkiej Brytanii z Unią” – powiedział Boris Johnson, burmistrz Londynu. 

Boris Johnson oświadczył, że „kocha Europę” i Brukselę, w której mieszkał. „Ale nie należy mylić cudów Europy, wakacji w Europie, fantastycznego jedzenia i przyjaźni z projektem politycznym, który działa od wielu dziesięcioleci i teraz grozi, że całkowicie wymknie się spod kontroli demokratycznej” – powiedział burmistrz Londynu.

Nie da się ukryć, że nastroje przed czerwcowym referendum stają się coraz bardziej gorące, a dyskusja przybierze na mocy. Po której stronie mocy opowiedzą się Brytyjczycy? Dowiemy się 23 czerwca.

OM | Open Magazyn.pl

Wyślij szybką wiadomość

0 + 7 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA