Wyższe wykształcenie po angielsku

Podnoszenie naszych kwalifikacji zawsze jest przydatne, ale czy opłaca się to robić na brytyjskich uczelniach? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie przyglądając się procesowi nauczania na wydziale artystycznym w University of Bedfordshire.

Według artykułu „Which is better, a UK degree or a US degree?” na stronie Study London – 73 proc. amerykańskich pracodawców zapytanych o brytyjskie certyfikaty stwierdziło, że są one co najmniej tak dobre lub lepsze niż ich amerykańskie odpowiedniki. W Polsce angielski dyplom artystyczny oczywiście nie da nam posady prawnika, ale z pewnością wielu pracodawców uzna go za ekwiwalent polskiego dyplomu z anglistyki.

Dlaczego jednak nauczanie po brytyjsku jest tak cenione, podczas gdy w Polsce coraz więcej osób stwierdza, że nawet tytuł magistra nie daje już zbyt wielkiej przewagi na rynku pracy?

„Papierek” to nie wszystko

Porównując doświadczenia z kolegami studiującymi w Polsce możemy wyodrębnić kilka istotnych różnic. Po pierwsze, nie ma oddzielnych klas ani kierunków jako takich. Każda osoba należy do kilku – mniejszych lub większych – grup składających się z pokrewnych, ale jednak oddzielnych kierunków. Jednego dnia pracujemy z ludźmi studiującymi sztukę piękna lub design, a innego dnia ze studentami z dziennikarstwa, animacji i architektury. Uczniowie nie pracują tylko „obok siebie”, ale też uczą się na czym polegają dane dziedziny.

Co ważne, wiedzę tę poznają nie z ust wykładowców, a od swoich rówieśników – dzięki specjalnie przygotowanym do tego celu zadaniom, takim jak np. prezentacje na temat wybranego artysty. Oczywiście podczas takich mieszanych klas poznajemy jedynie kluczowe zasady danej dziedziny. Ma to na celu pobudzenie kreatywności, jak i zwalczanie stereotypowego artystycznego elitaryzmu. Na przykład, aby zajmować się fotografią architekturalną musimy wiedzieć jakie elementy budynku są istotne dla architektów. Umiejętności praktyczne są ważniejsze od suchej wiedzy, jednak uczniowie muszą też być w stanie szczegółowo opisać swoje działania, podjęte decyzje, możliwe rozwiązania alternatywne i dalsze kroki rozwoju danego projektu.

Podejście polskie a…

Angielskie zadania o ile ścisłe w formie zwykle mają otwartą tematykę, jak na przykład pisemna analiza firmy/instytucji związanej z daną dyscypliną. Nie napotkamy tutaj przykładów „zakuwania, zdawania i zapominania” ani wypraszania „trójki” u wykładowcy. O ile atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjazna, o tyle ocenianie prac odbywa się z absolutną surowością. Kryteria potrzebne do zdobycia danej ilości punktów są szczegółowo opisane, terminy precyzyjne, a ocena zawsze ostateczna.

Jako następną różnicę możemy wymienić ilość zajęć obowiązkowych – zależnie od semestru jest ich jedynie kilka do kilkunastu godzin tygodniowo. Jednak zajęć opcjonalnych jest co najmniej drugie tyle i zdecydowanie warto poświęcać na nie czas. Są to na przykład wszelkiego rodzaju kursy – od wywoływania zdjęć w ciemni, przez różne rodzaje druku (w tym 3D), po kursy przywództwa i radzenia sobie na rozmowach kwalifikacyjnych. Regularne są również wizyty uznanych – w tym przypadku – artystów opowiadających o tym, jak oni osiągnęli sukces i jak my możemy zwiększyć nasze szanse.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Zabezpieczenie to podstawa.

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Przyszłość zaczyna się…

Po wydziale artystycznym można by się spodziewać bardziej lekkodusznego podejścia do przyszłego zatrudnienia studentów. Nic bardziej mylnego. Już od pierwszego roku duży nacisk kładzie się na przygotowywanie do zawodu. Znaczna część wykładów na przykład poświęcona jest procesowi rejestracji własnej firmy/samozatrudnienia, jak i prowadzenia danej instytucji. Innymi tematami są metody finansowania projektów, przydatne w pracy ubezpieczenia, potencjalne źródła zleceń, jak i miejsca, gdzie możemy zasięgnąć dalszych porad prawnych lub finansowych.

Następnym elementem mogącym poprawić nasze szanse w „prawdziwym życiu” jest obowiązkowe prowadzenie publicznego bloga, na którym, dokumentując postęp naszych prac, jednocześnie tworzymy ogólnodostępne portfolio. Dzięki temu nie tylko możemy prześledzić własne postępy, ale też zdobyć międzynarodową widownię, a tym samym potencjalnych klientów – na długo przed odebraniem dyplomu.

Jak zacząć

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z ofertami pobliskich placówek. Zarówno pod względem prowadzonych kursów, akomodacji – jeśli jest nam potrzebna, wyposażenia, jak i ogólnej atmosfery. Przy wyborze musimy uwzględnić nie tylko nasze zainteresowania i umiejętności, ale i ilość dostępnego nam czasu. Przedkładanie pracy nad naukę, o ile może być dla nas niezbędne, raczej nie wpłynie dobrze na nasze szanse zdobycia dyplomu.

Po dokonaniu wyboru należy zapoznać się z informacjami na stronie UCAS (www.ucas.com), założyć na niej konto i wysłać aplikację wraz z listem motywacyjnym. Koszt wysłania aplikacji wynosi od £13 do £24 zależnie od ilości naszych wyborów. Jeśli brak jest kwalifikacji potrzebnych na dany kurs (punkty UCAS), możemy sprawdzić czy interesujący nas uniwersytet nie prowadzi odpowiednika tego kursu z dodatkowym rokiem wstępnym (Foundation Year). Kursy takie mają zazwyczaj o wiele niższe wymagania.

Termin gwarantowanego rozpatrzenia podania dla wielu kursów upłynął 15 stycznia, ale większość kursów artystycznych ma termin do 24 marca. Dodatkowo, jeśli na kursie zostanie wolne miejsce to jest możliwe, że zostaną państwo przyjęci, aplikując nawet po rozpoczęciu pierwszego semestru.

Na koniec możemy zapoznać się z ofertą pożyczki studenckiej. Jeśli mają państwo dobrze udokumentowaną, pięcioletnią historię nauki i/lub pracy w Anglii, może przysługiwać wam pożyczka w wysokości pełnych kosztów czesnego, jak i ponad £7.000 rocznie na koszty związane z życiem. Co ważne, pożyczkę tę musimy spłacać dopiero rok po zdaniu kursu, o ile zarabiamy co najmniej £21.000 rocznie, a i wtedy płacimy tylko 9 proc. nadwyżki. Gdyby tego było mało, cały dług, którego nie spłacimy przez 30 lat od ukończenia kursu, zostanie nam anulowany. Aby zaaplikować, jak również znaleźć więcej informacji na jej temat, należy wejść na stronę gov.uk/student-finance/overview.

Źródło | Adrian Kotlarz

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!