Wysyp gigantycznych pająków w domach na Wyspach. Wszystko przez pogodę!

Eksperci ostrzegają przed inwazją gigantycznych pająków, które w obawie przed zimnem wchodzą do ludzkich siedzib. „Czeka nas plaga” – zapowiadają.

„Do naszych domów będą próbowały się dostać miliony osobników. Jest coraz zimniej i pająki będą próbowały uciec przed mrozem. Najczęściej szukają schronienia w ciemnych szczelinach i zakamarkach, bo w takich warunkach czują się najbezpieczniej. Nie atakują niesprowokowane i raczej nie stanowią zagrożenia dla życia. Jeśli zostaniemy ukąszeni, to zaobserwujemy objawy podobne do tych po użądleniu pszczoły, gorzej może być przy reakcji alergicznej” – mówi Simon Garret ze Stowarzyszenia Zoologicznego w Bristolu.

Pająki, o których mowa, mogą osiągać nawet 12 cm długości. „Są naprawdę ogromne. Zrobiłem zdjęcie jednego, którego zauważyłem w pokoju syna. Wyobraźcie sobie jego przerażenie, kiedy go zobaczył. Był większy, niż jego dłoń” – napisał Nick Oldham z Macclesfield.

„Obserwujemy, że pająki domowe osiągają ostatnio naprawdę spore rozmiary” – mówi Claire Rind, ekspert z zakresu neurobiologii bezkręgowców z Newcastle University. „To superrasa w pajęczym gatunku. Są ogromne i niestety, nie tak nieśmiałe jak większość im podobnych. To takie ‘Golden Retrievery’ pajęczego świata” – wyjaśnia arachnolog Chris Buddle.

Jak zapobiec wprowadzaniu się ośmionożnych „nieproszonych gości” do naszych domów? Niestety, nie ma na to niezawodnego sposobu. Eksperci zalecają, by upewnić się, że nasza kanalizacja jest szczelna, a okna w domu zamknięte. „Niektórzy twierdzą, że pająki można odstraszyć za pomocą kasztanów, ale te szybko wysychają i problem wraca” – mówi Simon Garret.

Co robić, kiedy pająki pojawiły się już w naszym mieszkaniu? W miarę możliwości ignorować, bo jeśli ich nie sprowokujemy, nie zrobią nam krzywdy. Jeśli nie możemy znieść ich widoku – najlepiej wynieść je z mieszkania na szufelce lub gazecie.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!