Gdy wystąpimy z UE, stworzymy dla siebie śmiałą, nową, pozytywną rolę

Ci wszyscy, którzy mieli nadzieję, że nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May zarządzi drugie referendum w sprawie wyjścia Wyspiarzy ze struktur Unii, stracili ją tuż po pierwszym wystąpieniu nowej szefowej rządu.

„Wielka Brytania opuści Unię Europejską, Gdy wystąpimy z Unii Europejskiej, stworzymy dla siebie śmiałą, nową, pozytywną rolę do odegrania w świecie” – stwierdziła nowa pani premier. Dodała także, że będzie to wielkie wyzwanie dla całego kraju ale jest przekonana, że UK poradzi sobie z tym nowym wyzwaniem.

Pierwsze swoje przemówienie Theresa May w dość niewielkim stopniu poświęciła jednak sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Znacznie więcej mówiła ona o swoich zamiarach uczynienia z UK kraju “nie tylko dla bogatych”. Jedną z obietnic jakie nowa premier wypowiedziała przed siedzibą brytyjskiego premiera była ta o podniesieniu kwoty wolnej od podatku. May zapowiedziała także zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych.

May zwróciła uwagę na oficjalną nazwę jej ugrupowania, która brzmi Partia Konserwatywna i Unionistyczna, wskazując, że ostatni człon, często pomijany, ma dla niej szczególne znaczenie. „Oznacza on, że wierzymy w unię narodów, w to cenne połączenie między Anglią, Szkocją, Walią i Irlandią Północną, ale oznacza też coś równie istotnego – unię nie tylko Zjednoczonego Królestwa, ale wszystkich naszych obywateli, kimkolwiek i skądkolwiek są”.

Zwracając się bezpośrednio do wyborców, zapowiedziała, że jej rząd uczyni z Wielkiej Brytanii kraj „nie dla niewielkiej grupy uprzywilejowanych, lecz dla nas wszystkich”. Wśród kwestii priorytetowych wskazała walkę z biedą oraz przejawami dyskryminacji na tle klasy, rasy lub płci, a także zagwarantowanie stabilizacji życiowej wszystkim rodzinom mieszkającym w Wielkiej Brytanii.

Popołudniu pojawiły się informacje, o nowych ministrach 59-letniej Theresy May. Jednym z największych niespodzianek jest nominowanie na stanowisko ministra spraw zagranicznych Borisa Johnsona, który stanowił jedną z najważniejszych osób popierających wyjście Wielkiej Brytanii z Unii. Według informacji prasowych nie będzie on jednak negocjował porozumienia o wyjściu z przedstawicielami Brukseli. Zadanie to zostało powierzone Davidowi Davisowi.

Dotychczasowy minister spraw zagranicznych Philip Hammond zostanie ministerem finansów zastępując na tym stanowisko George Osborna.

Źródło / Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!