Wyspa, odporna na wszystko. Głównie na myślenie perspektywiczne

Nasza mała wysepka ochrzczona mianem Wielkiej Brytanii powinna się czasem zastanowić nad historią. Wciąż, jakże uroczo, zachowujemy swą wyspiarską odrębność i ufamy w co…? Ano w potęgę, której nie odmawia nam historia.

Niestety, już Agata Christie miała zastrzeżenia co do owej historycznej potęgi, a im dalej w las, tym więcej drzew i w chwili obecnej mogę z całą odpowiedzialnością za moje słowa powiedzieć, że Europa kontynentalna przetrwa bez Wielkiej Brytanii, ale odwrotnie może być problem.

Istniejemy w czasach, kiedy każdy, kto obraca się przeciw Unii Europejskiej osłabia nasze szanse na przeżycie. Nie tylko na przeżycie tu i teraz, ale również na długoterminowe przetrwanie.

Bo przecież nie sposób powiedzieć, że nie ma śmiertelnego zagrożenia. To, że politycy go lekceważą, nie dostrzegają, to jeszcze nie znaczy, że go nie ma! Islam może i jest miłującą pokój religią, ale chyba dożyliśmy czasów Świętej Islamskiej Inkwizycji.

I przestańmy beczeć, jak zarzynane owieczki, tylko skupmy umysły i zastanówmy się. Skoro nasza, chrześcijańska Święta Inkwizycja pochłonęła miliony ludzkich ofiar, to dlaczego ich dżihad nie ma pochłonąć co najmniej tyle samo, a może i więcej?!

My średniowiecze przeżyliśmy dosyć dawno, oni trwali w nim przez wieki i niestety zaczęli walczyć z nami mając do dyspozycji średniowieczną mentalność i środki bojowe XXI wieku. Zderzenie zbyt drastyczne, żeby nie budziło przerażenia. Zobaczyliśmy to przecież i odczuliśmy na własnych organizmach!

Są takie chwile w życiu człowieka, kiedy umierasz w głębi duszy, brakuje ci tchu, głosu, myśli tracą jasność i sens, czujesz ból i bunt, wściekłość tym gorszą, że bezsilną… Są takie chwile. I mimo tego, że przeżyło się ich w życiu zdało by się dość, aby się uodpornić na następne, to jednak nigdy nie jest się gotowym na to, jak te następne będą wyglądały. Mimo, że są podobne do poprzednich, mimo że wszystko, tak naprawdę kręci wokół jednego schematu okrucieństwa i nienawiści, mimo tego nie da się, nie można się na to zaszczepić. Przynajmniej ja nie potrafię.

Tak się akurat składa, że i New York i Paryż, to są miasta, gdzie mam swoich bliskich, to samo dotyczy jeszcze kilku miejsc na mapie świata, w których tak zwani terroryści dali o sobie znać swoją działalnością.

Mojej zgody na ich istnienie nie ma, ale tak zwana polityczna poprawność i polityczny bełkot, który każe mi z rozwiązaniami czekać, aż politycy uzgodnią, czy można się zdenerwować na Islam, przekracza moje możliwości psychiczne.

Nie nawołuję do nienawiści do muzułmanów, ale bardzo proszę uwzględnić fakt, że nie jest to religia, której najbardziej pożądamy w Europie. Jeszcze bardziej proszę uwzględnić fakt, że w islamskich krajach zupełnie spokojnie morduje się chrześcijan za samo wyznanie. W Syrii doszło do… Zapędziłam się, proszę Drogich Czytelników, zapędziłam się w natchnieniu, bo chciałam Wam przytoczyć wypowiedź rzecznika chrześcijańskiej organizacji, jako coś wołającego o pomstę do nieba! Przytoczę ją, oczywiście, ale to przecież kropla w oceanie.

Rzecznik organizacji Christian Aid powiedział, że ekstremiści znęcali się nad chłopcem na oczach jego ojca. Po obcięciu opuszków palców i pobiciu 12-latka, zażądali od ojca, który był duchownym przejścia na islam. Tylko wtedy – jak twierdzili – dziecko zostanie uwolnione. Kiedy mężczyzna odmówił, dżihadyści dotkliwie pobili jego i dwóch innych chrześcijan. Następnie cała czwórka, na czele z chłopcem, została ukrzyżowana.

Dla mnie nie są to jakieś szczególne nowiny. Ja o tych okrucieństwach wiem od dawna, bo islamskie kraje nie tolerują niewiernych, ale trzeba było aż na półchrześcijańskiej Syrii, żeby takie barbarzyństwo dostało się do prasy.

Tak. Teraz już wiemy. I możemy protestować.

Równie dobrze, jak możemy zastanowić się nad zjawiskiem, którym zahłystywała się polska prasa. Hańba dla Niemców! Płoną obozy uchodźców!
Pominąwszy już fakt, że gdyby takie obozy zaistniały w Polsce spłonęłyby jeszcze szybciej, to chciałabym wiedzieć, czy dziennikarz, który to pisał, kiedykolwiek był w Niemczech i sprawdził ile z tych pożarów zostało spowodowanych przez walki między samymi uchodźcami. Kobiet z dziećmi jest tam, jak na lekarstwo. Reszta, to chłopcy i mężczyźni. Fantastyczny narybek dla Europy, jak wykazały doświadczenia noworoczne w Kolonii i innych niemieckich miastach. Suuuper impreza! Do tej pory niemiecka policja ma ciarki po grzbiecie i czkawkę, a ja dreszcze i wstręt do przechodzenia moją ulubioną trasą wokół Katedry.

Czuję się bezradna. Schodzę im z drogi, bo nie jestem Nazi, ale czuję się, jak g… Teoretycznie w Niemczech jestem u siebie, ale już nie jestem.
I dlatego mocno denerwuje mnie fakt, że Cameron nie wspiera Unii Europejskiej. Tak, jak Kaczyński liczy na to, że nas problem walki o chrześcijańską tożsamość nie dosięgnie. Traci siły na dzielenie, a nie na mnożenie sił. To prowadzi do nikąd. To niszczy sojusz, który już wystarczająco wisi na włosku przez Turcję. Jeszcze tylko ich w Europie brakuje! Typowo europejski kraj…

Kurdowie krzyczą wielkim głosem, że Turcja ich morduje, a my o tym bardzo dobrze wiemy i uśmiechamy się, bo tego wymaga polityczna poprawność.
Polityczna poprawność nas zabija, bo nie umiemy nazwać po imieniu bólu, straty, upokorzenia i nienawiści. Każde z tych uczuć jest nietolerancją. Czy aby naprawdę?!

Oddaję Państwu do przemyślenia artykuł wielowątkowy. Wiele z tych wątków jest otwartych.

OM | Joanna Goldberg

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!