Wysoka umieralność wśród noworodków w Wielkiej Brytanii

Brytyjski rząd ogłosił wyniki badań programu MBRRACE-UK, z których wynika, że codziennie rodzi się 15 martwych dzieci lub takich, które nie przeżyją więcej niż miesiąc. 

– To zdecydowanie za dużo jak na kraj wysoko rozwinięty jakim jest Wielka Brytania – głoszą autorzy badań. Najnowsze statystyki skłoniły obecnego ministra zdrowia, Jeremy’ego Hunta do deklaracji dot. zmniejszenia tej liczby o połowę do 2030 roku. 

Co dziesiąty zgon noworodka wynika z przedwczesnej akcji porodowej u kobiety. W przypadku dzieci, które nie przeżywają miesiąca, często przyczyną ich złej kondycji są komplikacje w momencie ich narodzin, a także wrodzone wady serca.  W połowie przypadków lekarze nie mogą ustalić powodu śmierci noworodka.

Zdaniem osób z organizacji charytatywnej Sands, która zajmuje się kwestią poronień, w Zjednoczonym Królestwie brakuje pieniędzy na walkę z problemem przedwczesnej śmierci noworodków. MBRRACE-UK potwierdza, że gdyby udało się zorganizować środki na odpowiednie programy badawcze, udałoby się wyjaśnić skąd m.in. tworzą się różnice w statystykach różnych regionów Wielkiej Brytanii.

Tymczasem przeliczając kwotę, jaką Wielka Brytania przeznacza na porody w kraju, na jedną ciężarną przypada zaledwie 3,60 funta.

(ml) | Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!