Wyjdziesz za mnie? 1/4 Brytyjek odrzuca oświadczyny

4 lata temu oświadczył mi się mój obecny chłopak. Bez wahania powiedziałam „nie”. Ron jest uparty. Ponawia oświadczyny co jakiś czas. A to na plaży w Hiszpanii, a to w łóżku, a to w hipermarkecie albo podczas eleganckiej kolacji. Ja jednak nie zmieniam zdania. Ile razy można być „panną młodą”? Jestem cyniczna? Może.

Beautiful man

Tessa Cunningham, lat 56. Rozwiedziona. Mieszka z córką w Winchester.

Odrzucenie propozycji małżeństwa było jednym z największych błędów, jakie popełniłam. Gdybym mogła cofnąć czas, obiecać komuś wieczną miłość i założyć obrączkę, byłabym szczęśliwa. W tamtym czasie uważałam, że małżeństwo to fatalny pomysł. Jednak sposób, w jaki odmówiłam, pozostawiał wiele do życzenia.

Bena spotkałam na Uniwersytecie w Oxfordzie latem 1978 r. Miałam 20 lat, on o rok więcej. Byłam studentką pierwszego roku anglistyki, a Ben historii. Pewnego razu zaprosił mnie na koncert zespołu, w którym grał. Od tego czasu zaczęliśmy się umawiać. Był nie tylko przystojny, ale błyskotliwy. Znał kilka języków obcych, pochodził z bardzo dobrej rodziny.

Przez pierwszy rok byliśmy nierozłączni. Potem zaczęło się między nami psuć. Poprawiał mnie, gdy myliłam się przy wymowie francuskich słów, chciał spędzać każdą wolną chwilę tylko ze mną. Powoli zaczynałam rozumieć, że nie damy radę wspólnie przejść przez życie. Za dużo nas różniło. Pochodziliśmy z całkowicie innych środowisk. Końcówka studiów zeszła mi na obmyślaniu sposobu, w jaki mam z nim zerwać.

Ben zdawał ostatnie egzaminy. Któregoś dnia zabrał mnie na uroczysty obiad, aby to uczcić. Nagle pomiędzy jednym a drugim daniem wyjął pierścionek z diamentem. „Boże” – pomyślam – „Nie chcę za ciebie wychodzić, chcę z tobą zerwać!”. Co gorsze, po chwili powiedziałam to na głos. Zbladł. Teraz nie mogę pojąć, jak mogłam być tak głupia i okrutna. Trzeba było poczekać, aż podejdzie do ostatnich egzaminów, i powiedzieć to w delikatniejszy sposób. Ale stało się. Mój chłopak został upokorzony i zezłościł się nie na żarty. Do domu wracaliśmy w męczącej ciszy. Następnego dnia powinnam go przeprosić. Nie zrobiłam tego. Skupiłam się na mojej radości, że miałam „to” już za sobą. Co zrobiłam, dotarło do mnie dopiero po jakichś dwóch miesiącach. Przeze mnie słabo wypadł na egzaminach końcowych. Nie dostał się do wymarzonej pracy w londyńskim City. Nie miałam z nim później kontaktu. Od wspólnych znajomych dowiedziałam się, że długo dochodził do siebie.

Linda Kelsley, 62 lata, dwukrotnie rozwiedziona. Obecnie mieszka ze swoim partnerem Ronem.

Odmówiłam kilka razy, jednak za późno się tego nauczyłam. Dopiero po pięćdziesiątce.

W wieku 19 lat po kilkumiesięcznej znajomości przyjęłam pierścionek od starszego o 9 lat narzeczonego. Krótko ze sobą chodziliśmy, ale nie wyobrażałam sobie, by odmówić. Chłopak zaprosił mnie na uroczystą kolację, zapłacił za nią sporo – zwyczajnie nie wypadało. Tak wtedy myślałam. Małżeństwo rozpadło się po 6 latach. Odeszłam.

Drugi mąż został moim drugim mężem po 15 latach znajomości. Doczekaliśmy się 11-letniego syna. Wydawało mi się, że się uda. Byliśmy dojrzali i przetrwaliśmy niejedną burzę. To jednak nie wystarczyło. Rozwód przyszedł 7 lat po ślubie.

4 lata temu oświadczył mi się mój obecny chłopak. Bez wahania powiedziałam „nie”. Ron jest uparty. Ponawia oświadczyny co jakiś czas. A to na plaży w Hiszpanii, a to w łóżku, a to w hipermarkecie albo podczas eleganckiej kolacji. Ja jednak nie zmieniam zdania. Ile razy można być „panną młodą”? Jestem cyniczna? Może. Ale jaka mam być po dwóch porażkach? Jak mam uwierzyć w miłość po grób, kiedy na własne oczy widziałam, jak ona się kończy. Ponadto statystyki podają, że trzecie małżeństwo trwa krócej niż pierwsze czy drugie. Kocham Rona i mam nadzieję być z nim do końca. Czy to nie wystarczy? Nie mogę mieć już dzieci w tym wieku, więc nie musimy pobierać się dla dziecka, rodziny czy dla znajomych. Nie przywiązuję do tego wagi. Może to zabawne być dziewczyną emeryta, samej będąc emerytką. No i co z tego?

Tymczasem Ron nie odpuszcza i niedługo pewnie znowu przyjdzie z pierścionkiem. Mówi, że będzie pytał, dopóki się nie zgodzę. To romantyczne. Może kiedyś zmięknę? Któreś z nas będzie musiało pójść na kompromis.

Tanith Carey, lat 47. Mieszka z mężem i dwojgiem dzieci w Londynie.

Jako dziewczynka wyobrażałam sobie tę scenę: on przyklęka z pierścionkiem w ręku, nad nami sztuczne ognie, oboje jesteśmy bardzo młodzi, po uszy w sobie zakochani.

W rzeczywistości gdy do tego doszło, dobiegałam trzydziestki. Mój chłopak po 9 latach chodzenia w obawie o rozpad związku zapytał mnie o to od niechcenia w jednym z parków w niedzielne popołudnie. Uśmiechnęłam się tylko i pozostawiłam go bez odpowiedzi. Nie chciałam odmówić wprost. Aby uniknąć ponownych oświadczyn, zapewne równie „romantycznych”, odeszłam 3 miesiące później. Poznaliśmy się w szkole blisko dekadę wcześniej. Kochałam go. Jednak po tylu latach coś samo zaczęło się nagle sypać. Widzieliśmy to oboje. Należało pójść swoją drogą, nie było już bicia serc. Po roku przyjęłam oświadczyny obecnego męża. Jesteśmy ze sobą szczęśliwi szesnasty rok. Poprosił mnie o rękę po 8 miesiącach znajomości. Nowy Jork, elegancka restauracja, pierścionek u Tiffany’ego. Było wzruszenie. Była miłość. Było „tak!”.

» Sylwia Milan, Źródło: Daily Mail

cooltura_logo_150

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

Wielka Brytania: Izba Gmin odłożyła decyzję ws. brexitu

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować ws. nowej umowy o warunkach brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna premier Boris Johnson zapewne będzie musiał poprosić o przesunięcie terminu wyjścia z UE do 31 stycznia 2020 r.

Partia Pracy gotowa poprzeć drugie referendum i pozostanie w UE

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn ogłosił dziś, że ktokolwiek zostanie nowym premierem Wielkiej Brytanii, powinien poddać propozycję twardego brexitu - albo brak umowy - ponownie pod referendum. Jego ugrupowanie opowiedziałoby się za pozostaniem w Unii Europejskiej.

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mija termin składania skarg odnośnie PPI

Urząd nadzoru finansowego (FCA) wzywa konsumentów do „natychmiastowego działania” w związku ze zbliżającym się ostatecznym terminem składania skarg odnośnie PPI

Większość Szkotów przeciwna odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa

Większość Szkotów wypowiada się przeciw odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa, ostrożnie podchodząc do propozycji szkockiej pierwszej minister Nicoli Sturgeon w sprawie przeprowadzenia drugiego referendum na ten temat do 2021 roku - wynika z sondażu firmy Survation.

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości

Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała dzisiaj do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.

INFORMACJE I BIZNES

Wielka Brytania: Izba Gmin odłożyła decyzję ws. brexitu

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować ws. nowej umowy o warunkach brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna premier Boris Johnson zapewne będzie musiał poprosić o przesunięcie terminu wyjścia z UE do 31 stycznia 2020 r.

Partia Pracy gotowa poprzeć drugie referendum i pozostanie w UE

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn ogłosił dziś, że ktokolwiek zostanie nowym premierem Wielkiej Brytanii, powinien poddać propozycję twardego brexitu - albo brak umowy - ponownie pod referendum. Jego ugrupowanie opowiedziałoby się za pozostaniem w Unii Europejskiej.

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą.

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Sharing is caring!