Wygładzanie zmarszczek, rozświetlanie… Co najczęściej poprawiamy?

Gabinety kosmetyczne oraz salony urody odwiedza blisko 69 proc. kobiet i 39 proc. mężczyzn. Rynek medycyny estetycznej w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Już w latach 2015 – 2016 można było mówić o wzroście o 10 – 12 proc. rocznie, podczas gdy średnia światowa wynosiła 8,2 proc.

Wypowiedź: Krzysztof Sokalski, prezes zarządu Medical Finance Group.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością wśród Polek? Kto najchętniej odwiedza specjalistów w tej dziedzinie? Jaka jest cena za piękno przy użyciu nowoczesnych technologii?

Medycyna estetyczna może mieć zastosowanie w trzech obszarach. Po pierwsze pomaga zapobiegać różnego rodzaju defektom, po drugie poprawiać niedoskonałości, a po trzecie leczyć zmiany, które pojawiły się w wyniku przebytej choroby, np. opryszczki czy przebarwień. – Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Polki, których nie stać na finansowanie zabiegów upiększających (nie tylko medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, ale również stomatologii) coraz częściej sięgają po finansowanie ratalne. W ubiegłym roku, co piąta pożyczka, której udzieliliśmy była przeznaczona na zabieg chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej – mówi Krzysztof Sokalski, prezes Medical Finance Group właściciela marki MediRaty, jedynej  instytucji, która finansuje leczenie i zabiegi medyczne oraz oferuje płatności ratalne.

Co można poprawić?

Współczesna medycyna estetyczna odbiega od stereotypowego poglądu o sztucznych, przerysowanych efektach zabiegów. Obecne metody skupiają się na delikatnych korektach. Wypełnianie zmarszczek, za pomocą toksyny botulinowej czy inaczej jadu kiełbasianego lub po prostu botoksu, od wielu lat jest jednym z najbardziej znanych zabiegów kosmetycznych. Polega na wstrzyknięciu pod skórę niewielkiej ilości substancji, w celu wypełnienia zmarszczek. Dzięki swoim właściwościom, botoks blokuje impulsy nerwowe, które prowadzą do skurczy mięśni naszej twarzy, co z kolei powoduje powstawanie zmarszczek. Nowoczesnym sposobem na zmarszczki głębokie jest Surgi Wire. Polega na wprowadzeniu pod skórę cienkiego drucika, wykonanego ze stali nierdzewnej, zrobieniu z niego podskórnej pętli, która ma za zadanie rozluźnić mięsień odpowiadający za daną zmarszczkę. Sam zabieg trwa chwilę, a efekty widać już pierwszego dnia.

Jednym z najbardziej popularnych w ostatnim czasie zabiegów jest regeneracja skóry przy użyciu osocza bogatopłytkowego, wyodrębnianego z krwi pacjenta. Zostaje ono prowadzone pod skórę za pomocą wielu nakłuć, o zróżnicowanej głębokości. Efekt? Pobudzenie tkanek do naturalnej regeneracji, produkcji kolagenu oraz redukcja zmarszczek i niedoskonałości. Do osób pragnących bezinwazyjnie zwiększyć napięcie swojej skóry czy pozbyć się jej nadmiaru, związanego np. z wiekiem czy utratą wagi, kierowany jest lifting. Metody wykonania zabiegu różnią się od siebie wykorzystywaną technologią. Innowacją jest użycie substancji wypełniających, takich jak: kwas hialuronowy czy tkanka tłuszczowa pobierana z organizmu pacjenta.  Wcześniejsze, popularne również dzisiaj, metody zakładały użycie fal radiowych, mikroprądów czy ultradźwięków, mających za zadanie stymulowanie mięśni, rozgrzanie tkanek, a tym samym zwiększenia napięcia skóry.

W przypadku, kiedy pacjent potrzebuje usunąć defekty, po przebytych urazach lub opryszczce niezawodnym i sprawdzonym sposobem jest laserowe usuwanie blizn, przebarwień czy rozstępów. Jak to działa? Krótko mówić, impulsy laserowe niszczą tkanki tworzące bliznę lub przebarwienie, jednocześnie pobudzając skórę do wytwarzania zdrowych. Jest  to zabieg o tyle komfortowy, że ryzyko powikłań jest niewielkie, ból nieodczuwalny, natomiast efekty trwałe.

Kto korzysta z zabiegów medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna nie jest kwestią zarezerwowaną wyłącznie dla pań. Oczywiście, stanowią one zdecydowaną większość (96 proc.) jednak z zabiegów estetycznych korzystają również panowie. Kliniki medycyny estetycznej najchętniej odwiedzają osoby w wieku 45 – 55 lat. Osoby starsze, od 56 roku życia, stanowią łącznie ponad 1/3 klientów[iv]. Mieszczący się poza tym obszarem 35-latkowie najczęściej decydują się na pielęgnację, delikatne zabiegi odmładzające i ujędrniające. Pacjenci po 45 roku życia skłaniają się ku liftingowi, natomiast ci, którzy ukończyli 50 lat poddają się korekcie rysów twarzy[v]. Aż 77 proc. Polaków rozważa skorzystanie z pomocy medycyny estetycznej, a 23 proc. widzi taką możliwość w przyszłości[vi].

– Sytuacja materialna Polaków poprawia się. Zwiększa się również świadomość dotycząca wyglądu, dlatego rodacy zaczynają inwestować w piękny uśmiech i poprawiać urodę. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie dobranie zabiegu i przeprowadzenie go w gabinecie najwyższej klasy. Takie działanie przyniesie pożądany efekt, a jednocześnie będzie bezpieczne dla skóry. Trzeba pamiętać, że każda ingerencja jest wyzwaniem dla organizmu – mówi Krzysztof Sokalski z MediRat.

Piękno kosztuje

Ile jesteśmy w stanie wydać na medycynę estetyczną? Aż 19 proc. z nas deklaruje, że na zabiegi byłaby w  stanie przeznaczyć 500 złotych miesięcznie, 14 proc. – 300 złotych, 13 proc. tylko do 100 złotych na miesiąc. Aż ¼ z nas chciałaby, ale nie może sobie pozwolić na wizytę w gabinecie – głównie ze względu na brak wystarczających środków[vii]. Zabiegi medycyny estetycznej nie są tak drogie jak chirurgia plastyczna, niemniej jednak za korekcję powiek trzeba zapłacić około 5 tys. zł a za usunięcie małej blizny ok. 2 tys. zł. Jak je sfinansować? Coraz więcej osób, zarówno w Polsce i na świecie korzysta z płatności ratalnych i wyspecjalizowanych systemów finansowania. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają także mieszkańcy krajów bogatszych i bardziej rozwiniętych. Dzięki systemom ratalnym zdecydowanie więcej osób uzyskuje dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań medycznych, gdzie wyznacznikiem nie jest status finansowy czy miejsce zamieszkania. – Nasza oferta jest skierowana do indywidualnych klientów, którzy potrzebują wsparcia finansowego w leczeniu, zabiegach chirurgii plastycznej, czy medycyny estetycznej. Udzielamy pożyczek nawet do 50 tys. zł. Oczywiście otrzymanie finansowania wiąże się ze sprawdzeniem zdolności kredytowej, jednak cały proces zamyka się zazwyczaj w ciągu kilku minut. Oferty konstruujemy tak, by były dopasowane zarówno do potrzeb, jak i możliwości finansowych wnioskującego – wyjaśnia Krzysztof Sokalski z MediRaty.

[v]       Raport „Misja. Medycyna estetyczna” 2016

[vi]      Raport „Misja. Medycyna estetyczna” 2016

[vii]     Raport „Misja. Medycyna estetyczna” 2016

Newsrm.tv

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

OGŁOSZENIA

DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO I BEZ REJESTRACJI!

Partia Pracy gotowa poprzeć drugie referendum i pozostanie w UE

9 lipca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Mija termin składania skarg odnośnie PPI

7 lipca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

13 czerwca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

3 czerwca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

3 czerwca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Jak otrzymać emeryturę z UE?

3 czerwca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

May odchodzi w czerwcu!

24 maja 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Premier zgadza się na głosowanie w sprawie drugiego referendum. Ale stawia warunek. Jaki?

22 maja 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Premier May zgodziła się na rezygnację ze stanowiska

17 maja 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

11 maja 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Większość Szkotów przeciwna odłączeniu się od Zjednoczonego Królestwa

27 kwietnia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości

25 kwietnia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Nowa data Brexitu to 31 października!

11 kwietnia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

„Settled status” na stronie rządowej UK po polsku!

5 kwietnia 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

31 marca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

NO!, NO!, NO!… Osiem scenariuszy dla Wielkiej Brytanii odrzuconych! Co dalej?

28 marca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

Nie można zdradzić 6 mln ludzi, którzy nie chcą Brexitu

27 marca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

„Odwołać Brexit”. Brytyjczycy masowo podpisują petycję

23 marca 2019/Autor OPEN MAGAZYN

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!