Wychodzimy z Unii Europejskiej. Nie będzie więcej polskiego robactwa

Brytyjska policja w Cambridgeshire bada doniesienia o osobach roznoszących ulotki ze słowami nienawiści wobec Polaków. Według otrzymanego zgłoszenia, Polacy mieszkający w Cambridgeshire, dostali w piątek kartki z wydrukowanym napisem: „Wychodzimy z Unii Europejskiej. Nie będzie więcej polskiego robactwa”.

Brytyjska policja podkreśliła, że śledztwo prowadzone jest pod kątem używania mowy nienawiści, za co grozi kara grzywny, a nawet do sześciu miesięcy więzienia. Inspektor Percival podkreślił, że policja poszukuje kontaktu od jak największej liczby osób, które otrzymały wspomniane ulotki.

– Ze względu na naturę zgłoszenia, spodziewamy się, iż mogło to dotknąć większej grupy ludzi – dodał. Policjant zaapelował do osób, które otrzymały te ulotki o kontakt z lokalną policją w Cambridgeshire, gwarantując pełną anonimowość w toku śledztwa.

Wielu Polaków, z którymi rozmawiała Polska Agencja Prasowa (PAP) na ulicach Londynu, skarżyło się, że byli poddani podobnym komentarzom pod ich adresem w ciągu 36 godzin od ogłoszenia wyniku referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE. Jedna z rozmówczyń mówiła o mężczyźnie, którzy krzyczał, żeby „wracała do swojego kraju i wynosiła się z Anglii”.

Według sondażu przeprowadzonego przez Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, blisko 40 proc. Polaków obawia się po Brexicie nasilenia postaw antyimigranckich.

OM / Open Magazyn.pl za PAP

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!