Wybitni Polacy w Wielkiej Brytanii nagrodzeni!

Utalentowani, ambitni i z pasją – tacy są właśnie laureaci prestiżowej, trzeciej już edycji konkursu „Wybitny Polak w Wielkiej Brytanii 2016”, którego finał odbył się 1 grudnia w Ognisku Polskim Londynie.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Konkurs „Wybitny Polak”, będący inicjatywą Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA, ma na celu zaprezentowanie oraz nagrodzenie osób, które swoją działalnością i zaangażowaniem przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polaków za granicą. Konkurs został zorganizowany, pod patronatem Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie, przez PREMIER International Business Club – organizację zrzeszającą i wspierającą polskie biznesy działające za granicą, która tworzy silnie zintegrowaną sieć stanowiącą platformę do ustanowienia nowych kontaktów, wymiany pomysłów i budowania synergii.

1 grudnia 2016 roku w pięknych wiktoriańskich wnętrzach Ogniska Polskiego w Londynie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia statuetek dla wybitnych Polaków działających na terenie Wielkiej Brytanii. W konkursie nagrodzono laureatów w czterech różnych kategoriach: Kultura, Biznes, Osobowość oraz Młody Polak.

Nagroda w kategorii „Kultura” powędrowała do światowej sławy malarki Barbary Kaczmarowskiej-Hamilton, specjalizującej się w portreciarstwie, uważanym za najtrudniejszą dziedzinę malarstwa. Za pomocą pasteli bądź farb potrafi nie tylko przedstawić modela, ale także wydobyć jego emocje, cechy charakteru i historię. Jej talent doceniony został przez wiele znanych osobistości na całym świecie. Uwieczniła na płótnie wizerunki m.in. członków brytyjskiej Rodziny Królewskiej, papieża Jana Pawła II, Margaret Thatcher, Winstona Churchila czy Lecha Wałęsę.

Statuetkę w kategorii „Biznes” otrzymała znana na świecie, utalentowana artystka i projektantka mody, Basia Zarzycka – właścicielka wyjątkowego butiku, gdzie w sposób magiczny zaciera granicę między rzeczywistością, a światem wyobraźni. Jej oryginalne, fantazyjne rękodzieła: kostiumy, ozdoby, biżuteria, dekoracje znalazły uznanie u wielu osób publicznych, aktorów i celebrytów. Poza działalnością artystyczną Basia wspiera wiele organizacji charytatywnych oraz prowadzi warsztaty z rękodzieła dla dzieci i osób starszych.

Wyróżnienie w tej dziedzinie przyznano Krystynie Czerwińskiej – właścicielce „Czerwińska Group of Company”- grupy biznesów opierających swoją działalność na pomocy polskiej i wschodnioeuropejskiej społeczności w Wielkiej Brytanii. Poza szkołą językową i centrum tłumaczeniowym, których jest dyrektorem, stworzyła także „Yorkshire Polish Business Club” – grupą networkingową dla właścicieli biznesów, profesjonalistów i ambitnych osób myślących o rozpoczęciu własnej działalności. Krystyna współpracując ze specjalistami z różnych dziedzin: prawnikami, księgowymi, brokerami ubezpieczeniowymi, pomaga swoim klientom stawiać pierwsze kroki w Wielkiej Brytanii.

Osobowością” tegorocznego konkursu została menadżerka ryzyka finansowego i bankowego Anna Ruszel. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując globalnie w ponad 25 różnych krajach dla Royal Bank of Scotland oraz na licznych stażach m.in. w Ambasadzie RP w Pradze, Konsulacie Generalnym RP w Kalinradzie, Radzie Europy i Europejskim Trybunalen Praw Człowieka. Obecnie prowadzi własną firmę konsultingowa AMR International Consulting, która świadczy usługi w zakresie zarządzania ryzykiem. Od 2012 roku jest także współzałożycielem i dyrektorem organizacji non-profit zrzeszającej polskich specjalistów różnych dziedzin, mieszkających i pracujących w Szkocji – Polish Professionals Forum.

W kategorii „Młody Polak” wygrał polityk Maciej Wiczyński będącym pierwszym Polakiem kandydującym w wyborach do szkockiego parlamentu. W swojej działalności dąży do promowania i wspierania diaspory polskiej w Wielkiej Brytanii oraz skupia się na akceptacji brytyjskich pracodawców kwalifikacji oraz wykształcenia zdobytego przez emigrantów poza granicami UK.

Kapituła konkursu zadecydowała o przyznaniu kilku nagród specjalnych. Pierwszą z nich, za „Całokształt działalności społecznej” otrzymała odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski Marzenna Maria Schejbal. Pani Marzenna, jako powstaniec warszawski oraz działaczka polonijna i kombatancka, jest niewątpliwie ogromnym autorytetem dla wielu pokoleń społeczności polskiej.

Laureatem nagrody za „Wybitną działalność polityczną oraz promowanie Polski na arenie międzynarodowej” został członek brytyjskiego parlamentu, polityk polskiego pochodzenia, Daniel Kawczyński, który wspiera Polonię mieszkającą w Wielkiej Brytanii.

Wyróżnienie za „Promocję Kultury Polskiej w Wielkiej Brytanii” przypadło Teresie Bazarnik – wydawcy londyńskiego miesięcznika ”Nowy Czas” oraz współorganizatorce wydarzeń artystyczno-kulturalnych ARTeria promujących polskich artystów w Londynie.

Kapituła przyznała także wyróżnienia za „Promowanie Dziedzictwa Polskiego w Wielkiej Brytanii” trzem osobom: prezesowi Ogniska Polskiego w Londynie Nicholasowi Kelsey, Lady Belhaven and Stenton oraz architektowi Andrzejowi Błońskiemu.

Podczas uroczystości nastąpiło również odsłonięcie portretu Lady Rose Cholmondeley namalowanego przez światowej sławy portrecistkę i laureatkę konkursu Barbarę Kaczmarowską-Hamilton.

Uroczystą galę uświetniły wyjątkowe koncerty dwójki niezwykle utalentowanych muzyków – pianistki z Bośni Zeljki Mandaric oraz polskiego pianisty Artura Haftmana, laureata wielu prestiżowych konkursów i festiwali pianistycznych.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na degustację wódek Squadron 303 oraz Baczewski Monopolowa. Wódka Squadron 303 jest inspirowana historią polskich lotników, których bohaterstwo pomogło przeważyć szalę zwycięstwa w walce o Wielką Brytanię. Baczewski Monopolowa łączy w sobie dwa wieki tradycji oraz klasyczny sposób destylacji, niezmienny od roku 1782. Wódkę dostarcza firma Top Spirits.

Informacja prasowa
Kinga Eva Plich
Zdjęcia: Paweł Fesyk
www.internationalbc.org
www.terazpolska.pl
Wiecej info: office@internationalbc.org

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!