Wstyd! Polka kradła, choć dostawała wysoki zasiłek!

Przed Southern Derbyshire Magistrates’ Court wezwano Sandrę Paczkowską, a następnie skazano. Polka za próbę dokonania kradzieży z premedytacją otrzymała 16 tygodni więzienia.

Sandrę Paczkowską zatrzymano podczas próby kradzieży w supermarkecie. Polka w dość niewyszukany sposób, choć perfidny, kradła produkty z półek i chowała do dziecięcego wózka. Na nieszczęście kobiety, została ona przyuważona. Ochrona sklepowa najpierw podążyła za Polką wychodzącą ze sklepu, a następnie zatrzymała kobietę oraz dwie towarzyszące jej osoby. Wezwana na miejsce policja aresztowała Sandrę Paczkowską, która nie stawiała żadnego oporu.

Po zatrzymaniu i przesłuchaniu okazało się, że nie był to debiut polskiej złodziejki. Policja bardzo szybko ustaliła, że Sandra Paczkowska, była zatrzymywana przy okazji innych kradzieży już w listopadzie i w grudniu 2013 roku, a także w czerwcu i w listopadzie 2014 roku oraz w grudniu 2015 roku. Teraz dołożyła kolejną kradzież, która nie ujdzie kobiecie na sucho.

W trakcie postępowania wyjaśniającego okazało się również, że Polka kradła, choć otrzymywała zasiłki, których kwota tygodniowa wynosiła 500 funtów.

W związku ze zgromadzonym materiałem, takim jak przyłapanie kobiety na gorącym uczynku, a także zdjęcia z kamer przemysłowych CCTV, w oczywisty sposób obciążających Sandrę Paczkowską, sędzia orzekł karę w postaci 16 tygodni więzienia. Sąd nie znalazł żadnych argumentów, które mogłyby złagodzić (sic!) wymiar kary.

OM | Open Magazyn.pl
Źródło | www.derbytelegraph.co.uk

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA