Wstyd! Polka kradła, choć dostawała wysoki zasiłek!

Przed Southern Derbyshire Magistrates’ Court wezwano Sandrę Paczkowską, a następnie skazano. Polka za próbę dokonania kradzieży z premedytacją otrzymała 16 tygodni więzienia.

Sandrę Paczkowską zatrzymano podczas próby kradzieży w supermarkecie. Polka w dość niewyszukany sposób, choć perfidny, kradła produkty z półek i chowała do dziecięcego wózka. Na nieszczęście kobiety, została ona przyuważona. Ochrona sklepowa najpierw podążyła za Polką wychodzącą ze sklepu, a następnie zatrzymała kobietę oraz dwie towarzyszące jej osoby. Wezwana na miejsce policja aresztowała Sandrę Paczkowską, która nie stawiała żadnego oporu.

Po zatrzymaniu i przesłuchaniu okazało się, że nie był to debiut polskiej złodziejki. Policja bardzo szybko ustaliła, że Sandra Paczkowska, była zatrzymywana przy okazji innych kradzieży już w listopadzie i w grudniu 2013 roku, a także w czerwcu i w listopadzie 2014 roku oraz w grudniu 2015 roku. Teraz dołożyła kolejną kradzież, która nie ujdzie kobiecie na sucho.

W trakcie postępowania wyjaśniającego okazało się również, że Polka kradła, choć otrzymywała zasiłki, których kwota tygodniowa wynosiła 500 funtów.

W związku ze zgromadzonym materiałem, takim jak przyłapanie kobiety na gorącym uczynku, a także zdjęcia z kamer przemysłowych CCTV, w oczywisty sposób obciążających Sandrę Paczkowską, sędzia orzekł karę w postaci 16 tygodni więzienia. Sąd nie znalazł żadnych argumentów, które mogłyby złagodzić (sic!) wymiar kary.

OM | Open Magazyn.pl
Źródło | www.derbytelegraph.co.uk

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!