Wódka Brexitówka ma szansę na sukces?

– Mój trunek skierowany jest do wszystkich, bez względu na polityczne opcje i zapatrywania – mówi Przemek Skwirczynski, producent wódki Brexitovka, w rozmowie z Dariuszem Dzikowskim.

Wcześniej znany byłeś jako polityk.
– Przez wiele lat działałem w Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa oraz Partii Konserwatywnej. Na różnych polach – kandydowałem w wyborach do brytyjskiego parlamentu, udzielałem się w kampanii za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, promowałem zacieśnienie kontaktów polsko-brytyjskich.Polityka zawsze była moim hobby, nigdy nie czerpałem z niej korzyści materialnych. Zajmowałem się nią dodatkowo, po pracy, mimo że okresami dość intensywnie. Głównym polem działalności, na jakiej się skupiałem, był eurosceptycyzm, więc wygrane referendum naturalnie zakończyło ten rozdział. Nie wykluczam, że w przyszłości wrócę do polityki, gdyż działalność społeczną mam we krwi, jednak obecnie skupiam się na biznesie. Rozpocząłem produkcję wódki, która, mam nadzieję, zyska wielu fanów.

Brytyjczycy wolą whisky.
– Otóż, wbrew powszechnym opiniom, nie do końca tak jest. Niedawny artykuł opublikowany w „The Guardian” pokazuje, że Brytyjczycy z mocnych trunków najbardziej lubią wódkę, przy czym ta dostępna na rynku – w przeciwieństwie do produkowanych na miejscu ginów i whisky – z małymi wyjątkami pochodzi z importu. Stąd nisza, którą chcę zagospodarować.

Świętując rozbrat z Unią?
– Nie tylko. Pomysł dojrzewał od kilku lat, od czasu kiedy zmieniły się przepisy prawne w tej kwestii, dzięki czemu odrodziła się na przykład tradycja ginu w Anglii. Niestety, pracując w bankowości inwestycyjnej w londyńskim City, nie miałem czasu, żeby wcielić ten pomysł w życie i dopiero pod koniec ubiegłego roku postanowiłem zająć się sprawą na poważnie. Wymyśliłem slogan „celebrate Brexit in style or drown your sorrows with Brexitovka”, czyli „świętuj Brexit lub zalewaj smutki z Brexitovką”. Z założenia moja wódka ma zażegnywać bezsensowne postreferendalne spory, które nadal dzielą społeczeństwo. Chciałbym, żeby zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy wyjścia z Unii, usiedli przy jednym stole, napili się dobrego trunku i sensownie porozmawiali, a nie obrzucali błotem. Produkt jest skierowany do wszystkich, bez względu na poglądy i przekonania; oczywiście zaleca się szczyptę humoru.

Cena 37 funtów jest raczej wysoka.
– Wynika to z procesu produkcji. Tania wódka dostępna w supermarketach pochodzi z taśmy obsługiwanej przez maszyny, które automatycznie napełniają tysiące butelek. Natomiast Brexitovka jest wódką rzemieślniczą, tzw. craft spirit, wytwarzaną ręcznie w małej destylarni w Norfolk. Używając żargonu ekonomicznego, nie ma tu korzyści skali. Dlatego, jak również ze względu na wysoką jakość, to produkt dla koneserów, 40-procenotwa czysta przyjemność.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Zabezpieczenie to podstawa.

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Niedawno odbyła się jego premiera.
– Chyba w najlepszym do tego celu miejscu, czyli na konferencji Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa w Bolton. Większość głównych polityków tej formacji dostała po butelce i zarówno były, jak i obecny szef partii – Nigel Farage oraz Paul Nuttall – mają je w swoich domowych barkach. Natomiast jeszcze przed oficjalną inauguracją przedstawiłem produkt Raheemowi Kassamowi, redaktorowi naczelnemu londyńskiego „Breitbarta”. Portale społecznościowe obiegło jego zdjęcie z butelką Brexitovki i może nie było ono aż tak popularne jak słynna fotka ze złotej windy w Trump Tower, ze spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z Nigelem Farage’m, ale widziało je tysiące ludzi.

Przełożyło się to na szerszą popularność?
– Na pewno, zresztą tematem interesuje się coraz więcej brytyjskich mediów. Ze względu na swój ekscentryczny charakter wódka cieszy się rosnącym powodzeniem – otrzymujemy wiele komentarzy, w zdecydowanej większości pozytywnych, i nawet zwolennicy pozostania w Unii Europejskiej podchodzą do pomysłu z humorem. Ostatnio moja lokalna europarlamentarzystka i przeciwniczka Brexitu Alex Mayer z Partii Pracy napisała na Twitterze o Brexitovce w kontekście „zalewania smutków”. Również wśród polskiej społeczności obserwuję spore zainteresowanie, szczególnie wśród młodego pokolenia.

Wcześniej dwaj Polacy mieszkający na Wyspach zaczęli produkcję napoju energetycznego o nazwie Brexit. Idziesz ich drogą?
– Czytałem o Pawle Tumiłowiczu oraz Mariuszu Majchrzaku i chętnie bym się z nimi spotkał, natomiast nie znam ich historii na tyle, żebym mógł powiedzieć, że podążam tym tropem. Natomiast Brexitem zajmuję się od lat, po referendum nastąpiła ewolucja znaczenia tego słowa. Obecnie nie ma co prowadzić politycznej kampanii, możemy się natomiast cieszyć tym, co wspólnie osiągnęliśmy.

Łatwo było przebranżowić się z bankiera w producenta wódki?
– Z londyńskim City byłem związany przez 12 lat – od ukończenia London School of Economics w 2004 roku. Jednak w pewnym momencie poczułem, że coś trzeba zmienić, ponieważ praca w bankowości inwestycyjnej z założenia przeznaczona jest dla ludzi młodych, na dorobku, niemających zobowiązań rodzinnych. Wiąże się bowiem z ogromnym obłożeniem obowiązkami, stresem, nieprzewidywalnymi godzinami. Na szczęście ja zawsze byłem przedsiębiorczy i planowałem otworzyć biznes, żeby móc wprowadzać w życie własne pomysły. Stąd, w moim przypadku, przebranżowienie się jest procesem całkiem naturalnym, mogę wreszcie zajmować się tym, na co mam ochotę. A jednocześnie przenoszę na brytyjski teren wielowiekowy dorobek polskiej kultury…

Źródło | Dariusz Dzikowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!