» Patrycja Marucha | Źródło: corriere.it

Maria Giulia Sergio 27-latka pochodząca z Neapolu, według obecnych źródeł jest jedyną kobietą pośród 4 Włochów walczących w imię Allaha w szeregach terrorystycznej organizacji ISIS.

___________________________________________________________________________________________________________________

Początki przygody Marii z islamem są dość typowe i nie różnią się od historii innych europejek, które postanowiły przyjąć islam. Ideę religii przybliżył jej partner pochodzący z Maroka, którego poznała po przeprowadzce do Mediolanu. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, iż jej matka po zawarciu nowego związku małżeńskiego z muzułmaninem, przeszła na wyznanie współmałżonka.

Maria Giulia zostaje muzułmanką w 2009 roku i przyjmuje nowe imię: Fatima. Porzuca swojego pierwszego partnera, aby po pewnym czasie wyjść za mąż za Albańczyka, który utrzymywał kontakty z Bilalem Bosnic – imamem aresztowanym we wrześniu w Bośni za werbowanie osób do ugrupowania terrorystycznego. Po ślubie wraz z mężem przenoszą się w okolice Grosseto, gdzie mieszka rodzina męża. Islam staje się dla niej sensem życia. Dotychczasowy ubiór zamienia na hidżab. Z czasem jej poglądy stają się coraz bardziej radykalne. 16 września 2011 roku na swoim profilu FB wygłasza apel do senatora Ciampi z prośbą, aby nie ustanawiać prawa zakazującego publicznego noszenia hidżabu, gdyż byłoby to sprzeczne z konstytucją.

We wrześniu Maria-Fatima wraz z mężem udaje się w podróż z Rzymu do Turcji a stamtąd do Syrii wraz z grupą albańskich dżihadystów. Od tego momentu ślad po niej zaginął. Być może walczy po stronie islamskich ekstremistów.