Więzienie za hejt

Myślisz, że w internecie jesteś anonimowy i wszystko możesz? To się mylisz. Zanim coś napiszesz zastanów się dwa razy, bo spotkanie z rzeczywistością może okazać się brutalne. Nie rozumiem dlaczego zostałem aresztowany. Przeszukano moje mieszkanie, zatrzymano paszport, zabrano dwa laptopy, dwa tablety i telefon – skarżył się Matthew Doyle. Co przeskrobał ten 46-letni szef działu public relations jednej z agencji talentów w stołecznym Londynie?

Otóż napisał na Twitterze, że idąc ulicą w dzielnicy Croydon natknął się na muzułmankę, którą poprosił, żeby wyjaśniła mu to, co stało się dzień wcześniej w Brukseli. „Usłyszałem, że ona nie ma z tym nic wspólnego. Elokwentna odpowiedź” – skwitował swój wpis Doyle.

Mężczyzna, absolwent historii na London School of Economics, zadając pytanie napotkanej kobiecie miał oczywiście na myśli zamachy bombowe, do jakich doszło dzień wcześniej, 22 marca 2016 roku, na lotnisku i przy stacji metra w stolicy Belgii, w których zginęły aż 32 osoby, a ponad 300 zostało rannych.

Jego wpis spotkał się z dużym odzewem i szybko rozprzestrzenił się w sieci, generując różne reakcje – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Oponenci w swoich komentarzach pisali, żeby idąc tą logiką wyjaśnił kolonizację, niewolnictwo, brytyjski imperializm czy masowy mord dokonany przez prawicowego norweskiego ekstremistę Andersa Breivika, który zabił 77 osób.

Ku swojemu zdumieniu 46-latek, który zamieszczał również inne tweety, między innymi „Stop dla dalszej migracji muzułmanów”, „Brytyjczycy nigdy nie będą niewolnikami” czy „Brytania rządzi”, został aresztowany pod zarzutem podburzania do nienawiści rasowej.

– Co takiego złego zrobiłem? Widząc tą kobietę zareagowałem przecież spontanicznie, a na koniec powiedziałem jej „do widzenia”. Do niej osobiście nic nie mam, ale zagrożenie ze strony muzułmanów jest faktem, a nie stereotypem. Każdy londyńczyk musi być czujny. Było już 7/7, zobaczcie też co się stało z Lee Rigby’m – przekonywał Doyle, dodając, że najwyraźniej trafił w czuły punkt i wielu ludzi się z nim zgadza, a w demokratycznym społeczeństwie ma przecież prawo mówić to, co myśli.

Po krótkim pobycie w areszcie policja wycofała wobec niego oskarżenie, twierdząc, że dalsze decyzje w tej sprawie leżą w gestii prokuratora generalnego. Ten jednak nie podjął tematu.

Oko kolegi

Matthew Doyle odzyskał wolność, za to za kratki trafił pilot wojskowy Michael Saunders (26), który na Facebooku napisał: „Wstąp do armii, będziesz mógł ich zabijać bezkarnie”. W ten sposób skomentował umieszczone powyżej nagranie wideo, na którym czarni mężczyźni napadają na białą kobietę. 26-latek, służący w bazie Royal Air Force w Honington, w hrabstwie Suffolk, usunął swój wpis już po 30 minutach, jednak ktoś go skopiował i umieścił na prywatnej grupie na WhatsAppie. Tam wpis wpadł w oko czarnoskóremu koledze Saundersa z armii, który zgłosił sprawę swoim przełożonym i odmówił dalszej współpracy z 26-latkiem, twierdząc, że mu nie ufa.

Mężczyzna został aresztowany i stanął przed sądem wojskowym w Colchester, gdzie usłyszał zarzut niewłaściwego korzystania z publicznych środków komunikacji. – Czarnoskóry lotnik poczuł się urażony tym wpisem. Ma świadomość, że nie był on skierowany bezpośrednio do niego, ale odnosił się do całej grupy etnicznej – mówił prokurator, major Neil Keery. Z kolei obrońca Declan Gallagher dowodził, że tweet był reakcją na przemoc mężczyzn w stosunku do kobiet i dotyczył tego problemu, a nie kwestii rasowych. Ostatnie zdanie należało do sędziego. Robert Hill zakomunikował, że post wiele nie różni się od trollingu i skazał pilota na 28 dni aresztu, które ostatecznie zredukowano do 24 dni, z powodu jego szybkiego przyznania się do winy i skruchy jaką wyraził.

– Reperkusje twojego zachowania są poważne. Skuteczność w wojsku polega na współdziałaniu i dobrych relacjach między kolegami, a takie postępowanie mocno w to uderza – argumentował Hill.

ZABEZPIECZ TO CO NAJWAŻNIEJSZE
UBEZPIECZENIA

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,

Więcej na temat zabezpieczeń czytaj tutaj!

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie TRUST

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

GOOD

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Symbol śmieszności

Mowa agresji i nienawiści. To pojemne pojęcie, za które brytyjskie sądy skazują coraz więcej osób. Zdecydowanie prym wiedzie tu Londyn. Według policyjnych danych, za wpisy zamieszczane w mediach społecznościowych w 2015 r. aresztowano 857 mieszkańców stolicy, co stanowi wzrost o 37 proc. w stosunku do roku 2010. W ciągu pięciu lat za kratki z tego powodu trafiło łącznie ponad 2,5 tysiąca londyńczyków. Publikowane treści są różne, a wysokość kar, ze względu na brak jednoznacznych uregulowań prawnych w tym względzie, często zależy od indywidualnej oceny sędziego. Jedną z najbardziej kuriozalnych sytuacji do jakich doszło w ostatnich latach była sprawa dotycząca braci Sledden.

– Obaj stali się ogólnokrajowymi, jeśli nie międzynarodowymi symbolami głupoty i śmieszności – przyznał nawet ich obrońca Daniel Prowse.

Daniel (27) i Samuel (22) Sledden z Accrington odpowiadali przed sądem w Manchesterze za dostarczanie konopi indyjskich dla swoich znajomych. Sędzia Beverley Lunt wykazała wobec nich wiele wyrozumiałości i pobłażliwości, skazując obu na wyroki w zawieszeniu. Tymczasem już 40 minut później starszy z braci umieścił na Facebooku obsceniczny wpis: „Beverley Lunt, s… mi d…”, a i młodszy nie pozostał bierny, niedługo potem dodając: „Założę się, że nie dostaniemy takiej szansy następnym razem. Kciuki w górę”. Oba teksty były zakończone uśmieszkami.

Dobre samopoczucie mężczyzn nie trwało jednak długo, gdyż niebawem ponownie stanęli przed obliczem sędzi Lunt, która tym razem nie miała skrupułów.

– Poprzednio zostałam wprowadzona w błąd wypowiadanymi przez was słowami żalu i skruchy, dlatego postanowiłam dać wam szansę. Ale teraz to naprawię, w imię sprawiedliwości niezbędnej dla utrzymania zaufania społeczeństwa do prawa i sądów – mówiła Lunt, skazując obu oskarżonych na dwa lata więzienia. Argumentując swoją decyzję dodała, że nie były to prywatne wpisy w pamiętniku, które zostały opublikowanie nieumyślnie, tylko w pełni świadome posty zamieszczane z oczywistą intencją rozprzestrzenienia ich wśród jak największego grona odbiorców.

Sędzia pozostała nieugięta, mimo że Daniel Sledden po upublicznieniu sprawy skasował wpis i zamieścił na swoim profilu przeprosiny. – Jest mi przykro za to, co napisałem. Miałem dużo szczęścia, że nie trafiłem do więzienia i byłem głupi, że to zrobiłem. Chcę przeprosić sędzię Lunt i wszystkich, których ten post obraził czy zmartwił. Nie miałem tego na myśli – bił się w piersi mężczyzna.

Wilk Odyna

Bracia Sledden stali się pośmiewiskiem i przestrogą dla innych, tymczasem znacznie poważniejszą listę grzechów zgromadził na swoim koncie Sean Creighton. 45-latek, który twierdził, że Adolf Hitler był Bogiem i pozował ze strzelbą na tle nazistowskiej flagi, przyznał się do publikowania terrorystycznych gróźb połączonych z instrukcjami dotyczącymi na przykład tego, jak używać materiałów wybuchowych oraz w jaki sposób zabić człowieka nożem.

W jednym z wpisów podkreślił, że nigdy nie uroni łzy za czarnucha, żyda, komucha czy pedała. Mężczyzna używał rosyjskiego serwisu społecznościowego VK, gdzie miał dwa profile – na jednym występował pod własnym nazwiskiem, a na drugim jako Wilk Odyna. Przeniósł się na ten portal, gdyż mógł tam pisać co chce, po tym jak Facebook, który nazywał Żydobookiem, zablokował go ponad 300 razy. Ten ojciec trojga dzieci, mieszkający z rodzicami w londyńskiej dzielnicy Enfield, spędzał wiele godzin w swoim pokoju śledząc faszystowskie strony i wpisując własne komentarze. Kolportował też plakaty i naklejki w pobliżu swojego domu, m.in. z napisami „Zatopić łodzie uchodźców”.

Creighton, członek Frontu Narodowego, aktywnie wspierający grupy ekstremistyczne, w tym Akcję Narodową, Krew i Honor, Combat 18 i Aryjskie Brygady Terrorystyczne, wytatuował sobie na klatce piersiowej dużych rozmiarów swastykę i celtycki krzyż z liczbą 1488. Nieprzypadkowo taką, gdyż oznacza ona odniesienie do motta

Ku Klux Klanu „Musimy zabezpieczyć byt naszych ludzi i przyszłość dla białych dzieci” i nazistowskiego pozdrowienia „Niech żyje Hitler”.

– Na to, co robiłeś, nie ma przyzwolenia w cywilizowanym, demokratycznym społeczeństwie. Jesteś rasistą, homofobem i fanatykiem religijnym – wyliczał sędzia Peter Lodder, skazując go na pięć lat więzienia i zniszczenie obraźliwych materiałów, które posiadał w swoim komputerze.

Mec. Katy Thorne przekonywała, że Creighton, którego jedno z dzieci jest rasy mieszanej, a różne koleje życia wpłynęły na jego uprzedzenia, wstydzi się bezmyślnych tekstów, które były rezultatem izolacji od świata i społeczeństwa. Jak dodała, mężczyzna wyraził chęć usunięcia swoich tatuaży.

– Jesteśmy równie zaangażowani w wychwytywanie skrajnie prawicowych ekstremistów, którzy wspierają terroryzm i promują nienawiść, jak i tych, którzy robią to samo z pozycji Państwa Islamskiego. Intencją obu grup jest zniszczenie współczesnego społeczeństwa – tłumaczył Dean Haydon, szef wydziału antyterrorystycznego londyńskiej policji.

Zamiast Rolls-Royce’a

Pracował na nocnej zmianie jako ochroniarz, mieszkał razem z rodzicami. 23-letni londyńczyk, Mohammed Mohsin Ameen, używał 42 profili na Twitterze, z których wysłał ponad 8 tysięcy wiadomości, w tym 250 uznanych za skrajne.

W swoich tweetach chwalił między innymi islamskiego fanatyka, który wybrał ciężarówkę wypełnioną ładunkami wybuchowymi zamiast Rolls-Royce’a i wjechał nią w tłum ludzi, a także Mohammeda Emwaziego, znanego jako Jihadi John. Ten ostatni zasłynął publicznym ścinaniem głów zachodnim zakładnikom. Muzułmańskich terrorystów opisywał jako wzorcowy model postępowania, odnosząc się do akcji „cudownej dziewiętnastki”, czyli porywaczy samolotów z 11 września 2001 r., którzy w samobójczych atakach zaatakowali Nowy Jork.

Propagował też anglojęzyczne wideo Państwa Islamskiego, mające na celu rekrutację młodych Brytyjczyków. Gloryfikowało ono działania dżihadystów, pokazując ich w akcjach przeplatanych krwawymi obrazkami poległych.

Po raz pierwszy Ameen wpadł w oko służb specjalnych, kiedy w grudniu 2013 roku próbował wyjechać do Syrii. Podczas rewizji przeprowadzonej w jednym z mieszkań znaleziono wówczas bilet w jedną stronę z Luton do Istambułu na jego nazwisko. Dzięki interwencji policji tę wyprawę udaremniono, jednak niemal rok później funkcjonariusze w domu jego rodziców, w londyńskiej dzielnicy Dagenham, znaleźli spakowaną torbę i ponownie przygotowującego się do wylotu Ameena. Mężczyzna twierdził, że planuje podróż na granicę syryjską z konwojem pomocy, ale zamierza wrócić, mimo że nie ma wykupionego biletu powrotnego.

Zdaniem śledczych, 23-latek zradykalizował się pod wpływem osób ze swojego otoczenia, z których część została skazana za przestępstwa terrorystyczne. Utrzymywał też kontakty i wymieniał się poglądami na temat islamskiej ideologii z Farhadem Jabarem, młodym zabójcą z Sydney, zastrzelonym podczas zamachu przez policję. Chłopak miał zaledwie 15 lat. Obaj w pisanych do siebie mailach deklarowali, że pragną wyjechać na terytoria rządzone przez ISIS. Ameen był dwukrotnie zatrzymywany przez funkcjonariuszy, zanim trafił do aresztu.

– Jego aktywność na Twitterze miała na celu zachęcanie innych do zaangażowania się w działalność terrorystyczną. Prowadził propagandę na rzecz Państwa Islamskiego, z zawziętą wytrwałością i pełną wiedzą tego co robi – mówił prokurator Christopher Amis, podczas procesu przed sądem Old Bailey w Londynie. Z kolei obrońca Ameena przekonywał, że jego klient ma inteligencję poniżej przeciętnej i był podatny na radykalizm głoszony przez wyrafinowane osoby z jego społeczności. – On nie wypiera się swojego postępowania, przyznaje się do winy i jest mu bardzo przykro z tego powodu – dodał. Ostatecznie Mohammed Mohsin Ameen został skazany na pięć lat więzienia…\

Źródło | Dariusz Dzikowski

NAJLEPSZE UBEZPIECZENIA W WIELKIEJ BRYTANII.

Choroba nie wybiera. Bądź mądry przed szkodą i zabezpiecz to co najcenniejsze!

KONSULTACJE ZA DARMO. ZADZWOŃ

ZADZWOŃ: 0737 6113 696

ZADZWOŃ: 0737 6110 214

Darmowa konsultacja! Wszystko w języku polskim! Sprawdź! Odpowiadamy natychmiast!

1 + 1 = ?

Zobacz na jakie choroby można się zabezpieczyć, dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie.

» LISTA CHORÓB KRYTYCZNYCH

Lista chorób krytycznych zawarta w polisie może różnić się w zależności od ubezpieczyciela zarówno liczbą jak i zakresem. Jednak najczęściej zawarte są choroby jak poniżej:

» choroba Alzheimera,
» Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
» Parkinsona,
» choroba neuronu ruchowego oraz terminalna,
» nowotwór łagodny ośrodkowego układu nerwowego,
» zapalenie opon mózgowych,
» operacja aorty wieńcowej,
» pomostowanie tętnicy wieńcowej,
» wymiana lub naprawa zastawki serca,
» transplantacja organu głównego, mastektomia z DCIS,
» operacja na otwartym sercu, usunięcie gałki ocznej,
» niedokrwistość plastyczna, kardiomiopatia,
» niewydolność nerek,
» niewydolność wątroby,
» stwardnienie rozsiane,
» zanik wieloukładowy,
» postępujące porażenie nadjądrowe,
» niewydolność oddechowa,
» udar mózgu,
» nadciśnienie płucne,
» toczeń rumieniowaty układowy,
» ślepota,
» śpiączka,
» głuchota,
» demencja,
» zapalenie mózgu,
» atak serca,
» zarażenie wirusem HIV,
» utrata kończyn,
» utrata mowy,
» paraliż kończyny,
» oparzenia trzeciego stopnia,
» całkowita i trwała niepełnosprawność,
» urazowe uszkodzenie głowy.

» DLACZEGO UBEZPIECZENIE DOCHODU?

Ubezpieczenie od utraty dochodów w UK (z ang. Income Protection lub Permanent Health Insurance, zwane też ubezpieczeniem od utraty zdolności do pracy) to ubezpieczenie mające na celu zapewnienie nam i naszym bliskim stabilności finansowej, w momencie gdy nasze zarobki zostaną niespodziewanie przerwane, na skutek choroby lub wypadku.

Ubezpieczenie to w Wielkiej Brytanii jest najczęściej wypłacane z następujących powodów:

» Urazy i złamania (np. złamana noga, zwichnięta ręka, uszkodzenie kręgów szyjnych, przepuklina)
» Zaburzenia układu pokarmowego (np. zapalenie wyrostka, kamica nerkowa, choroby jelit)
» Uszkodzenia mięśniowo-szkieletowe (np. zerwanie ścięgna Achillesa, bóle stawów)
» Problemy z kręgosłupem (np. zwyrodnienie kręgosłupa, dyskopatia, rwa kulszowa)
» Infekcje (np. angina, zapalenie płuc, zatrucie pokarmowe)
» Choroby układu krążenia (np. choroba wieńcowa, udar)
» Problemy psychiczne (np. depresja, stany lękowe)
» Problemy z oddychaniem (np. astma, POHP)
» Nowotwory (np. rak trzustki, przełyku, płuc)
» Choroby skóry (np. ropowica, czerniak)

» DLACZEGO POLISA NA ŻYCIE?

Ubezpieczenie na życie w UK (znane także pod nazwą: Life Assurance, Life Insurance, Polisa na życie Life Cover) – to ubezpieczenie, które w przypadku śmierci posiadacza polisy (ubezpieczonego), zabezpieczy finansowo jego bliskich. Przez „bliskich” rozumie się osoby (lub osobę) wskazane przez ubezpieczonego w polisie, którym zostanie wypłacone odszkodowanie w przypadku śmierci ubezpieczonego (posiadacza polisy na życie).

Dzięki temu ubezpieczony ma pewność, iż bliskie mu osoby łatwiej zniosą jego odejście, ponieważ będą miały środki finansowe nie tylko na godne życie, ale również będzie je stać na, np.:

» transport zwłok do Polski,
» wyprawienie pochówku w Wielkiej Brytanii,
» dalszą spłatę kredytów zaciągniętych przez ubezpieczonego,
» spłatę pozostałych zobowiązań (telefon, Internet, czynsz, podatki, kablówka itd.).

PROFIT TREE – BIURO

profittree-logo

Profit Tree Limited | Profit Tree Ltd FRN 575562 is Registered Introducer of directly authorised and regulated firm Profit Tree Finance Ltd FRN 553266 / 1st Floor, 96-98 King Street, Hammersmith, London, W6 0QW / Company No. 07309754, www.profittree.co.uk, Tel. 02071833604, office@profittree.co.uk

 • NAJLEPSZE UBEZPIECZENIA

  Bądź mądry przed szkodą i zabezpiecz to co najcenniejsze!

 • PEWNOŚĆ, GWARANCJA I BEZPIECZEŃSTWO

  „Ubezpieczenie to nie przymus – to powinność wobec osób, które kochamy lub rzeczy, na które ciężko pracujemy”.

 • NAJCZĘŚCIEJ POLECANY POLSKOJĘZYCZNY BROKER W WIELKIEJ BRYTANII

  Naszym celem jest dopasowanie rozwiązań finansowych do Państwa indywidualnych potrzeb, aby poprzez współpracę z naszymi renomowanymi partnerami oraz wysokiej jakości obsługę, dostarczyć Państwu maksimum korzyści.

POPULARNE TERAZ

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

UBEZPIECZENIE OD UTRATY DOCHODÓW

UBEZPIECZENIE

Czy kiedykolwiek myślałeś z czego będziesz żył gdy stracisz zdolność do pracy? Na jak długo starczą Twoje oszczędności? Przeczytaj naszą ofertę: Ubezpieczenie od utraty dochodów.

UBEZPIECZENIE OD UTRATY DOCHODÓW

Ubezpieczenie od utraty dochodów w UK (z ang. Income Protection lub Permanent Health Insurance, zwane też ubezpieczeniem od utraty zdolności do pracy) to ubezpieczenie mające na celu zapewnienie nam i naszym bliskim stabilności finansowej, w momencie gdy nasze zarobki zostaną niespodziewanie przerwane, na skutek choroby lub wypadku. Ubezpieczyciel będzie nam wówczas wypłacał umówioną comiesięczną kwotę (prywatną rentę), aż odzyskamy zdolność do pracy. Dzięki temu ubezpieczeniu będziemy mogli dochodzić do zdrowia, nie martwiąc się o pieniądze – nie martwiąc się o nadchodzące wydatki.

Ubezpieczenie to w Wielkiej Brytanii jest najczęściej wypłacane z następujących powodów:

 • Urazy i złamania (np. złamana noga, zwichnięta ręka, uszkodzenie kręgów szyjnych, przepuklina)
 • Zaburzenia układu pokarmowego (np. zapalenie wyrostka, kamica nerkowa, choroby jelit)
 • Uszkodzenia mięśniowo-szkieletowe (np. zerwanie ścięgna Achillesa, bóle stawów)
 • Problemy z kręgosłupem (np. zwyrodnienie kręgosłupa, dyskopatia, rwa kulszowa)
 • Infekcje (np. angina, zapalenie płuc, zatrucie pokarmowe)
 • Choroby układu krążenia (np. choroba wieńcowa, udar)
 • Problemy psychiczne (np. depresja, stany lękowe)
 • Problemy z oddychaniem (np. astma, POHP)
 • Nowotwory (np. rak trzustki, przełyku, płuc)
 • Choroby skóry (np. ropowica, czerniak)

Zabezpieczenie dochodu jest elastyczne i oparte na indywidualnych potrzebach ubezpieczonego, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Polisa z reguły jednak nie wypłaca więcej niż 70% regularnego dochodu ubezpieczonego, ale za to wypłacana jest co miesiąc – aż ubezpieczony będzie mógł wrócić do pracy. Polisa zatem, może stanowić solidne oparcie dla rodzinnego budżetu w sytuacjach kryzysowych.

Na rynku brytyjskim rozróżniamy zabezpieczenia krótkotrwałe (maksymalnie 2 letnie) i długotrwałe (renta) – gdzie ciągłość wypłaty świadczeń trwa do osiągnięcia wieku emerytalnego lub maksymalnie 70 roku życia. Innymi słowy, dla zabezpieczenia krótkotrwałego, odszkodowanie może być wypłacane do momentu, aż ubezpieczony będzie mógł wrócić do pracy, a niezdolność do niej nie może jednak trwać dłużej niż przez dwa lata. W zabezpieczeniu długotrwałym natomiast, mamy do czynienia z rentą wypłacaną nawet przez kilkadziesiąt lat.

Korzyści wynikające z polisy Od Utraty Dochodów (Permanent Health):

 • Ochrona finansowa na czas choroby/urazu
 • Comiesięczna wypłata odszkodowania
 • Szeroki wybór ubezpieczycieli
 • Brak zbędnych formalności
 • Wysokie odszkodowanie
 • Niezależność finansowa
 • Nie wymaga badań
 • Przystępna cena
 • Szybka wypłata
 • Polska obsługa

Jeśli chcesz wiedzieć ile wyniosłaby Twoja składka ubezpieczenia IP (Income Protection), porozmawiaj z naszym konsultantem. U nas konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, zabezpiecz swoje zarobki i swoją rodzinę już dziś, póki jest jeszcze na to czas – serdecznie zapraszamy do kontaktu! ZADZWOŃ: 0792 3378 062

Źródło | https://profittree.co.uk/

UBEZPIECZENIE OD CHORÓB KRYTYCZNYCH

UBEZPIECZENIE

Niestety, nie można ustrzec się ciężkiej lub nieuleczalnej choroby można jednak złagodzić jej skutki. Przeczytaj naszą ofertę: Ubezpieczenie od chorób krytycznych.

UBEZPIECZENIE OD CHORÓB KRYTYCZNYCH

Ubezpieczenie od chorób krytycznych (z ang. Critical Illness Cover, w skrócie CIC) chroni finanse ubezpieczonego i jego bliskich przed skutkami ciężkich, często nieuleczalnych, chorób i ich powikłań. Polisa ta zabezpiecza m.in. przed schorzeniami, takimi jak: nowotwór, atak serca, wylew, choroba wieńcowa wymagająca operacji, przeszczep organu, niewydolność nerek, stwardnienie rozsiane, oparzenie trzeciego stopnia, choroba Parkinsona i Alzheimera, utrata wzroku lub słuchu. W ofercie znajduje się ponad 60 najczęściej spotykanych chorób oraz powikłań.

W przypadku diagnozy ciężkiej choroby, ubezpieczyciel wypłaci określone w polisie odszkodowanie.

Odszkodowanie, czyli suma ubezpieczenia (kwota na jaką jest się ubezpieczonym), pozwoli sfinansować kosztowne leczenie oraz zabezpieczyć rodzinę podczas nieobecności ubezpieczonego w pracy. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy ubezpieczony jest jedynym żywicielem rodziny.

Jeżeli posiadasz już ubezpieczenie, lecz nie rozumiesz jego działania lub nie jesteś pewien, czy oferuje odpowiednie zabezpieczenie, zgłoś się do nas po poradę na koszt firmy. Nasi polscy konsultanci szybko dobiorą odpowiednie rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych, a dzięki dostępowi do szerokiej gamy ubezpieczycieli możesz mieć pewność, że nie znajdziesz lepszej oferty na rynku.

Korzyści wynikające z polisy „Od Chorób Krytycznych” (CIC):

 • Szeroki wybór ubezpieczycieli
 • Brak zbędnych formalności
 • Wysokie odszkodowanie
 • Niezależność finansowa
 • Indywidualne podejście
 • Nie wymaga badań
 • Przystępna cena
 • Szybka wypłata
 • Polska obsługa

Jeśli chcesz wiedzieć ile wyniosłaby Twoja składka, porozmawiaj z naszym konsultantem. U nas konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, zabezpiecz swoje zdrowie i swoją rodzinę już dziś, póki jest jeszcze na to czas – serdecznie zapraszamy do kontaktu! ZADZWOŃ: 0792 3378 062

Źródło | https://profittree.co.uk/

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie na życie. Najprostsza i najtańsza metoda finansowego zabezpieczenia naszych bliskich. Przeczytaj naszą ofertę: Ubezpieczenie na życie w Szkocji.

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

Ubezpieczenie na życie w UK (znane także pod nazwą: Life Assurance, Life Insurance, Polisa na życie Life Cover) – to ubezpieczenie, które w przypadku śmierci posiadacza polisy (ubezpieczonego), zabezpieczy finansowo jego bliskich. Przez „bliskich” rozumie się osoby (lub osobę) wskazane przez ubezpieczonego w polisie, którym zostanie wypłacone odszkodowanie w przypadku śmierci ubezpieczonego (posiadacza polisy na życie).

Dzięki temu ubezpieczony ma pewność, iż bliskie mu osoby łatwiej zniosą jego odejście, ponieważ będą miały środki finansowe nie tylko na godne życie, ale również będzie je stać na, np.:

 • transport zwłok do Polski,
 • wyprawienie pochówku w Wielkiej Brytanii,
 • dalszą spłatę kredytów zaciągniętych przez ubezpieczonego,
 • spłatę pozostałych zobowiązań (telefon, Internet, czynsz, podatki, kablówka itd.).

W przypadku gdy odchodzi główny żywiciel rodziny, powstaje problem zapewnienia środków do życia jego bliskim. Dlatego ubezpieczenie na życie w UK, wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Tym bardziej że jego koszt może być dopasowany do możliwości finansowych ubezpieczonego, ponieważ istnieje możliwość ustawienia sumy ubezpieczenia (kwoty na jaką jest się ubezpieczonym).

Ubezpieczenie na życie w UK ma ponadto jeszcze jeden atut, jest nim możliwość wskazania osoby której zostanie wypłacone odszkodowanie, co przyśpiesza i ułatwia proces przekazania pieniędzy z polisy.

„Ubezpieczenie na życie Life Cover,  to nie przymus, lecz powinność wobec tych których kochamy, gdyż ubezpieczenie to zabezpiecza naszych bliskich w przypadku naszej śmierci lub poważnej choroby”.
– Nasz klient z Birmingham, posiadacz ubezpieczenia Life Assurance

Warto nadmienić, iż Life Insurance w Anglii, Szkocji, Walii dostępne jest w dwóch wersjach:

1) Term Life Assurance – to ubezpieczenie na czas określony, bardzo często powiązane ze spłatą brytyjskiego kredytu hipotecznego, w którym ustalamy jak długo będzie chroniła nas polisa na życie, np. przez 20 lat, bo tyle będzie trwała spłata kredytu hipotecznego. W tym wariancie rodzina ubezpieczonego otrzyma odszkodowanie, jeśli ubezpieczony umrze w okresie trwania polisy. Ubezpieczenie Term Life Assurance w Anglii, dzieli się jeszcze na:

 • Level Term Assurance – składki oraz suma ubezpieczenia (odszkodowanie) pozostaje bez zmianprzez cały okres trwania polisy na życie.
 • Decreasing Term Assurance – składki oraz suma odszkodowania zmniejszają się z każdym rokiemtrwania ubezpieczenia (polisy) na życie.

2) Whole of Life Assurance – to ubezpieczenie na czas nieokreślony, w którym polisa chroni nas przez całe życie. W tym wariancie bliscy ubezpieczonego otrzymają odszkodowanie, niezależnie od daty śmierci posiadacza polisy. Co do zasady składka i suma ubezpieczenia, jest stała przez cały okres trwania polisy.

Jeśli posiadają już Państwo ubezpieczenie na życie w UK, lecz nie rozumieją Państwo jego działania lub nie są Państwo pewni, czy oferuje ono odpowiednie zabezpieczenie, to zapraszamy do nas po bezpłatną poradę.

Najważniejsze aspekty polisy/ubezpieczenia na życie w Profit Tree:

 • Wskazanie osoby, której zostaną przekazane pieniądze
 • Ochrona finansowa naszych bliskich
 • Szeroki wybór ubezpieczycieli
 • Brak zbędnych formalności
 • Obsługa posprzedażowa
 • Wysokie odszkodowanie
 • Indywidualne podejście
 • Przystępna cena
 • Szybka wypłata
 • Polska obsługa

Jeżeli chcesz wiedzieć ile wyniosłaby Twoja składka, porozmawiaj z naszym konsultantem. U nas konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, chroń swoją rodzinę już dziś, póki jest jeszcze na to czas – serdecznie zapraszamy do kontaktu! ZADZWOŃ: 0792 3378 062

Źródło | https://profittree.co.uk/

UBEZPIECZENIE PIĘĆDZIESIĄT PLUS

UBEZPIECZENIE

Dojrzałość to nie tylko doświadczenie, to także zdolność do brania odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich. Przeczytaj naszą ofertę: Ubezpieczenie pięćdziesiąt plus w Szkocji.

UBEZPIECZENIE PIĘĆDZIESIĄT PLUS

Polisa „Pięćdziesiąt Plus” (z ang. Over Fifties) to ubezpieczenie bezterminowe (dożywotnie), przeznaczone dla osób pomiędzy 50 a 80 rokiem życia, nie wymagające analizy stanu zdrowia, dlatego też jest idealnym rozwiązaniem dla osób które borykają się z problemami zdrowotnymi.

Polisa ta może pomóc w pokryciu kosztów leczenia, a po śmierci ubezpieczonego wypłacana jest jego bliskim, zatem chroni rodzinę i zdrowie ubezpieczonego.

W polisie znajduje sie dwuletnie wyłączenie ryzyka ubezpieczeniowego, co oznacza że ubezpieczyciel wypłaci pełne odszkodowanie, jeśli polisa będzie trwała dłużej niż 2 lata.

W przypadku gdy ubezpieczony umrze w przeciągu dwóch lat od zawarcia polisy, jego bliscy otrzymają 150% wpłaconych składek. Jeśli natomiast ubezpieczony straci życie wskutek wypadku, wpłacone składki zostaną w pełni zwrócone.

W przypadku gdy miną dwa lata od zawarcia polisy, a u ubezpieczonego zostanie zdiagnozowana ciężka choroba (np. nowotwór, Alzhaimer) lub na skutek choroby/wypadku ubezpieczony dozna poważnego uszczerbku na zdrowiu (np. amputacja kończyny, wylew, demencja, utrata wzroku, przeszczep organu) ubezpieczyciel wypłaci 20% sumy ubezpieczenia (kwoty na jaką jest się ubezpieczonym), a ubezpieczony będzie nadal podlegał ochronie polisy.

Korzyści wynikające z polisy (ubezpieczenia) Over 50’s:

 • Ochrona finansowa zdrowia ubezpieczonego
 • Ochrona finansowa bliskich ubezpieczonego
 • Szeroki wybór ubezpieczycieli
 • Brak zbędnych formalności
 • Wysokie odszkodowanie
 • Dożywotnia ochrona
 • Nie wymaga badań
 • Przystępna cena
 • Szybka wypłata
 • Polska obsługa

Jeśli chcesz wiedzieć ile wyniosłaby Twoja składka, porozmawiaj z naszym konsultantem. U nas konsultacje odbywają się na koszt firmy, dlatego nie zwlekaj, zabezpiecz swoje zdrowie i swoich bliskich już dziś, póki jest jeszcze na to czas – serdecznie zapraszamy do kontaktu! ZADZWOŃ: 0792 3378 062

Źródło | https://profittree.co.uk/

» LISTA CHORÓB KRYTYCZNYCH

Lista chorób krytycznych zawarta w polisie może różnić się w zależności od ubezpieczyciela zarówno liczbą jak i zakresem. Jednak najczęściej zawarte są choroby jak poniżej:

» choroba Alzheimera,
» Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
» Parkinsona,
» choroba neuronu ruchowego oraz terminalna,
» nowotwór łagodny ośrodkowego układu nerwowego,
» zapalenie opon mózgowych,
» operacja aorty wieńcowej,
» pomostowanie tętnicy wieńcowej,
» wymiana lub naprawa zastawki serca,
» transplantacja organu głównego, mastektomia z DCIS,
» operacja na otwartym sercu, usunięcie gałki ocznej,
» niedokrwistość plastyczna, kardiomiopatia,
» niewydolność nerek,
» niewydolność wątroby,
» stwardnienie rozsiane,
» zanik wieloukładowy,
» postępujące porażenie nadjądrowe,
» niewydolność oddechowa,
» udar mózgu,
» nadciśnienie płucne,
» toczeń rumieniowaty układowy,
» ślepota,
» śpiączka,
» głuchota,
» demencja,
» zapalenie mózgu,
» atak serca,
» zarażenie wirusem HIV,
» utrata kończyn,
» utrata mowy,
» paraliż kończyny,
» oparzenia trzeciego stopnia,
» całkowita i trwała niepełnosprawność,
» urazowe uszkodzenie głowy.

» DLACZEGO UBEZPIECZENIE DOCHODU?

Ubezpieczenie od utraty dochodów w UK (z ang. Income Protection lub Permanent Health Insurance, zwane też ubezpieczeniem od utraty zdolności do pracy) to ubezpieczenie mające na celu zapewnienie nam i naszym bliskim stabilności finansowej, w momencie gdy nasze zarobki zostaną niespodziewanie przerwane, na skutek choroby lub wypadku.

Ubezpieczenie to w Wielkiej Brytanii jest najczęściej wypłacane z następujących powodów:

» Urazy i złamania (np. złamana noga, zwichnięta ręka, uszkodzenie kręgów szyjnych, przepuklina)
» Zaburzenia układu pokarmowego (np. zapalenie wyrostka, kamica nerkowa, choroby jelit)
» Uszkodzenia mięśniowo-szkieletowe (np. zerwanie ścięgna Achillesa, bóle stawów)
» Problemy z kręgosłupem (np. zwyrodnienie kręgosłupa, dyskopatia, rwa kulszowa)
» Infekcje (np. angina, zapalenie płuc, zatrucie pokarmowe)
» Choroby układu krążenia (np. choroba wieńcowa, udar)
» Problemy psychiczne (np. depresja, stany lękowe)
» Problemy z oddychaniem (np. astma, POHP)
» Nowotwory (np. rak trzustki, przełyku, płuc)
» Choroby skóry (np. ropowica, czerniak)

» DLACZEGO POLISA NA ŻYCIE?

Ubezpieczenie na życie w UK (znane także pod nazwą: Life Assurance, Life Insurance, Polisa na życie Life Cover) – to ubezpieczenie, które w przypadku śmierci posiadacza polisy (ubezpieczonego), zabezpieczy finansowo jego bliskich. Przez „bliskich” rozumie się osoby (lub osobę) wskazane przez ubezpieczonego w polisie, którym zostanie wypłacone odszkodowanie w przypadku śmierci ubezpieczonego (posiadacza polisy na życie).

Dzięki temu ubezpieczony ma pewność, iż bliskie mu osoby łatwiej zniosą jego odejście, ponieważ będą miały środki finansowe nie tylko na godne życie, ale również będzie je stać na, np.:

» transport zwłok do Polski,
» wyprawienie pochówku w Wielkiej Brytanii,
» dalszą spłatę kredytów zaciągniętych przez ubezpieczonego,
» spłatę pozostałych zobowiązań (telefon, Internet, czynsz, podatki, kablówka itd.).

DZIEŃ ZA DNIEM

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.