Do Wielkiej Brytanii zbliża się huragan Rita

Kolejny żywioł nawiedzi Wyspy. Ma spowodować spadek temperatur i wichury.

Według najnowszych doniesień pogodowych pod koniec tygodnia czeka nas następny huragan.

Meteorolodzy ostrzegają przed spadkiem temperatur w Wielkiej Brytanii. W niektórych obszarach spodziewajmy się stopni poniżej zera i śniegu. Zła pogoda będzie spowodowana nadejściem huraganu o wdzięcznym imieniu Rita, który obecnie znajduje się nad Atlantykiem.

Met Office uważa, że prędkość wiatru dojdzie nawet do 80 km / h , a do tego towarzyszyć będą opady. Najgorzej ma być w północnej części Wielkiej Brytanii.

Synoptycy zapowiadają jednocześnie, że nad Wyspy nadejdzie mroźny front, jednak huragan Rita nie przyniesie tak dramatycznych skutków jak Ophelia.

Oli Claydon z  Met Office powiedział:

„Zimny front zmierza w stronę kraju. Temperatury w ciągu dnia zaczną spadać, pod koniec tygodnia mocno to odczujemy. Miejscami można spodziewać się wichur, dni będą zimne, deszczowe”.

Anomalia pogodowe są skutkiem La Nina. Jest to zjawisko polegające na utrzymywaniu się nad Oceanem Spokojnym bardzo niskich temperatur wody. W tych rejonach jest ona zazwyczaj ciepła, dlatego obecnie, zderzenie dwóch skrajnych temperatur powoduje cyklony oraz burze tropikalne.

Opady śniegu, które na obecną chwilę zapowiadane są w Szkocji, mają pojawić się również na południu kraju w ciągu kilku tygodni.  Może w tym roku meteorolodzy nie pomylą się i w końcu będziemy mieć białe Święta w Wielkiej Brytanii.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.