» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.oekonews.at

Wiedeń – Citybike odniosła wielki sukces w 2014 roku ustawiając nowe rekordy. Po pierwsze wzrosła liczba podróżnych korzystających z usługi do 980 tysięcy. Po drugie zanotowano 100 tysięcy nowych użytkowników!

__________________________________________________________________________________________________________________

120 stacje z 3065 miejscami rowerowymi i 1500 rowerów tak właśnie wygląda infrastruktura darmowej wypożyczalni rowerów Citybike w Wiedniu. Z ponad 980.000 wypożyczeń szybkimi krokami zmierza Citybike do 1 milona. 100.000 nowych kont stanowi wzrost o 24 % w stosunku do roku 2013. Na koniec 2014 roku Citybike posiada aż 585 tysięcy użytkowników.

Hans-Erich Dechant dyrektor Citybike w Wiedniu jest bardzo zadowolony z dwunastu lat rozwoju i ekspansji: „Chciałbym szczególnie podziękować oddanym pracownikom, którzy utrzymują system. Wiele pozytywnych opinii i wartościowe pomysły tych ludzi którzy na co dzień korzystają z naszego serwisu, mobilizują nas do ciągłej poprawy oferty. Jestem też wdzięczny rowerowej społeczności Citybike, która przyczyniła się do życia tego projektu.”

Każdy kto mieszka lub w ciągu ostatnich 12 lat przyjechał do Wiednia wielokrotnie widział stacje rowerowe lub rowerzystów przemierzających miasto na rowerach Citybike. Jest to usługa bardzo wygodna i dostępna dla każdego. Można mieć do niej dostęp posiadając: specjalną kartę Citybike Wien lub kartę bankomatową austriackiego banku, a dla turystów przewidziano dostęp za pomocą karty kredytowej. Po rejestracji pobierana jest jednorazowa oplata w wysokości 1 euro. Pierwsza godzina wypożyczenia jest gratis!

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.

Sharing is caring!