Wielka Brytania zwalnia?!

Wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale tego roku zwolnił i osiągnął poziom 0,4%. To dość znaczący spadek w porównaniu z ostatnim kwartałem zeszłego roku kiedy to wzrost gospodarczy wyniósł 0,6%.

Jak poinformowało BBC spadek wzrostu gospodarczego jest spowodowany głównie spowolnieniem w branży budowlanej. Mimo spadku wzrostu gospodarczego komentatorzy podkreślają, że pierwszy kwartał tego roku był 13-stym z rzędu kwartałem z dodatnim wzrostem gospodarczym i to jeszcze z poziomem wzrostu sektora usług około 0,6%.

Opublikowane właśnie dane nie są jednak całkowitym zaskoczeniem. Na początku tego miesiąca Bank of England ostrzegł, że w związku z referendum jakie ma odbyć się 23 czerwca wzrost gospodarczy może być niższy w pierwszym kwartale tego roku z powodu niepewności co do dalszych losów Wielkiej Brytanii w strukturach Unii Europejskiej.

Niektórzy analitycy są jednak zdania, że nie można składać na karb referendum wszystkich czynników odpowiedzialnych za spowolnienie gospodarcze. Jeśli by przychylić się do ich zdania to pojawia się pytanie czy Wielką Brytanię nie czeka kolejne spowolnienie gospodarcze? Być może więc upadek BHS jaki został ogłoszony w ostatnich dniach nie był przypadkiem ale pierwszym znaczącym symptomem zastoju gospodarczego jaki nas niedługo może czekać.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!