Wielka Brytania – rekordowe nakłady na zdrowie

Wielka Brytania od lat boryka się z problemami w ochronie zdrowia. Ostatnie dane prezentowane przez National Health Service wskazują, że pomimo rekordowych dla Wielkiej Brytanii nakładów na zdrowie, to wciąż odbiega ona od Europejskiej czołówki.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Raport wykonany przez Institute for Fiscal Studies and the Health Foundation wskazuje, że przy 9,5 proc PKB nakładów na zdrowie w Wielkiej Brytanii w 2016r., przed wyspami w czołówce państw inwestujących w zdrowie publiczne, plasują się: Niemcy, Szwecja, Francja, Holandia, Belgia, Dania i Austria.

Zgodnie z raportem, w przypadku gdyby Rząd Wielkiej Brytanii ustanowił proporcjonalność nakładów na zdrowie na tym samym poziomie co Niemcy (11,3 proc.) to oznaczałoby dodatkowe 30 mld funtów do kasy NHS.

Wlk. Brytania potrzebuje nowej strategii prowadzenia polityki zdrowotnej

Według autorów raportu, żeby przeciwstawić się rosnącej liczbie zachorowań wśród młodych ludzi, fundusz musi zwiększyć finansowanie o co najmniej 4 proc. przez najbliższe 15 lat – co jest równowartością wzrostu nakładu na 2 tys. funtów na jedno gospodarstwo domowe.

NHS złożyło już petycje w Brytyjskim Parlamencie, w celu wprowadzenia w życie długoterminowej strategii polityki ochrony zdrowia, obejmującej działanie do 2035 r.

Źródło | Cooltura24.co.uk

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!