Wielka Brytania może odwołać Brexit bez konsekwencji

Wielka Brytania może zrezygnować z Brexitu i pozostać w Unii Europejskiej na tych samych zasadach co wcześniej – stwierdził francuski rząd. “Cały czas powtarzamy, że drzwi do Wspólnoty pozostają otwarte” – powiedziała Nathalie Loiseau, francuska minister ds. Europejskich.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Loiseau podkreśliła, że zarówno Francja, jak i inne państwa członkowskie nadal UE nie chcą, by Wielka Brytania opuściła blok. Jak zauważa “Independent”, słowa francuskiej minister padły po tym, jak negocjacje w sprawie porozumienia między UK a Unią utknęły w martwym punkcie.

O “odwracalności” Brexitu są przekonani także najwyżsi rangą urzędnicy UE, m.in. Jean-Claude Juncker i Donald Tusk.

“Cały czas powtarzamy, że drzwi do UE pozostają otwarte. My nie chcieliśmy odejść od Wielkiej Brytanii” – mówiła Loiseau. “To Brytyjczycy zdecydowali, że chcą opuścić Unię” – dodała.

Zapytana o to, czy Wielka Brytania mogłaby pozostać w UE na dotychczasowych warunkach, potwierdziła, że to możliwe. “Państwa Wspólnoty są w tej sprawie jednomyślne. Najlepszy, najbardziej korzystny status to status członkowski” – powiedziała.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska uznała, że jeżeli Wielka Brytania opuści Unię, będzie musiała ponownie aplikować o status członkowski. Oznacza to, że może nie otrzymać rabatu i preferencyjnych zasad traktowania, jakimi cieszyła się dotychczas.

Proces Brexitu został rozpoczęty 29 marca 2017 roku. Zgodnie z ustaleniami, Wielka Brytania powinna opuścić Unię w ciągu dwóch lat od tej daty – a więc najpóźniej do 29 marca 2019 roku.

Najnowsze badania pokazują, że większość Brytyjczyków nie jest zadowolona z pracy rządu w sprawie Brexitu. Jednocześnie niemal połowa ankietowanych (46 proc.) popiera pomysł przeprowadzenia kolejnego referendum w tej sprawie.

Za powtórzeniem referendum w sprawie Brexitu opowiada się liczne grono parlamentarzystów oraz polityków różnych opcji, m.in. Tony Blair i Nigel Farage.

Źródło | Cooltura24 | jsa

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!