Wielka Brytania może odwołać Brexit bez konsekwencji

Wielka Brytania może zrezygnować z Brexitu i pozostać w Unii Europejskiej na tych samych zasadach co wcześniej – stwierdził francuski rząd. “Cały czas powtarzamy, że drzwi do Wspólnoty pozostają otwarte” – powiedziała Nathalie Loiseau, francuska minister ds. Europejskich.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Loiseau podkreśliła, że zarówno Francja, jak i inne państwa członkowskie nadal UE nie chcą, by Wielka Brytania opuściła blok. Jak zauważa “Independent”, słowa francuskiej minister padły po tym, jak negocjacje w sprawie porozumienia między UK a Unią utknęły w martwym punkcie.

O “odwracalności” Brexitu są przekonani także najwyżsi rangą urzędnicy UE, m.in. Jean-Claude Juncker i Donald Tusk.

“Cały czas powtarzamy, że drzwi do UE pozostają otwarte. My nie chcieliśmy odejść od Wielkiej Brytanii” – mówiła Loiseau. “To Brytyjczycy zdecydowali, że chcą opuścić Unię” – dodała.

Zapytana o to, czy Wielka Brytania mogłaby pozostać w UE na dotychczasowych warunkach, potwierdziła, że to możliwe. “Państwa Wspólnoty są w tej sprawie jednomyślne. Najlepszy, najbardziej korzystny status to status członkowski” – powiedziała.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska uznała, że jeżeli Wielka Brytania opuści Unię, będzie musiała ponownie aplikować o status członkowski. Oznacza to, że może nie otrzymać rabatu i preferencyjnych zasad traktowania, jakimi cieszyła się dotychczas.

Proces Brexitu został rozpoczęty 29 marca 2017 roku. Zgodnie z ustaleniami, Wielka Brytania powinna opuścić Unię w ciągu dwóch lat od tej daty – a więc najpóźniej do 29 marca 2019 roku.

Najnowsze badania pokazują, że większość Brytyjczyków nie jest zadowolona z pracy rządu w sprawie Brexitu. Jednocześnie niemal połowa ankietowanych (46 proc.) popiera pomysł przeprowadzenia kolejnego referendum w tej sprawie.

Za powtórzeniem referendum w sprawie Brexitu opowiada się liczne grono parlamentarzystów oraz polityków różnych opcji, m.in. Tony Blair i Nigel Farage.

Źródło | Cooltura24 | jsa

Zobacz na jakie choroby można zabezpieczyć siebie i najbliższych; dlaczego warto mieć zabezpieczenie dochodu jak również polisę na życie. Dowiedz się więcej!

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.
/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.