» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.heute.at

Według wysokiej rangi eksperta komitetu antyterrorystycznego Rady Bezpieczeństwa ONZ jedna z wiedeńskich Dżihadystek została zabita, a drugą uważa się za zaginioną. Dla przypomnienia: dwie nastolatki z Wiednia wiosną tego roku wyjechały do Syrii aby dołączyć do bojowników Państwa Islamskiego by brać udział w „świętej wojnie”.

_____________________________________________________________________________________________

Według najnowszych informacji o dwóch 15-letnich dziewczynach, które z Austrii, gdzie mieszkały w ciągu ostatnich kilku lat, wyjechały, a właściwie uciekły z domu do Syrii, aby dołączyć do bojowników Państwa Islamskiego by brać udział w Jihadzie. Wszyscy, ich rodziny i tajne służby obu krajów prowadzili bezskutecznie ich poszukiwania. Jak podaje portal internetowy „ynet” jedna z nich zginęła w walkach w Syrii, druga zaginęła.

Potwierdzenie tej informacji nie jest jeszcze oficjalnie możliwe. Od austriackiego MSW nie można uzyskać jednoznacznej informacji.

Samra i Sabina.
Dwie dziewczyny Samra K. i Sabina S – których rodzice są bośniackimi uchodźcami – zniknęły w kwietniu informując rodzinę i znajomych, że odchodzą, bo chcą walczyć w wojnie w Syrii. Na początku samolotem udały się do Ankary, a następnie do położonej na południu Turcji Adany. W tym miejscu ślad się po nich urywa.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.