We come in PiS

Dzieci rodzą się w obfitości tylko tam, gdzie nie ma kontroli rozumu. Tam, gdzie ona jest urodzi się co najwyżej jedno dziecko, bo każdy świadomy rodzic chce i sam żyć na poziomie i co najmniej taki sam poziom zapewnić dziecku.

Fonetyczne skojarzenie zawarte w tytule rzuciło się na mnie z siłą wybuchu jądrowego w chwili objęcia władzy przez nowy rząd w Polsce i tak mi już zostało. Kinomaniacy i wielbiciele filmów science fiction wiedzą doskonale, że jeżeli cokolwiek ląduje na Ziemi i wygłasza sakramentale zdanie: „we come in peace”, to nie dosłuchawszy nawet tego do końca należy zmiatać, gdzie pieprz rośnie, albo i dalej, bo już jest źle, a będzie jeszcze gorzej.

Od początku rządów PiS-u dziękuję codziennie Panu Bogu na kolanach, że urodziłam się i wychowałam w kraju komunistycznym, gdzie Jedynie Słusznej Prawdy strzegło Prawo i Sprawiedliwość również Jedynie Słuszne i nie mogło być mowy o samodzielnym myśleniu, a kto pomyślał inaczej miał przechlapane i musiał się zdrowo pilnować.

Mogą Państwo stwierdzić (i poniekąd nie bez racji), że mi odbiło, bo żeby za coś takiego zanosić modły dziękczynne do Stwórcy, to trzeba mieć nierówno pod sufitem. Może i tak, i sprzeczać się nie zamierzam, ale dzięki temu dość ekstremalnemu treningowi nie muszę w chwili obecnej z obłędem w oczach poszukiwać wokół siebie grubego sznura, żeby się na nim obwiesić z bezsilnej rozpaczy. Z filozoficznym bowiem spokojem stwierdzam, że jak na razie Kaczyński prochu nie wynalazł i jego partia stosuje te same sztuczki, co każda władza dążąca do absolutyzmu. Są obrzydliwe i podłe, ale znane mi na wylot – dlatego mniej przerażające.

Boli, oczywiście, pytanie „dlaczego?”. Dlaczego w kraju, który ma za sobą tak straszną historię znów doszło do wynaturzenia? Dlaczego Polska, której się wydaje, że jest wyjątkowa, znów staje do zawodów w konkursie o najlepszy polityczno-surrealistyczny kabaret?

Tak, wiem, że inteligencja z tego kraju wyjechała, a ci, który pozostali nie udźwignęli ciężaru. To smutne.

Może to i naturalne, że naród po takich przejściach nie zdążył wyrobić sobie politycznej tożsamości i guzik go obchodzi, kto rządzi, byle z pensji starczyło na furę i komórę?!

Nie mnie na takie pytania odpowiadać, bo brak mi zrozumienia i tolerancji dla głupców. Sposób, w jaki PiS wygrał wybory jest bardzo prosty. IQ elektoratu tej partii raczej nie mieści się w granicach wymaganych na dawnej polskiej maturze. Wszystko zgodnie ze schematem, że im głupszy elektorat, tym łatwiej rządzić. Tak. A Polacy, niestety, nie chadzają gromadnie do wyborów. PiS ze swoimi obietnicami dotarł do tych, którzy mają wieczne pretensje do rządu i za każde swoje niepowodzenie obwiniają władzę. No, bo jak może mi być dobrze, jeżeli mieszkam na wsi, mam ośmioro dzieci, pole samo nie chce się zaorać, a wódka jest droższa od oleju napędowego. Może być dobrze? Nie może. Do tego jeszcze dzieci i żona wołają jeść, a to już zupełny koszmar.

Pojęcie „wyborczej kiełbasy” jest znane każdej władzy. Ludowi trzeba obiecać to, czego mu najbardziej brakuje. Polakom rozpaczliwie brakuje opieki socjalnej, troski państwa o nich, a co ważniejsze o dzieci. Dzieci rodzą się w obfitości tylko tam, gdzie nie ma kontroli rozumu. Tam, gdzie ona jest urodzi się co najwyżej jedno dziecko, bo każdy świadomy rodzic chce i sam żyć na poziomie i co najmniej taki sam poziom zapewnić dziecku. W polskich warunkach jest to czasami kwadratura koła i wcale się nie dziwię rozpaczy pewnej pani doktor, która zakochała się w malarzu, który nie zdobył sławy w Paryżu, jeździ zdechłym fiatem i ma w nosie wczasy na Bermudach, a ceni sobie tylko i wyłącznie miłość i relacje międzyludzkie. Pani doktor ma dwóch synów, którzy oczekują od matki, że kupi im mieszkania w Warszawie i będzie zarabiała forsę, a nie leczyła pacjentów. Konflikt interesów tego przypadku jest stanowczo nie na temat i nie ma być przedmiotem tego artykułu, choć może i powinien….

Ważne są również świadczenia socjalne dla ludzi chorych i starych. Tych świadczeń również w Polsce nie ma. Polska nie jest opiekuńczym państwem. Ludzie łakną tej opieki i jak kania dżdżu jej wyglądają. Na obietnicach można pojechać dowolnie daleko…

Powstrzymam się od kazań, bo one Kaczyńskiego nie wzruszą. To mistrz machiawelizmu i manipulacji. Jego działania z pewnością doprowadzą do tego, że poczuje się, jak Orban, ale nie doprowadzą do szczęścia elektoratu.

Mogłabym dowolnie długo tłumaczyć dlaczego nienawidzę myśli, że Polska stanie się drugim Budapesztem i dlaczego szlag mnie na to trafia. Polak, Węgier dwa bratanki. A i owszem, ale nie zawsze. Nasza historia nie zarejestrowała wzajemnego konfliktu, nie mniej jednak Węgry opowiedziały się po stronie Hitlera i obecna polityka Węgier jest bardzo profaszystowska. Nihil novi sub sole.

Polityka PiS-u bardzo przypomina mi wszystko, czego nienawidzę od dziecka. Obiecywanie mi, że nagle znajdę się na Węgrzech powoduje, że absolutnie nie mam ochoty myśleć o przyszłości, a przedstawianie Angeli Merkel w polskich gazetach jako Hitlera odbieram, jako zamach na demokrację.

To pomieszanie pojęć historycznych, manipulacja nimi powoduje, że ludziom takim, jak ja zaczyna brakować cierpliwości. Mam ochotę zacząć krzyczeć! Krzyczeć, żeby przestano mordować demokrację! Krzyczeć, żeby pozwolono nam żyć w poszanowaniu naszych wartości!

Drodzy Państwo, pozwólcie nam krzyczeć, proszę. Może ten krzyk usłyszy Bruksela i nie zaprzepaści okazji do zrobienia porządku z Polską – tą Polską.

OM | Joanna Goldberg

Wyślij szybką wiadomość

0 + 6 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!