Ważna informacja dla niepłacących za TV licence

Od 1 września 2016 zmieniają się zasady opłat za TV licence. Przeczytaj czy nadal nie będziesz potrzebować licencji.

Do tej pory jedynie osoby ogladające programy telewizyjne na żywo musiały opłacać licencję w wysokości £145.50 rocznie. Jeżeli natomiast oglądały programy wcześniej już wyemitowane, licencja nie była wymagana. O tym fakcie informowałem w artykule: Prosty sposób na uniknięcie opłaty za TV licence.

W ciągu ostatnich lat coraz więcej osób decydowało się właśnie na takie rozwiązanie. Zamiast oglądać telewizję na żywo wybierało streamowanie programów z opóźnieniem, rezygnowało z TV licence i oszczędzało w ten sposób co roku £145. Szacuje się, że obecnie pół miliona gospodarstw domowych w UK nie opłaca licencji za telewizję.

Na 1 września 2016 zapowiedziano ważną zmianę polegającą na tym, że osoby korzystające z aplikacji iPlayer będą musiały opłacać licencję bez względu na to czy oglądają programy na żywo czy nie. Korzystanie z innych apliacji streamujących wyemitowane programy (ITV Player, All 4), Youtube oraz innych platform streamujących filmy (Netflix, Amazon Prime i innych) w dalszym ciągu nie będzie wymagać licencji. iPlayer jest jednak bardzo popularną aplikacją więc ta zmiana przepisów prawdopodobnie spowoduje, że tysiące osób z powrotem zacznie opłacać licencję.

O zapowiedzianej zmianie w prawie informuje agencja TV Licensing wysyłając listy do wszystkich osób, które nie opłacają licencji. To bardzo ważna informacja ponieważ korzystanie w dalszym ciągu z BBC iPlayer po 1 września 2016 i nieopłacanie licencji może skończyć się sprawą w sądzie i grzywną w wysokości do £1,000. Jeżeli macie znajomych którzy nie opłacają licencji, przekażcie im wiadomość, że po tej dacie nie będą mogli korzystać z BBC iPlayer albo będą musieli zapłacić za licencję.

Źródło / Paweł Kłosiński

smart polak

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!