Ważna informacja dla niepłacących za TV licence

Od 1 września 2016 zmieniają się zasady opłat za TV licence. Przeczytaj czy nadal nie będziesz potrzebować licencji.

Do tej pory jedynie osoby ogladające programy telewizyjne na żywo musiały opłacać licencję w wysokości £145.50 rocznie. Jeżeli natomiast oglądały programy wcześniej już wyemitowane, licencja nie była wymagana. O tym fakcie informowałem w artykule: Prosty sposób na uniknięcie opłaty za TV licence.

W ciągu ostatnich lat coraz więcej osób decydowało się właśnie na takie rozwiązanie. Zamiast oglądać telewizję na żywo wybierało streamowanie programów z opóźnieniem, rezygnowało z TV licence i oszczędzało w ten sposób co roku £145. Szacuje się, że obecnie pół miliona gospodarstw domowych w UK nie opłaca licencji za telewizję.

Na 1 września 2016 zapowiedziano ważną zmianę polegającą na tym, że osoby korzystające z aplikacji iPlayer będą musiały opłacać licencję bez względu na to czy oglądają programy na żywo czy nie. Korzystanie z innych apliacji streamujących wyemitowane programy (ITV Player, All 4), Youtube oraz innych platform streamujących filmy (Netflix, Amazon Prime i innych) w dalszym ciągu nie będzie wymagać licencji. iPlayer jest jednak bardzo popularną aplikacją więc ta zmiana przepisów prawdopodobnie spowoduje, że tysiące osób z powrotem zacznie opłacać licencję.

O zapowiedzianej zmianie w prawie informuje agencja TV Licensing wysyłając listy do wszystkich osób, które nie opłacają licencji. To bardzo ważna informacja ponieważ korzystanie w dalszym ciągu z BBC iPlayer po 1 września 2016 i nieopłacanie licencji może skończyć się sprawą w sądzie i grzywną w wysokości do £1,000. Jeżeli macie znajomych którzy nie opłacają licencji, przekażcie im wiadomość, że po tej dacie nie będą mogli korzystać z BBC iPlayer albo będą musieli zapłacić za licencję.

Źródło / Paweł Kłosiński

smart polak

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA