Wadliwe kamizelki ratunkowe powodem utonięć uchodźców!?

Choć szokująca informacja pochodzi sprzed dwóch tygodni, warto o niej przypomnieć w kontekście zbliżającej się wielkimi krokami kolejnej fali uchodźców do Europy.

Według brytyjskiego dziennika „Daily Mail” w tureckim warsztacie powstawały wadliwe kamizelki ratunkowe, które później były sprzedawane syryjskim uchodźcom. W wyniku wadliwych kamizelek najprawdopodobniej setki uchodźców zwyczajnie utonęło.

Na trop nieuczciwych wytwórców kamizelek ratunkowych wpadła turecka policja podczas nalotu na wspomniany warsztat w mieście Izmir. Na ironię, w warsztacie miały pracować syryjskie dzieci, które produkowały kamizelki z wadliwych materiałów. W tureckim warsztacie policjanci zabezpieczyli ponad 1000 kamizelek ratunkowych, które miały zostać sprzedane uchodźcom próbującym dotrzeć do Grecji przez morze.

Wadliwe kamizelki ratunkowe były wyprodukowane z materiału, który kompletnie nie był zdolny do utrzymania korzystających z nich osób na powierzchni wody. Kamizelki w wodzie nabierały tak dużej masy, że użytkownik kamizelki momentalnie tonął.

Ilu uchodźców utonęło w wyniku użytkowania wadliwych kamizelek trudno w sumie oszacować. Tak samo jak trudno oszacować, ilu uchodźców utonęło w morzu w drodze do Europy. Mówi się o ponad 20 tysiącach osób, które spoczęły na dnie Morza Śródziemnego tworząc swoiste cmentarzysko.

OM | Open Magazyn.pl

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA