W Szkocji aresztowano mężczyznę za obrażanie uchodźców na Facebooku!

Szkocka policja nie ma zamiaru tolerować rasistowskich zachowań w mediach społecznościowych. Właśnie aresztowała mężczyznę za obraźliwe wpisy o uchodźcach.

40-latek zamieszkujący Rothesay, największe miasto na wyspie, dopuścił się serii rasistowskich wpisów na temat osiedlenia na szkockiej wyspie Bute 20 rodzin z Syrii. I pewnie „radosnej twórczości” nie byłoby końca, gdyby nie fakt, że do mieszkania Szkota zapukała policja. Mężczyznę aresztowano.

„Mam nadzieję, że aresztowanie mężczyzny wyśle jasny sygnał do innych osób, że szkocka policja nie ma zamiaru tolerować takich zachowań, które jawnie propagują nienawiść i prowokują agresywne zachowania” – skomentował Ewan Wilson.

Sprawę skomentował również koordynator związany z osiedlaniem uchodźców w Szkocji, Humza Yousaf, który oświadczył, że poinformował już policję o licznych podyktowanych islamofobią groźbach, jakie otrzymywał: – „Jestem prawdziwie dumny ze Szkotów, którzy podali ciepłą, przyjazną dłoń nowym sąsiadom” – dodał Humza Yousaf, Minister Spraw Zagranicznych, w Szkocji.

Przypomnijmy:

Szkockie władze zadeklarowały przyjęcie 1000 uchodźców z Syrii. Pierwsze rodziny pojawiły się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, na lotnisku w Glasgow. Syryjczycy przylecieli na pokładzie samolotu „Enter Air” polskiej linii czarterowej. Część z rodzin została ulokowana na wyspie Bute, a władze powzięły konieczne przygotowania, aby zagwarantować odpowiednie bezpieczeństwo okolicy. Według dziennika „The Guardian”, przez całą zimę w lokalnym kościele działa centrum spotkań, gdzie uchodźcy, pochodzący głównie z małych wiosek, mogą spotkać się z innymi mieszkańcami, poznać nowe zwyczaje oraz skorzystać z różnego rodzaju pomocy.

OM | Open Magazyn.pl

NASZ KOSZYK USŁUG

» REMONTY / HANDYMAN » ELEKTRYKA » HYDRAULIKA » SYSTEMY ALARMOWE » TELEWIZJA SATELITARNA » SPRZĄTANIE » PROBLEMY MIESZKANIOWE » NAPRAWA KOMPUTERÓW, TABLETÓW, SMARTFONÓW U KLIENTA W DOMU » » WYWÓZ ŚMIECI W LONDYNIE » PRZEPROWADZKI » » POMOC W TŁUMACZENIU W URZĘDACH, SZPITALU, SZKOLE, ETC. W LONDYNIE » MONTAŻ I SPRZEDAŻ OKNA I DRZWI – SZKOCJA » FIRMA PRZEWOZOWA » BENEFITY / POMOC W URZĘDZIE, ETC. » TŁUMACZENIA » STRONY INTERNETOWE » FOTOGRAFIA OKOLICZNOŚCIOWA » COACHING » TAROT

Wyślij szybką wiadomość

5 + 0 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

SZKOCJA

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!