„W moim ogrodzie jest jeż i bardzo się boję”

Jak co roku wraz ze zbliżającym się końcem roku zwiększa się w Wielkiej Brytanii liczba absurdalnych zgłoszeń na numer alarmowy 999. Policja ujawniła kilka z nich apelując o rozwagę przy wybieraniu tego numeru.

_______________________________________________________________________________________________

Jak informuje „Daily Express” w ostatnim czasie na numer alarmowy zadzwoniła m.in. kobieta, która zgłosiła, że w jej ogródku przy domu znajduje się jeż, którego się boi.

Oprócz niej policja z Manchesteru odebrała także połączenie od sfrustrowanego mężczyzny, który czekał 45 minut na dostawę pizzy, a także pana, który zgłosił, że w sklepie sportowym odmówiono mu zwrotu pieniędzy za buty.

Diane Grandidge z jednostki odbierającej połączenia alarmowe dla policji z Manchesteru przyznała, że okres świąteczno-noworoczny to dla niej i jej współpracowników czas wzmożonej pracy.

– Co roku apelujemy do mieszkańców o rozważne używanie numeru 999. Znaczna część połączeń, które w tym czasie odbieramy albo nie wymagają natychmiastowej interwencji, albo nie powinny być zgłaszane na policję – cytuje kobietę „Daily Express”.

W zeszłym roku policja z Manchesteru w same Sylwestra między godziną 17 a 5 rano w Nowy Rok otrzymała 3,451 połączeń alarmowych. 56 z nich zostało zakwalifikowanych jako żarty.

(ml) | Goniec.com

goniec_150

Sharing is caring!