W Londynie podczas pracy zginęło dwóch Polaków

W londyńskiej dzielnicy Knightsbridge na Cadogan Square doszło do wypadku, w wyniku którego zginęły dwie osoby a sześć zostało rannych. Na budowlańców z drugiego piętra spadła balustrada balkonu wraz z kanapą, którą na linach wyciągali z jednego mieszkań. Według informacji podanych przez Sky News wśród ofiar są Polacy.

___________________________________________________________________________________

Zgodnie z relacją świadków zdarzenia do tragicznego wypadku doszło, kiedy kanapa montowana przez dwie osoby do specjalnych lin, przez które miała zostać zniesiona na dół spadła z balustradą balkonu. Miała ona urwać się na skutek zbyt dużego naporu mebla. Wraz z nimi na dół spadło także dwóch mężczyzn. Według jednego ze świadków mieli być to dwaj dwudziestokilkuletni Polacy. Niestety informacje świadków potwierdziła policja. Dwaj Polacy to 22-letni Tomasz Procko i 29-letni Karol Szymański, którzy spadli z wysokości 10 metrów. Według informacji jeden z Polaków zginął na miejscu, a drugi zmarł w szpitalu.

Oprócz nich rannych jest jeszcze sześć osób, które śmigłowcem i karetkami odwieziono do szpitala.

Policja i eksperci od budownictwa cały czas badają sprawę wypadku, jednak podejrzewają, że przyczyną zerwania balustrady był zbyt duży nacisk kanapy na wiekową balustradę balkonu.

Źródło | Goniec.com

goniec_150

Sharing is caring!