W Hull zamordowano Mateusza Szlepera i Jeson‘a Kowalski’ego

Mateusz Marcin Szleper mieszkający w Hull został dźgnięty nożem w ostatnią niedzielę 14 -lutego. Niestety sanitariuszom nie udało się uratować ofiary. Niestety to nie jedyna ofiara w ciągu ostatnich dni.

To pierwszy przypadek śmiertelnej napaści na Polaka, jaki miał miejsce w tym tygodniu. Zaledwie dzień później znaleziono mocno okaleczonego Jeson’a Kowalskiego, który po przewiezieniu do szpitala również zmarł. Nie tylko policja, ale przede wszystkim mieszkańcy, tego jak dotąd spokojnego i przyjaznego miasta są przerażeni i zastanawiają się nad przyczyną dwóch, jak dotąd, brutalnych napaści.

Mateusza Szlepera znalazła 81-letnia mieszkanka Hull, która spacerowała z wnuczką. Kobiety zadzwoniły pod numer alarmowy oraz na pogotowie:

Przechadzałyśmy się po okolicy i nagle zobaczyłyśmy mężczyznę leżącego w kałuży krwi. Musiał zostać zraniony na kilka chwil przed tym, jak go znalazłyśmy – relacjonowała Helena, 23-letnia wnuczka kobiety – Wszędzie było mnóstwo krwi. Wyglądało to tak, jakby ktoś ugodził tego mężczyznę w lewą nogę. Kiedy go znalazłyśmy, jeszcze żył. Tracił przytomność, mówił coś niewyraźnie (…) Modliłam się, żeby przyjechali jak najszybciej. Mężczyzna wyglądał na młodego. Nie mogłyśmy mu w żaden sposób pomóc – dodała.

śmierć w hull

Funkcjonariusze miejscowej Policji poinformowali, że mężczyzna został zaatakowany w trakcie lub tuż po kłótni, w której brało udział kilka osób.

Znajomi i rodzina zmarłego Mateusza Szlepera podkreślali, że był osobą ugodową i pomocną. Pracował w firmie budowlanej Modular Space Limited. Zostawił partnerkę i osierocił 2-letniego syna.

Kolejny dramat

Kolejny dramat wydarzył się dzień później – w poniedziałek 15 – lutego tuż po godzinie 8 rano. Jeson Kowalski, 39-letni mężczyzna, został znaleziony w pobliżu jego domu w zachodnim Hull przy Westbourne Avenue. Natychmiast został przewieziony do Hull Royal Infirmary. Niestety, podobnie jak Szleper, mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń

Rodzina w wieczornym oświadczeniu wspomniała Jason’a – Był bardzo lubiany i opiekuńczy. Zawsze miał wzgląd na innych ludzi. Był kierowcą ciężarówki. Spędził również jakiś czas w Zimbabwe budując sierociniec w ramach Międzynarodowego Programu Humanitarnego.

Rodzina czas żałoby postanowiła spędzić w odizolowaniu. Wśród najbliższych mężczyzny pozostała mama, siostra bliźniczka oraz dwóch kilkuletnich bratanków.

Wendy West, Detektyw Nadinspektor zapewniła, że wszystkie jednostki policji zostały zmobilizowane do przeprowadzenia szczegółowego dochodzenia – Chciałabym podziękować lokalnej społeczności za pomoc w śledztwie. Proszę również o przekazywanie wszelkich informacji dzwoniąc pod numer alarmowy 101 – dodała.

Jason Kowalski

Jason Kowalski

Jason Kowalski został napadnięty zaledwie 14 godzin po tym jak znaleziono Mateusz Szlepera, który został zamordowany przy West Parade w niedzielę wieczorem. Wczoraj policja aresztowała dwóch mężczyzn w wieku 30 i 38 lat, którzy są podejrzani o udział w niedzielnym morderstwie. W areszcie przebywa również 20 – letni podejrzany o zabójstwo Jason’a Kowalskiego.

Do tej pory policja nie znalazła motywu ani powiązania między zgonami Polaków.

OM | Marta Koszentka
Źródło | www.hulldailymail.co.uk

Wyślij szybką wiadomość

3 + 3 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!