» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.oe24.at

Patriotyczni Europejczycy przeciwko islamizacji Zachodu organizują demonstrację również w Austrii

_______________________________________________________________________________________________

Na początku lutego do Wiednia przyjedzie minimum 250 demonstrantów ruchu anty-Islamistycznego. Pegida, Patriotyczni Europejczycy przeciwko islamizacji Zachodu będą maszerować w dniu 2 lutego również w Austrii. Ten bardzo kontrowersyjny w Niemczech ruch dokonał już rejestracji, jak potwierdza rzecznik policji „pokojowej demonstracji” w Wiedniu.

Organizatorzy chcą zacząć przemarsz o godzinie 18:30 z Christian-Broda-Platz i maszerować aż do Museumsquartier. W tej chwili zostało już zgłoszone około 250 protestujących. Ciężka praca czeka policję, bo demonstracja odbędzie się na trzy dni przed sławnym z zamieszek balem WKR (Wiener Akademikerball). Jak podawały media w ubiegłym roku policja planuje się do niego wyjątkowo dobrze przygotować i mobilizuje na czas jego trwania 58 tysięcy funkcjonariuszy. Dodatkowo już została zgłoszona kontr demonstracja do demonstracji Pegida.

Pegida na swojej stronie na Facebooku sprawnie zajęła się już reklamą demonstracji. Wsparcia udzielił również lider FPÖ* Heinz-Christian Strache co powinno dodatkowo przyciągnąć zainteresowanych.

*FPÖ (Wolnościowa Partia Austrii w wyborach w roku 2013 uzyskała 20,51 % poparcia)

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.