Uwaga! Wirus Zika powodujący niedorozwój umysłowy płodów pojawił się na Wyspach!

BBC poinformowało, że na terenie Wielkiej Brytanii odnotowano pierwsze przypadki bardzo groźnego dla kobiet w ciąży wirusa Zika.

Dla dorosłego człowiek objawy wirusa wydają się być niegroźne –  gorączka, głównie bóle stawów czerwona wysypka oraz  zaczerwienione oczy.  Jednak wirus jest szczególnie groźny dla kobiet w ciąży ponieważ powoduje , że płody nie rozwijają się prawidłowo i rodzą się z niedorozwojem umysłowym a bardzo często także w mikrocefalią (małogłowiem).

„Dzieci z małogłowiem wymagają szczególnej uwagi i będą jej potrzebować całe życie. To dramat, jakiego nie sposób sobie wyobrazić” – mówi cytowana przez CNN ekspertka, Angela Rocha.

Wirus dostaje się do ciała człowieka najczęściej przez ukąszenie komara. W sporadycznych wypadkach do zarażenia może także dojść podczas stosunków seksualnych. W oficjalnym oświadczeniu Public Health England poinformował o wykryciu zarażonych obywateli Zjednoczonego Królestwa, którzy wrócili z podróży z Kolumbii, Surinamu i Gujany.

Ministerstwo Zdrowia Wielkiej Brytanii wydało komunikat, w którym zaleca się unikanie wyjazdów do krajów Ameryki Południowej kobietom w ciąży, szczególnie jeśli są one w pierwszym trymestrze.  Takie samo ostrzeżenie wydało Ministerstwo Zdrowie USA podając listę kilkudziesięciu krajów do których nie powinny wyjeżdżać kobiety w ciąży.

Wirus Zika występował początkowo wyłącznie w Afryce. Po raz pierwszy wykryto go w 1947 r. w Ugandzie u rezusów występujących w lesie Zika. Stąd nazwa patogenu i wywoływanej przez niego choroby – gorączki Zika.

info24_logo

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Twój sukces jest naszym wspólnym sukcesem.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA