Uwaga! Dzisiaj wystąpią gwałtowne burze w Wielkiej Brytanii

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii muszą przygotować się na gwałtowne burze i obfite opady deszczu, po dniach wysokich temperatur i pełnego słońca. W kraju obowiązuje alert powodziowy.

Jak poinformowało Met Office, w piątek należy spodziewać się, że oprócz ulewnego deszczu, spadnie też grad oraz wystąpią burze. Na szczególnie dynamiczne zjawiska pogodowe muszą być gotowi mieszkańcy północnej Szkocji.

Miniony wtorek był najgorętszym dniem roku, termometry pokazywały aż 33,5 stopnia Celsjusza w Brize Norton w hrabstwie Oxfordshire. Przez noc temperatury spadły do 22 stopnii, a w Londynie w czwartek rano po raz pierwszy od 2006 roku na termometrach mogliśmy zobaczyć słupki rtęci na poziomie 22,5 stopnia Celsjusza.

Front z ulewnym deszczem i burzami ulewy pojawił się już w czwartek rano w Szkocji i północnej Anglii powodując lokalne powodzie i chaos komunikacyjny.

Met Office przewiduje, że w czasie weekendu ciepła pogoda utrzyma się w południowych obszarach kraju, gdzie termometry mogą pokazać nawet 26 stopni.

Royal National Lifeboat Institution ostrzega Brytyjczyków, aby zachowali szczególną uwagę w rzekach, ponieważ nurty mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

Firma motoryzacyjna RAC szacuje, że w związku z okresem wakacyjnym na brytyjskich drogach tylko w dniach piątek-niedziela, pojawi się 14,4 mln samochodów.

Skutkować to będzie spowolnionym ruchem ulicznym. Najbardziej zatłoczone będą drogi na południowym zachodzie, zwłaszcza w hrabstwach Devon i Cornwall.

(olz) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!