» Patrycja Marucha | Źródło: corriere.it

31 grudnia pojawił się w internecie krótki film ukazujący dwie włoskie dziewczyny Gretę Ramelli (20 lat) i Vanessę Marzullo (21 lat) porwane w Syrii 31 lipca 2014 roku.

___________________________________________________________________________________________________________________

Na nagraniu młode kobiety ubrane są w czarne stroje i hidżab zakrywający włosy. Jedna z dziewczyn trzyma w dłoniach kartkę z napisaną datą 17/12/14. Druga czyta tekst: „Nazywamy się Greta Ramelli i Vanessa Marzullo, błagamy nasz rząd i jego mediatorów o sprowadzenie nas do domu przed świętami Bożego Narodzenia. Jesteśmy w dużym niebezpieczeństwie, istnieje możliwość, że zostaniemy zabite. Rząd i mediatorzy są odpowiedzialni za nasze życie.”

Kilka godzin po opublikowaniu nagrania włoskie służby intelligence prosiły o nienagłaśnianie sprawy ze względu na drażliwy charakter negocjacji. Vanessa i Greta udały się do Syrii z misją humanitarną aby pomagać miejscowej ludności. Niestety znalazły się w pułapce rebeliantów.

uprowadzone dziewczyny_01

Nie jest wiadome dlaczego nagranie zostało upublicznione dopiero teraz. Być może już wcześniej zostało przesłane rządowym mediatorom. Według niektórych źródeł kobiety są przetrzymywane przez organizację al- Nusra – zbrojną grupę islamistów będącą siatką Al-Kaidy w Syrii, która popiera syryjską opozycję. Zostało to zresztą potwierdzone przez samą grupę terrorystyczną i umotywowane angażowaniem się rządu włoskiego w działania przeciwko al-Nusra na terenie Syrii. Roszczenia terrorystów są weryfikowane z dużą ostrożnością aby wykluczyć ewentualne oszustwo czy manipulację.

Sharing is caring!