Uprowadzili mężczyznę, przetrzymywali w garażu, torturowali i odcięli palec

» Dorota Kosko | Źródło: BBC

Członkowie grupy porywaczy, którzy posunęli się między innymi do odcięcia palca jednej ze swoich ofiar, by uzyskać okup w wysokości 20 000 funtów, trafili do więzienia.

________________________________________________________________________________________________________________

26-letni mężczyzna, który był ofiarą gangu, zostały porwany przy użyciu broni, a następnie przetrzymywano go w garażu. Tam bezwzględni porywacze związali go i bili.

Pięciu z dziesięciu członków gangu otrzymało wyroki pozbawienia wolności. Sąd uzasadnił swoją decyzję w oparciu o dokonane przez nich przestępstwa: porwania dla okupu, więzienie ludzi, szantażowanie.

Ofiara porwania, mężczyzna z Coventry, został porwany we wrześniu na ulicy Milverton Road. Po przewiezieniu go do garażu, porywacze zostawili go w furgonetce, w której związano go, zakneblowano, pobito między innymi metalowym prętem. 26- letni mężczyzna był tam przetrzymywany bez jedzenia i picia.

Gang zażądał 20 000 funtów od rodziny ofiary. Jednak kiedy przestępcy uznali, że reakcja rodziny porwanego nie jest wystarczająco szybka, odcięli swojej ofierze mały palec i porzucili go w ogrodzie.

Kiedy rodzina w końcu zapłaciła okup, ofiara została wyrzucona z furgonetki przy McDonnell Drive w Coventry. Pieniądze rodziny ofiary zostały odzyskane przez policję po nalocie na dom gangu, w Longford.

Trzech z oskarżonych – Ralph McLeod, Lewis Poyser i Yusuf Akbar – zostali uznani za winnych bezprawnego więzienia, szantażu i ciężkich uszkodzeń ciała.

Sharing is caring!