Pomiędzy NIĄ, zleceniodawcą i zleceniobiorcą, a NIM, zwanym dalej zleceniodawcą i zleceniobiorcą.

Czy gdyby między tobą a twoim partnerem doszło do podpisania umowy regulującej wasze pożycie, to układałoby się wam lepiej?

„Bezwzględnie tak!” – uważa seks ekspertka Tracey Cox i przytacza na to szereg argumentów, takich jak:
– zaangażowanie w wypełnianie punktów umowy to zaangażowanie w związek
– wszystko widnieje czarno na białym, czyli kto czego oczekuje, a to upraszcza życie
– napisane ma większą moc niż powiedziane, poszczególne kwestie stają się bardziej realne, żeby nie powiedzieć namacalne, wiadomo, o co komu chodzi, kto co obiecał itd.
– dobre zabezpieczenie, kiedy nam się nie układa; spoglądamy do ściągi i szukamy rozwiązań
– w przypadku bezproblemowej realizacji postanowień umowy można z czasem zmienić ją na jeszcze lepszą, wskakując na nowy poziom znajomości.

Jak sporządzić kontrakt dla pary? Na pewno każdy będzie podchodził do tego indywidualnie, ze względu na swoje potrzeby. Jednak pewne kwestie będą powtarzać się we wszystkich dokumentach, dlatego warto podać kilka gotowców:
1. Obiecuję kochać się z tobą … razy w tygodniu i … razy w miesiącu próbować czegoś nowego.
2. Będę cię częściej całować i przytulać.
3. Usłyszysz ode mnie więcej komplementów w łóżku.
4. Zadbasz o nastrój i wydłużysz grę wstępną.
5. Zbliżenie powinno trwać …

Nie przejmuj się komentarzami znajomych, statystykami czy obiegowymi opiniami. Tylko ty wiesz, czego chcesz,  i nawet jeśli ma się to nijak do średniej krajowej, to co z tego. Aha… i pamiętaj, że planowanie to główny element sukcesu w większości projektów, także  tym.

Jednak zanim przelejecie na papier swoje oczekiwania, powinniście ze sobą szczerze porozmawiać. W trakcie dyskusji powinny paść odpowiedzi na następujące pytania: Co lubisz najbardziej? Czego nie akceptujesz? Za czym nie przepadasz? Jaką część swojego ciała lubisz najbardziej, a jaką najmniej? Czy uważasz, że znasz pragnienia swojej drugiej połowy i czy ona zna twoje?

Pani Tracey Cox uważa, że potrzeba 6 tygodni, by dokonać zauważalnej zmiany, dlatego ten okres podała jako minimalny czas trwania umowy. Odstępstwa od niej mogą mieć miejsce jedynie w przypadku choroby partnera lub sytuacji określanej jako „awaryjna”. Zalecana liczba punktów do realizacji to 10.

Tekst | Sylwia Milan.
Źródło | Daily Mail
Fot | Fotolia

Sharing is caring!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *