Umowa między W. Brytanią a UE podobna do tej z Kanadą?

Z opublikowanego sondażu YouGov wynika, że obywatele Wielkiej Brytanii są gotowi zaakceptować swobodę przepływu osób z Unii Europejskiej, jeśli w zamian uzyskają dostęp do wspólnego rynku i nie będą musieli wpłacać pieniędzy do wspólnego budżetu.

Część ankietowanych opowiada się za zawarciem podobnej umowy z Unią Europejską, jaka istnieje pomiędzy Wspólnotą a Kanadą. W wyniku takiej umowy Wielka Brytania miałaby ograniczoną umowę o wolnym handlu z pozostałymi krajami członkowskimi (bez ceł, ale z limitowanym dostępem dla niektórych sektorów usługowych) i jednocześnie nie musiałaby wpłacać środków do wspólnego budżetu ani akceptować przyjezdnych z innych państw.

Około 35 proc. biorących udział w ankiecie chciałoby modelu norweskiego, który daje pełen dostęp do wspólnego rynku, ale w zamian za konieczność wpłaty pieniędzy do wspólnego budżetu i respektowanie swobody przepływu osób.

Rząd w Londynie będzie dążył do uzyskania porozumienia innego niż norweskie czy kanadyjskie, w którym zaakceptowałby swobodę przepływu osób w zamian za zwolnienie wpłat do unijnego budżetu. Rząd zapowiedział, że rozmowy z Unią Europejską w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty mają się rozpocząć na początku przyszłego roku.

(za: Sotland.pl)

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

/Autor

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.