Uczniowie otrzymali zgodę na niepodawanie ręki nauczycielkom aby nie łamać praw szariatu!

Dwójka uczniów ze szkoły ponadpodstawowej ze szwajcarskiej miejscowości Therwil leżącej w pobliżu Bazylei, otrzymało zgodę od władz na to by nie podawać ręki nauczycielkom na powitanie.

Dwaj uczniowie pochodzą z rodzin muzułmańskich i powołując się na zakaz religijny odmawiali oni podawania ręki nauczycielkom. W całej Szwajcarii zawrzało. Gazeta „Blick” stwierdziła wręcz: „Taka decyzja oznacza , że otwieramy szeroko drzwi dla politycznego islamu. Nie możemy na to pozwolić. Nie żyjemy w Arabii Saudyjskiej”. W podobnym tonie wypowiedziało się wielu polityków w tym pani Simonetta Sommaruga minister sprawiedliwości. – Powitanie poprzez podanie ręki jest częścią naszej kultury” – tłumaczyła w publicznym radio.

Zdaniem pani minister niestosowanie się z powodów religijnych do obowiązujących norm życia społecznego nie ma nic wspólnego z wymogami integracji. Od momentu kiedy kierownictwo szkoły wyraziło w końcu zgodę na niepodawanie ręki nauczycielkom protesty posypały się ze wszystkich stron. Oburzenie wyraziła także Saida Keller-Messahli przewodnicząca Forum Postępowego Islamu, organizacji starającej się przekonać wyznawców islamu o konieczności dostosowania się zasad obowiązujących w Europie. Szwajcarskie media przypomniały natychmiast znany przypadek z Holandii, kiedy to wyznający islam znany piłkarz tego kraju Nacer Barazite odmówił ostentacyjnie podania ręki dziennikarce. W Szwajcarii mieszka obecnie ponad 300 tys. muzułmanów co stanowi ok. 4,5 proc. społeczeństwa.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA